Golfový areál KRÁLOVSKÁ VINICE TĚŠETICE

TURNAJE

TURNAJE 2024

6/ SO 29.6.    O pohár ARES-Print - na sfb s úpravou HCP
7/ SO 20.7.    Pomona Těšetice
8/ SO 27.7.    Turnaj Stanislava Jelínka ml. (k životnímu jubileu)
9/ SO 17.8.     Rodinný pivovar Bernard         
10/ SO 31.8.   O pohár starosty města Znojma
      NE  1.9.    O pohár starosty města Znojma
11/ SO 21.9.  
12/ SO 5.10. - O pohár BDO Audit Brno
 

ODEHRANÉ TURNAJE 2024

5/ O pohár stavební firmy STAVOSPOL Znojmo
"Řekněte, jakou chcete teplotu na turnaj", obrátil oči k nebi, "a já to zařídím", zahájil turnaj O pohár Stavební firmy Stavospol Znojmo její spolumajitel Petr Beck. Jak řekl, tak se i stalo. Celou sobotu 8. června, kdy probíhal turnaj, mimochodem již VI. ročník, svítilo sluníčko a jemně pofukovalo. Některým golfistům se doslova zapalovala lýtka. Jestli jsme si mysleli, že na turnajích Stavospolu není co vylepšovat, tak jsme se mýlili. Danuše Becková se obětovala, tzn.že nehrála turnaj, ale starala se o golfisty, aby měli co jíst a pít. Její dcera Lucie s tříměsíčním miminem v náručí a s dalším mimořádně nadaným 2,5 letým golfistou Jáchymem, který s neutuchajícím zápalem bouchal golfovou holí do každého poblíž ležícího golfového míčku jí, jak mohla, pomáhala. Fantastické ceny ve formě originálních pohárů dodaly turnaji punc profesionality. Hrálo se cannonem, ve flajtech po čtyřech hráčích, poprvé jsme otestovali nové hřiště s plným počtem hráčů. Ve třech kategoriích se bojovalo o vítězství na stablefordové body, absolutním vítězem na rány se stal se 70 ranami Jiří Šrámek jun., a vytvořil tak rekord nového hřiště. Gratulujeme. Juráš si odnesl ve vložených soutěžích i cenu za nejdelší odpal, v ženách nejdále odpálila Eva Muchová, ta nenechala nic náhodě a zvítězila i v soutěži Nearest to Pin, v mužích byl nejblíže k jamce Pavel Šareš (o 1 cm pokořil mladého Ondřeje Turka). Velká gratulace patří Pavlíně Heloňové, teprve 11 leté juniorce z Brna, která zahrála 44 stablefordových bodů a vyhrála dospěláckou kategorii s HCP 25,1-54. Výsledky: Kategorie s HCP 0-16: 1. Pavel Šareš (snižoval na 9,5), 2. Richard Filák (snižoval na 10,4), 3. Jiří Šrámek jun. (snižoval na 6,3)
Kategorie s HCP 16,1-25: 1. Lukáš Seifert, 2. Pavel Heloňa (snižoval na 22,2), 3. Son Nguyen (snižoval na 21,00)
Společná kategorie s HCP 25,1-54: 1. Pavlína Heloňová (snižovala na 42,9), 2. Eva Muchová (snižovala na 37,5), 3. Jiří Večeřa (snižoval na 28,6).
 
4/ Golf Těšetice - O pohár ARES Cup 2024
Turnaj byl do poslední chvíle v ohrožení, na sobotu 25.5. bylo hlášeno až 40 mm srážek, předpověď se každým dnem měnila, až se ustálila na bouřce v sobotu pozdě odpoledne. Ač všude okolo bouřilo, pršelo, byly přívalové deště, v Těšeticích nic, tady se vesele zalívalo. Z toho vyplývá jedna jistota, v Těšeticích neprší!!! Turnaj O pohár ARES Cup pořádá každoročně firma provozující golfové hřiště v Těšeticích ARES 96. Firma získává recipročně poukazy od spřátelených hřišť, takže většina cen pro vítěze jsou právě vouchery na jiná hřiště. Hrálo se na stablefordové body, absolutním vítězem na rány se stal Petr Šťastný ze Slavkova s rekordním počtem 71 ran. Čtyřčlenné flajty startovaly cannonem ve třech kategoriích. Ve vložených soutěžích pokořil soupeře nejdelší ránou těšetický bomber Richard Filák, nejblíže k jamce byl překvapivě nejstarší účastník turnaje Jiří Klímek. Gratulujeme.
Výsledky: Kategorie s HCP 0-16: 1. Richard Filák (snižoval na 11,0), 2. Ladislav Súkup (snižoval na 15,5), 3. Petr Šťastný.
Kategorie s HCP 16,1-25: 1. Ondřej Turek (snižoval na 23,1), 2. Zbyněk Křípal (snižoval na 21,9), 3. Karel Zoufalý.
Společná kategorie s HCP 25,1-54: 1. Radek Dohnal, jun. (snižoval na 20,0), 2. Patrik Cvak (snižoval na 39,5), 3. Eva Klímková (snižovala na 38,2).
 

3/ Golf Těšetice - Vinné sklepy Lechovice

V sobotu 11.5. od 10.00 hod. se uskutečnil turnaj, který cenami podpořily Vinné sklepy Lechovice, a to již po jedenácté, za což jim patří velké díky, jmenovitě řediteli panu Liboru Tvarůžkovi, ten je k nám velmi vstřícný: "Držím palce ať máte hřiště co nejvíce obsazené, hráči se baví a ať jsme prostě všichni spokojeni, co nám zdraví a okolnosti dovolí. Děkuji za Vaši aktivitu na vesnici, tu práci s tím spojenou si málokdo uvědomuje."

Turnaj se vydařil, počasí přálo, slunečno, bezvětří, lidí dostatek, hřiště po dešti zelené, připravené na souboj, co víc si přát. Snídaně bohatá, připravená ze skvělých pochutin ze zdejšího Rynku a třešničkou na dortu výborné víno z Lechovic. Absolutním vítězem na rány se stal Pavel Šareš se 75 ranami. Ve vložených soutěžích zvítězil nejdelší ránou na jamce č. 2 Jiří Šrámek, jun. nejblíže jamce byl Ladislav Súkup. Skokany turnaje se stali otec Radek Dohnal, uhrál 52 stablefordových bodů a syn Radek Dohnal, jenž získal 48 stablefordových bodů. Blahopřejeme.
Výsledky: Společná kategorie s HCP 0-16: 1.  Pavel Šareš (snižoval na 10,1), 2. Richard Filák a 3. Jiří Šrámek, st.
Společná kategorie s HCP 16,1-28: 1. Ladislav Súkup (snižoval na 15,6), 2. Petr Beck (snižoval na 18,3) a 3. Jiří Synek (snižoval na 24,4)
Společná kategorie s HCP 28,1-54:  1. Radek Dohnal, sen. (snižoval na 34,5),  2. Radek Dohnal, jun. (snižoval na 35,5) a 3. Roman Paseka (snižoval na 41,4)
 
2/Golf Těšetice - Texas Scramble - turnaj dvojic
V sobotu 27.4. uspořádala firma ARES 96, provozovatel Golfového hřiště Těšetice, další turnaj na rány. Texas Scramble je turnaj dvojic, tentokrát hráli v dvojici golfista a negolfista (eventuelně nezkušený golfista), kdy oba hráči odpalují svými míčky, avšak z výhodnější pozice jednoho z nich. Ne vždy to musí být ta nejdelší rána. Skvělé je, že nezkušený golfista získá zkušenosti a hlavně se nemusí stresovat, že kolegovi zkazí výsledek, naopak mu může pomoct!
Hrálo se 18 jamek ve třech kategoriích, zařazení do kategorie bylo určeno hráčem s lepším HCP.
Výsledky: Společná kategorie s HCP 0-16: 1. Pavel Šareš a Tomáš Palášek (75 ran), 2. Václav Kleibl a Dana Kleiblová (78 ran) a 3. Stanislav Jelínek, jun. a Petra Borkovcová, jun. (78 ran).
Společná kategorie s HCP 16,1-28: 1. Ladislav Súkup a David Súkup (73 ran), 2. Karel Zoufalý a Ladislav Konečný (74 ran) a 3. Zbyněk Křípal a Sally Chockier (78 ran).
Společná kategorie s HCP 28,1-54: 1. Milan Chlumský a Jaroslav Horký (88 ran), 2. Petra Šmerdová a Michal Polák (88 ran) a 3. Josef Regen a Eva Sehnalová (92 ran). Vítězům blahopřejeme.
 
1/ Golf Těšetice - turnaj na Zahájení sezony
Počasí nám letos přálo, takže jsme v pohodě na Velký pátek 29.3. zahájili provoz golfového hřiště. Protože došlo na některých místech k terénním úpravám, vybudovali jsme dva nové grýny, některá nová odpaliště, tak se stále hraje s drobnými omezeními. Proto jsme i první Zahajovací turnaj v sobotu 13.4. pojali víceméně jako přátelské setkání, kdy se hrálo na rány a bez úpravy HCP. Startovalo se cannonem, hrálo se 18 jamek ve třech společných kategoriích. Ve vložených soutěžích Longest Drive zvítězili Ladislav Bartošík a Danuše Becková, Nearest to Pin vyhrál Ladislav Súkup.
Výsledky v kategorii s HCP 0-16: 1. Stanislav Jelínek, jun., 70 ran, 2. Ladislav Fiala 73 ran, 3. Pavel Šareš 75 ran. Ve společné kategorii s HCP 16,1-28: 1. Ladislav Súkup, 81 ran, 2. Karel Zoufalý, 81 ran, 3. Petr Beck 83 ran. Ve společné kategorii s HCP 28,1-54: 1. Roman Paseka 94 ran, 2. Eva Muchová 94 ran, 3. Jiří Večeřa 95 ran. Vítězům blahopřejeme.
 

ODEHRANÉ TURNAJE 2023

10/ Golf Těšetice - O putovní pohár BDO Brno
V sobotu 7.10.2023 za docela větrného, ale jinak slunečného počasí uspořádala firma BDO Audit Brno svůj již 12. ročník turnaje O putovní pohár BDO Brno. Hráče přivítal spolumajitel firmy, dlouholetý člen a příznivec Těšetického golfového klubu, Oldřich Bartušek. Na závěr turnaje pak poděkoval své rodině, manželce, dceři a nastávajícímu zeťovi, svému kolegovi a jeho manželce za pomoc s organizací a občerstvením a Standu Jelínkovi, ml. za kvalitně připravené hřiště. Z turnaje vzešlo několik skvělých výsledků, překvapil patnáctiletý Patrik Cvak, který získal 43 stablefordových bodů a ve své kategorii získal stříbro. Velkou radost měla Vlaďka Bartušková, která zabojovala a po dlouhé době získala prvenství v kategorii. Také Míša Heloňová se pochlapila a poprvé po mateřské dovolené vystoupila na bednu. Hrálo se canonem ve třech kategoriích na stablefordové body, absolutní vítěz na rány Stanislav Jelínek,ml. zahrál 78 ran a získal putovní pohár BDO Brno již podruhé. Ve vložených soutěžích si odnesl cenu za nejdelší odpal Jiří Večeřa a Míša Heloňová, nejblíže k jamce byl Ladislav Súkup a Dana Becková. Gratulujeme. Catering zajistila znojemská firma ESO, jejíž majitel Jarda Bobek pochází z Těšetic.
Výsledky:
Společná kategorie s HCP 0-20: 1. Ladislav Fiala, 2. Jiří Lukáš z Kaskády a 3. Pavel Šareš
Společná kategorie s HCP 20,1-28: 1. Vladislava Bartušková (snižovala na 25,2), 2. Karel Súkup (snižoval na 21,3) a 3. Arnošt Malík, st .(snižoval na 20,2)
Společná kategorie s HCP 28,1-54: 1. Jaroslav Pilch z Ropice (snižoval na 30,6), 2. Patrik Cvak (snižoval na 45,9) a 3. Michaela Heloňová (snižovala na 38,5)
 
9/ Golf Těšetice - O pohár starostky města Znojma
V sobotu 16.9. a v neděli 17.9. se konal nejstarší a nejprestižnější turnaj sezony O pohár starostky města Znojma. Po 14 letech jsme přivítali nevyšší představitelku města Znojma, turnaj zahájila paní starostka Ivana Solařová. Na hřišti strávila téměř celé dopoledne, zajímala se o golf, o samotnou hru, etiketu i golfovou výstroj. Z tohoto turnaje již tradičně vzejde Mistr a Mistryně klubu na rány. První kategorie proto hraje na rány, ostatní na stablefordové body. V sobotu  se hrálo postupným startem z odpaliště jamky č. jedna podle nejnižšího HCP, naopak v neděli byl start určen dle výsledků z prvního kola, a to tak, že v prvních flajtech šli hráči s nejvyšším počtem dosažených ran, v posledním flajtu šli tzv. favorité s nejnižším počtem ran. Po prvním kole byl nejlepší Richard Filák se 79 ranami, na paty mu šlapali s 80 ranami Jiří Šrámek ml. a Daniel Daute, jen o ránu za nimi šel Ladislav Bartošík. Absolutním vítězem na rány, držitelem poháru starostky města Znojma a Mistrem klubu na rány se stal po dvou kolech Jiří Šrámek, ml. se 158 ranami. Za pozornost stojí, že teprve junior Ondřej Turek zahrál po prvním kole velmi pěkný výsledek 87 ran, což mu vyneslo konečné 3. místo v kategorii. Nejvyrovnanější výsledky v obou kolech měl Arnošt Malík st., a to  vždy 41 stablefordových bodů, čímž vybojoval první příčku ve své kategorii. Zajímavé také je, že Jiří Šrámek st. a Ladislav Súkup v druhém kole uhráli nejnižší počet ran, a to 77. Z turnaje bohužel nevzešla Mistryně klubu, neb golfistky nedopatřením tzv. škrtaly jamku. Ve vložených soutěžích Longest Drive - muži nejdále dopálil Jiří Šrámek ml., ženy - Eva Muchová, Nearest to Pin dal za muže Ladislav Súkup, za ženy Danuše Becková. Gratulujeme.
Výsledky po dvou kolech:
Společná kategorie s HCP 0-16: 1. Jiří Šrámek ml. 158 ran, 2. Daniel Daute 160 ran a 3. Richard Filák 162 ran
Společná kategorie s HCP 16,1-25: 1. Arnošt Malík st. (snižoval na 20,4), 2. Ladislav Súkup (snižoval na 16,3) a 3. Jiří Lukáš (snižoval na 18,4)
Společná kategorie s HCP 25,1-54: 1. Jiří Večeřa (snižoval na 32,0), 2. Eva Muchová (snižovala na 41,5) a 3. Ondřej Turek (snižoval na 24,1)
 
8/  Golf Těšetice - Rodinný pivovar Bernard
V sobotu 12.8. se uskutečnil turnaj, který cenami podpořil Rodinný pivovar Bernard. Je to neuvěřitelné, ale ještě před 4 týdny jsme "umírali" vedrem, tropická horka si vyžádala svou daň, většina českých hřišť byla vyschlá. Naštěstí jsme jedno z mála hřišť (v tom je výhoda devítijamkového hřiště), které mělo uzalívané i ferveje. Momentálně je situace opačná, některá hřiště jsou pod vodou. A opět jsme se svým hřištěm ve svahu ve výhodě. Nejenže zatravněná plocha zadržuje vodu, ta pomalu stéká do nejnižšího bodu, do potoka, ale golf se dá hrát vpodstatě za hodinku po průtrži.
Turnaj se hrál cannonem na stablefordové body, absolutním vítězem na rány se stal Ladislav Bajcar se 79 ranami. Nejdelší odpal měl za muže teprve junior Arnošt Malík, za ženy Vladislava Bartušková, nejblíže k jamce byl Petr Svoboda.
Výsledky: Společná kategorie s HCP 0-16: 1. Jiří Horáček (snižoval na 14,9), 2. Jiří Šrámek, st. a 3. Ladislav Bajcar
Společná kategorie s HCP 16,1-25: 1. Petr Beck (snižoval na 21,1), 2. Arnošt Malík, st. (snižoval na 21,4) a 3. Karel Zoufalý (snižoval na 16,4)
Společná kategorie s HCP 25,1-54:  1. Jiří Neubauer (snižoval na 30,1), 2. Radek Mátl (snižoval na 31,8) a 3. Dušan Koc (snižoval na 26,2)
 
7/ Golf Těšetice - POMONA Těšetice
Poslední sobotu v červenci 29.7. se na Golfovém hřišti v Těšeticích konal již 5. ročník turnaje POMONA Těšetice, která je známá především produkcí ovoce. V tomto duchu se nesly ceny vítězům kategorií, skvělé přírodní mošty z vlastního ovoce a tašky s čerstvě natrhanými letos tak vzácnými meruňkami. Tento turnaj byl ještě poznamenám obrovskými vedry a dusnem. Závěr turnaje byl symbolický, bez jakéhokoliv varování se spustil takový déšť, že během půl hodiny napršelo 6 mm. Jak nenadále déšť začal, tak rychle přestal a během další půlhodinky již svítilo sluníčko. Hrálo se ve třech kategoriích, cannonem na stablefordové body, absolutním vítězem na rány se stal Pavel Šareš se 76 ranami. Turnaj byl zajímavý především pro kategorii s HCP 26,1-54, kde vítěz Milan Chlumský získal 50 stablefordových bodů, druhý Jiří Večeřa 47 bodů, stejný počet bodů uhrál třetí Ondřej Turek. Aby první tři získali v kategorii tak vysoký počet bodů, je v historii našich turnajů nevídané! Do poslední chvíle to vypadalo, že turnaj POMONY bude čistě mužská záležitost, naštěstí se přihlásila Magda Hradecká, nová členka našeho klubu. Ve vložených soutěžích Nearest to Pin zvítězil tentokráte na jamce č. 3 Jiří Horáček, Longest Drive na 5. jamce vyhrál Marek Vystrčil. 
Výsledky:
Společná kategorie s HCP 0-16: 1. Pavel Šareš (37 stfb, snižoval na 10,5),  2. Richard Filák,  3. Ladislav Fiala.
Společná kategorie s HCP 16,1-26: 1. Arnošt Malík, st. (41 stfb,snižoval na 22,4),  2. Karel Súkup (39 stfb, snižoval na 21,4), 3. Lukáš Seifert (38 stfb, snižoval na 22,8).
Společná kategorie s HCP 26,1-54: 1. Milan Chlumský (50 stfb, snižoval na 30,0), 2. Jiří Večeřa (47 stfb, snižoval na 36,5), 3. Ondřej Turek (47 stfb, snižoval na 25,4). Vítězům blahopřejeme.
 
6/ Golf Těšetice - Příměstský tábor s výukou golfu
Od pondělí 10.7. do pátku 14.7. se na Golfovém hřišti v Těšeticích uskutečnil Příměstský tábor s výukou golfu. Táboru se zúčastnilo 14 dětí ve věku od 7 do 15 let, takže kapacita táboru byla naplněna. Všechny děti kromě Amálky Puchý z Prahy se znaly z minulých ročníků, navíc se sešly opět děti z celé republiky, např. z Brna, Prahy, Broumova, dokonce i z Vídně. Vládnoucí obrovská vedra si vybrala svou daň. Malí golfisté trénovali a hráli golf pouze dopoledne, po obědě se odpočívalo a posléze jely děti na kolech do Bantic na koupaliště. Jen ti nejotrlejší šli hrát golf i odpoledne po bazénu a po tradiční zastávce na vynikající zmrzlině v Těšeticích u paní Votavové. Páteční závěrečný turnaj si nenechal ujít nikdo. Děti hrály různý počet jamek podle kategorií. Nejmladší hrály 3 jamky, nejzkušenější 6 jamek.
Výsledky:  Junioři: 1. Viktor Skopal, 2. Patrik Cvak, 3. Jan Homolka
Starší žáci: 1. Štěpán Vranovský, 2. Marek Tauchman, 3. Markéta Tauchmanová
Mladší žáci: 1. Oliver Skopal, 2. Daniel Homolka, 3. Patrick Dyml
Nejmladší žáci: 1. Erik Dyml, 2. Adéla Plachetková, 3. Jakub Šigut
 
5/ Golf Těšetice - Víno Musil Těšetice
První den prázdnin v sobotu 1.7. se uskutečnil III. ročník turnaje Víno Musil Těšetice, který cenami zaštítil vinař Leoš Musil. Hned po ránu před turnajem nachystal golfistům welcome drink, svěží růžové s ledem a mátou. Počasí přálo, bylo příjemně, teplo a slunečno, kdo se potřeboval osvěžit, využil stříkající závlahy. Hrálo se cannonem na stablefordové body ve třech kategoriích. Absolutní vítěz na rány Stanislav Jelínek ml. si prožil osobní peklo. Když si po první devítce uvědomil, že jde 2 rány pod par (33 ran), rozklepal se tak, že druhou devítku dal na 42 ran, přesto s 75 ranami zvítězil. Tři turnaje po sobě vyhrál absolutního vítěze na rány. Gratulujeme. Celý turnaj se nesl v duchu snižování HCP, vpodstatě všichni na bedně snižovali. Další v řadě pohodových turnajů, který zakončil Leoš Musil řízenou ochutnávkou svých nejlepších vín jako např. Veltlínské zelené, Rulandské bílé a Cabernet Moravia, všechna vína ročník 2022. Mnozí golfisté se nechali dovézt a ti co netušili, že je Leošova vína až tak osloví, si dodatečně odvoz zavolali. V neděli ráno bylo parkoviště plné aut! Za juniory se dostavil jediný hráč Patrik Cvak, přišel, viděl a snížil HCP na 48,8. I tak lze zahájit prázdniny! Ve vložených soutěžích Longest Drive vyhrál Richard Filák a Vladislava Bartušková, Nearest to Pin dal Lukáš Seifert a Danuše Becková.
Výsledky: Společná kategorie s HCP 0-16: 1. Pavel Geitler z Central golf klubu (41 bodů, snižoval na 14,3), 2. Jiří Horáček (39 bodů, snižoval na 15,1), 3. Stanislav Jelínek ml. (38 bodů, snižoval na 9,0). Společná kategorie s HCP 16,1-25: 1. Pavel Heloňa (36 bodů, snižoval na 21,1), 2. Petr Beck (35 bodů, snižoval na 22,1),  3. Karel Súkup ( 35 bodů, snižoval na 22,1). Společná kategorie s HCP 25,1-54: Rostislav Trávníček z Autodromu Brno (45 bodů, snižoval na 36,2), 2. Lukáš Seifert (44 bodů, snižoval na 23,9), 3. Martin Hanzel (41 bodů, snižoval na 23,8).
 
4/ Golf Těšetice - O putovní pohár Stavební firmy Stavospol Znojmo
Poprvé na jaře uspořádal spolumajitel firmy Petr Beck V. ročník turnaje O putovní pohár Stavební firmy Stavospol Znojmo, a to v sobotu 17.6. Doposud pořádal turnaj na podzim, ale loňský nečas ho donutil termín změnit a udělal dobře. Celý den bylo hodně slunečno, naštěstí pofukoval větřík, takže den zvoucí na golf. Beckovi se zase ukázali, už nestačily na snídani 2 pomazánky, musely být 4, jedna lepší než druhá, 2 bábovky, výborná buchta, vše z domácí produkce Danuše Beckové a jejích dcer Lucie a Lindy, navrch vyhlášené suchohrdelské trubičky. Pečetily to domácí klobásky a paštika.
Hrálo se ve čtyřech kategoriích, canonem, na stablefordové body. Absolutním vítězem na rány se po rozstřelu na 3. jamce stal Stanislav Jelínek ml., kdy byl první ránou metr od jamky. Jiří Šrámek ml. byl na greenu druhou ránou, stále nebylo rozhodnuto, čekalo se, zda Standa dá do jámy na birdie, nezklamal. Takže ač počítačem vyhodnocený jako absolutní vítěz Juráš, fakticky získal putovní pohár Standa. Oba zahráli 77 ran.
Ve vložených soutěžích, obzvláště v dlouhých odpalech na 6. jamce (550 m), exceloval Ladislav Fiala, vyhrál jak Longest Drive, tak i Double Longest Drive, v ženách byla nejdelší Eva Muchová a v juniorech Štěpán Vranovský. Nejblíže k jamce byla Lenka Pavlíková a Václav Kleibl. Mile překvapili junioři Patrik Cvak a Štěpán Vranovský, ač měli odehrát 9 jamek, střihli si poprvé jen tak mírnyx týrnyx celých 18 jamek.
Výsledky: Společná kategorie s HCP 0-16: 1. Jiří Horáček (snižoval na 15,5), 2. Ladislav Fiala (snižoval na 12,00),  3. Jiří Šrámek st. (snižoval na 12,1).
Společná kategorie s HCP 16,1-25:  1. Václav Tomšíček (snižoval na 19,3),  2. Jan Toman (snižoval na 19,00),  3. Zbyněk Křípal.
Společná kategorie s HCP 25,1-54:  1. Ondřej Turek (skokan turnaje, získal 45 bodů a snižoval na 28,2 - díky půjčeným holím od svého dědy),  2. Dušan Koc (získal jen o bod méně 44, snižoval na 26,5),  3. Eva Muchová (snižovala na 46,1).  Junioři: 1. Patrik Cvak,  2. Štěpán Vranovský
 
3/ Golf Těšetice - Vinné sklepy Lechovice
V sobotu 3.6. se uskutečnil již 10. ročník turnaje podporovaného Vinnými sklepy Lechovice. Ředitel Libor Tvarůžek nám opět vyšel vstříc a pro vítěze kategorií jsme dostali skvělá lechovická vína a vinné mošty pro juniory. Hrálo se za příjemného slunečného počasí na stablefordové body, absolutním vítězem na rány se stal domácí hráč Stanislav Jelínek ml. se 76 ranami. Nejdelší ránu na jamce č. 6 měl Daniel Daute a nejblíže k jamce se dostal na deváté jamce Libor Dufek. Tentokráte to zůstalo jenom na chlapech, dámy rezignovaly. Jitka Synková na výzvu svého manžela, jestli půjde na turnaj, odsekla: " Ne, nejde mi to, budu raději uklízet!"
Výsledky:
Kategorie s HCP 0-16: 1. Václav Kleibl,  2. Stanislav Jelínek,ml. a 3. Richard Filák
Kategorie s HCP 16,1-25: 1. Petr Beck (snižoval na 22,3),  2. Ladislav Súkup a 3. Zbyněk Křípal z Kšírovky
Kategorie s HCP 25,1-54:  1. Libor Dufek (skokan turnaje, 45 stbf. bodů, snižoval na 30,7)  2. Ondřej Turek (39 stbf. bodů, snižoval na 30,6) a 3. Jiří Klímek (38 stbf bodů, snižoval na 30,9). Vítězům blahopřejeme.
 
2/ Golf Těšetice - ARES Cup
V sobotu 20.5. se konečně za příjemného slunečného počasí uskutečnil na Golfovém hřišti v Těšeticích II. ročník turnaje ARES Cup, který pořádal provozovatel golfového hřiště ARES 96 s.r.o. Hrálo se 18 jamek, start canonem, na stablefordové body, absolutní vítěz na rány Richard Filák zahrál hřiště na 78 ran. Richard také vyhrál skupinu, snižoval HCP na 11,4 a navíc dal Longest Drive na 6. jamce. Nejblíže k jamce (9. jamka) byl Jiří Klímek. Nejzajímavější byly výsledky tří zúčastněných juniorů, všichni 3 se prosadili mezi dospěláky a dostali se na bednu. Arnošt Malík jun. svou kategorii dokonce vyhrál, získal 40 stablefordových bodů a snižoval HCP na 23,9. V kategorii s HCP 25,1-54 získal Ondřej Turek stříbro a Patrik Cvak bronz.
Výsledky:
Společná s HCP 0-16: 1. Richard Filák, 2. Pavel Šareš, 3. Stanislav Jelínek jun.
Společná s HCP 16,1-25: 1. Arnošt Malík, jun., 2. Jiří Dvořáček (snižoval na 15,6),  3. Arnošt Malík st.
Společná s HCP 25,1-54: 1. Jiří Klímek (snižoval na 31,2),  2. Ondřej Turek,  3. Patrik Cvak
 
1/ Golf Těšetice - BAJO Cup aneb žranice na hřišti
V sobotu 22.4. se uskutečnil na Golfovém hřišti v Těšeticích II. ročník turnaje BAJO Cup, jehož pořadatelem byl majitel Bistra BAJO ve Znojmě Ladislav Bajcar. Turnaj tentokráte uspořádal golfistům jako poděkování za loňský ročník, kdy se jednalo o charitativní pomoc. Turnaj BAJO Cup se stal vpodstatě zahajujícím turnajem sezony, protože původní Velikonoční turnaj na zahájení sezony 2023 byl vzhledem k nepříznívému počasí zrušen.
Laďa to vzal z gruntu, nejprve objednal počasí, a že se vydařilo! Skvělá snídaně s pomazánkou a klobáskami, během celého turnaje byla k dispozici na jamce č. 2 pečená šunková kýta se skvělými ingrediencemi (nakládané okurky a rohy - od tatínka Bajcara staršího, který vlastní Zahradnictví v Novém Šaldorfu) a vrcholem gurmánských hodů byly po turnaji oblíbené Laďovy hamburgry. Ve vložených soutěžích The Longest Drive vyhrál klubový bomber Richard Filák, The Nearest to Pin dal svou citlivou rukou Jiří Neubauer a nejblíže k lahvi Bohemia sekt na jamce č. 1 byl Petr Kopeček.
Tentokrát se turnaje zúčastnily pouze dvě ženy, což je nám líto: "Dámy, nebojte, rádi vás uvidíme." To samé platí o juniorech, hráli dva, z nichž Patrik Cvak snižoval HCP na 47,3 a Štěpán Vranovský si svůj HCP udržel. Startovalo se canonem po čtyřech hráčích ve flajtu. Hrálo se na stablefordové body, absolutním vítězem na rány se stal Daniel Daute s 74 ranami. Na závěr prezident klubu Stanislav Jelínek symbolicky a posléze reálně před Laďou Bajcarem smekl svou oblíbenou kšiltovku (důvěrně zvanou "leninka"): "Laďo, cos tady pro všechny připravil, to se jen tak nevidí, skládám ti velkou poklonu." Na oplátku Laďa poděkoval za skvěle připravené hřiště greenkeaperovi Stanislavu Jelínkovi ml.
Výsledky:
Společná kategorie s HCP 0-16: 1. Milan Volf (snižoval na 11,3),  2. Daniel Daute (snižoval na 10,0), 3. Richard Filák (snižoval na 11,6)
Společná kategorie s HCP 16,1-28: 1. Petr Beck (snižoval na 22,5),  2. Robert Schery,  3. Ladislav Súkup
Společná kategorie s HCP 28,1-54:  1. Libor Dufek (snižoval na 33),  2. Jiří Neubauer (snižoval na 29,6),  3. Jiří Klímek
Junioři:  1. Patrik Cvak (snižoval na 47,3),  2. Štěpán Vranovský.
 

ODEHRANÉ TURNAJE 2022

15 Golf Těšetice - Závěrečný turnaj na ukončení sezony 2022
Za vydatného souvislého deště byl zahájen poslední turnaj sezony tzv. svařáčkový, který cenami zaštítila firma ARES 96, provozující Golfové hřiště v Těšeticích. Škoda, že se někteří již přihlášení hráči nechali deštěm odradit, protože světe div se, ale během hodinky bylo po dešti. Ještě těsně před turnajem bylí tací, co chtěli vzdát, např. Luboš Jurkovič, jenž nakonec vyhrál kategorii a získal nejvíce stablefordových bodů (42). V klubovně se našly i náhradní (odložené) deštníky pro ty, co je zapomněli doma. Jedno ze základních golfových hesel, pocházející, jak jinak než ze Skotska, kolébky golfu, zní: Není špatného počasí, je jen špatně oblečený golfista.
Ve vložených soutěžích excelovali manželé Šťastní, Petr (GK Austerlitz) vyhrál Longest Drive za muže a jeho žena Hana z GK Žabovřesky vyhrála nejdelší odpal na jamce č. 6 v ženách. Nejblíže k jamce (jamka č.9) byl Richard Filák. Absolutním vítězem na rány se stal Petr Šťastný se 74 ranami. Gratulujeme.
Výsledky: Společná s HCP 0-18: 1. Jiří Horáček (snižoval na 15,6), 2. Stanislav Jelínek, jun. (snižoval na 8,9) a 3. Richard Filák (snižoval na 11,8).
Společná s HCP 18,1-28: 1. Martin Schulz z Českého golfového klubu, 2. Arnošt Malík, jun. (snižoval na 24,8) a 3. Jiří Synek z GC Pyšely.
Společná s HCP 28,1-54: 1. Luboš Jurkovič (snižoval na 26,1), 2. Martin Šindler z GC Mstětice (snižoval na 33,2) a 3. Leona Rozsypalová. Všem golfistům, kteří se účastnili turnajů na Golfovém hřišti v Těšeticích, děkujeme.
A všem golfistům bez rozdílu přejeme hodně zdraví a trpělivosti vydržet celou zimu bez golfu a těšíme se na všechny na jaře 2023.
 
14/ Golf Těšetice - O putovní pohár BDO (bývalý pohár rektorky)
V sobotu 1.10. za neuvěřitelně nádherného slunečného počasí proběhl 11. ročník turnaje O putovní pohár BDO, bývalý Pohár rektorky SVŠE Znojmo. Celý týden před turnajem bylo nevlídno, chladno, větrno, ještě v pátek, když jsme chystali zázemí na turnaj, uzavírali jsme s velkým úsilím přes nápor větru bočnice na párty stanu, jsme se skepsí domýšleli, kolik lidí turnaj vzdá.
Ejhle, ráno sice zima, ale jasná obloha, slunečno a bezvětří! Během dne se postupně oteplovalo na téměř 20 stupňů. Firma BDO zajistila skvělé originální ceny a výborný catering. Spolumajitel firmy BDO Audit Brno Oldřich Bartušek vysvětlil, proč už turnaj není O pohár rektorky (SVŠE Znojmo se spojila s Vysokou školou hotelovou v Praze, kde má sídlo i rektorát), ubezpečil však přítomné, že o Pohár BDO se bude hrát i příští sezonu! Startovalo se canonem, ve čtyřech kategoriích se hrálo na stablefordové body, absolutní vítěz na rány Richard Filák (mimochodem tento turnaj vyhrál počtvrté) si udělal velkou radost, zahrál 75 ran a po delší absenci to bylo jeho druhé vítězství v sezoně. Skokanem turnaje se stala Leona Rozsypalová, ta získala 43 stablefordových bodů, s přehledem vyhrála kategorii a navíc rapidně snižovala HCP. O poháry ve vložených  soutěžích se podělily švagrové Vlaďka (Longest Drive) a Lenka (Nearest to Pin) Bartuškovy, nejdelší ránu dal na šesté jamce Pavel Šareš, nejblíže k jamce byl Dušan Koc. Obdiv patří dvěma juniorům, Štěpánu Vranovskému a Patriku Cvakovi, kteří si poprvé střihli nezkrácenou devítku. Chválíme!
Výsledky: Společná s HCP 0-18: 1. Richard Filák (snižoval na 12,00),  2. Jiří Horáček (snižoval na 15,8) a 3. Ladislav Fiala (snižoval na 12,5).
Společná s HCP 18,1-26:  1. Pavel Heloňa (snižoval na 21,4), 2. Son Nguyen (snižoval na 21,2) a 3. Lukáš Seifert (snižoval na 25,9).
Společná s HCP 26,1-54: 1. Leona Rozsypalová (snižovala na 34,8), 2. Neubauer Jiří (snižoval na 30,4) a 3. Libor Dufek (snižoval na 33,3).
Junioři:  1. Štěpán Vranovský (snižoval na 49,1),  2. Patrik Cvak. Všem blahopřejeme.
 
 13/ Golf Těšetice - O pohár Stavební firmy STAVOSPOL Znojmo  aneb souboj titánů
V sobotu 17.9. za silného a značně nepříjemného větru proběhl již 3. ročník turnaje O pohár Stavospolu Znojmo. A potřetí musíme chválit, jakým způsobem se spolumajitel Stavební firmy STAVOSPOL Znojmo Petr Beck s celou rodinou k výzvě uspořádat turnaj na vysoké úrovni postavil. Nejenže zajistil skvělé ceny ve formě originálních pohárů, se svou manželkou Danou a dcerami Luckou a Lindou, které se zhostily bohatého celodenního cateringu, zásoboval golfisty gurmánskými lahůdkami od domácí paštiky až po vlastoručně vyrobené klobásky. Dana myslela i na svou kamarádku Hanku Havlíkovou, která má bezlepkovou dietu, ta bohužel nepřijela. Do rodiny Beckových přibyli vloni dva chlapi, velkej Honza a malej Jáchym Toman. "Konečně je v baráku víc chlapů", jak podotkl Petr.
Turnaj se hrál na stablefordové body, absolutním vítězem na rány se stal po rodinném souboji titánů Jiří Šrámek, jun., jenž vyhrál nad svým otcem až po třetím rozstřelu na jamce č. 9. Oba dosáhli 75 ran, což byl za tak nepříznivých větrných podmínek velmi pěkný výsledek. Tabulkově byl favoritem Juráš, jak říká svému synovi matka, ale senior podal skvělý výkon, na stablefordové body vyhrál a výrazně snižoval HCP. Při rozstřelu se dlouho držel, ale proti juniorovi, kterému fandili tři potomci, nejmladší tříměsíční Adélka a manželka, neměl šanci! Ve vložených soutěžích exceloval Ladislav Bartošík, vyhrál Longest Drive i Double Longest Drive, Nearest to Pin byl Jaroslav Pilch z Ropice. Jeho žena Marie Pilchová zahrála Longest Drive, cenu za Double Longest Drive si odnesla Zuzana Benešová z Kořence, ta získala i Nearest to Pin. Na vítězné vlně se nese Lukáš Seifert, který už podruhé vyhrál s velkým náskokem (40 stablefordových bodů) kategorii. Blahopřejeme všem.
Výsledky: Společná s HCP 0-16: 1. Jiří Šrámek, sen. (snižoval na 12,8), 2. Jiří Šrámek, jun. a 3. Stanislav Jelínek, jun.
Společná s HCP 16,1-28: 1. Lukáš Seifert (snižoval na 26,1), 2. Son Nguyen (snižoval na 21,7) a 3. Karel Zoufalý (snižoval na 18,1). Společná s HCP 28,1-54: 1. Milan Chlumský (snižoval na 33,0), 2. Eva Muchová (snižovala na 48,4) a 3. Zdeněk Wlasák z Prostějova (snižoval na 28,8).
Při závěrečném vyhlašování prezident klubu ocenil gesto Karla Zoufalého, jenž pořadatele upozornil, že získal na minulém turnaji O pohár starosty Města Znojma, cenu neprávem a předal ji pravému výherci Janu Tomanovi. Dostalo se mu veřejného ocenění v podobě potlesku a skandování:"Karel, Karel!"
Také nás přišla pozvat na posvícenské zavádění a večerní zábavu těšetická omladina v pěkných krojích. Děkujeme.
12/ Golf Těšetice - O pohár starosty Města Znojma
V sobotu 3.9. a v neděli 4.9. proběhl na Golfovém hřišti v Těšeticích již 16. ročník turnaje O pohár starosty Města Znojma. Chtěla bych touto cestou poděkovat starostovi Malačkovi za věcné ceny a nádherný pohár. Musím si nasypat popel na hlavu, málem jsme o něj přišli, neb jsem dala požadavek o pohár hodně pozdě. Pan starosta a jeho skvělé spolupracovnice zapracovaly a pohár se k nám dostal v pravý čas. Tento turnaj je jediný dvoukolový, hraje se po dva dny vždy 18 jamek, navíc je to turnaj na rány, z něhož vzejdou Mistr a Mistryně klubu na rány. Startovalo se postupným startem z jamky číslo 1, to proto, aby všichni hráči měli stejné startovní podmínky, první kategorie hrála striktně na rány, další dvě na stablefordové body. Absolutním vítězem, Mistrem klubu a majitelem Poháru se stal Stanislav Jelínek jun. se 153 ranami. Teď by se mi zlomil hlas dojetím: "Jsem pyšná máma!" Standa nejenže tento turnaj vyhrál poprvé, ale za nesrovnatelných podmínek s jeho soupeři. Účastníci turnaje přijedou ráno hodinu před zahájením, dají si kafíčko s koláčem, vínko nebo pivko, jdou se na DR rozehrát, to už má Standa posekaných ruční sekačkou 10 grýnů a v nohách minimálně 10 km, většinou se nestačí nasnídat ani rozehrát, rozehřát se nepotřebuje. Hodí na záda bag s plným vybavením, většina hráčů má dnes vozík, mnozí na elektrický pohon, nemá žádný laserový zaměřovač ani chytré hodinky, řídí se citem a selským rozumem. V sobotu po prvním kole skončil na prvním místě se 78 ranami, dvě rány na něho ztrácel Pavel Šareš, Vašek Kleibl, tři Laďa Fiala, největší favorit Jiří Šrámek jun. ztrácel na Standu 5 ran, ale moc dobře si pamatujeme, jak vloni Dan Daute ztrácel na vítěze prvního kola 7 ran a nakonec zvítězil! "Nejlepší útok je zezadu", tvrdil za Šrámky ten starší. Všichni víme, že nejtěžší je obhajovat, je to o hlavě, o soustředění a hlavně se tzv. nepodělat! Další excelentní výkon předvedl Vašek Tomšíček, který jako Standa obhájil ve své kategorii po sobotním kole prvenství, avšak největší poklonu si zaslouží za neuvěřitelnou hru v neděli Lukáš Seifert, který skvěle zabojoval až z pátého místa a kategorii 28,1-54 s přehledem vyhrál! Mistryní klubu se stala Danuše Becková. Longest Drive i Nearest to Pin získal Jiří Šrámek jun., Longest Drive za ženy vybojovala Eva Klímková a Nearest to Pin Hana Neubauerová. Všem gratulujeme.
Výsledky za oba dny:
Společná s HCP 0-18:  1. Stanislav Jelínek jun. (153 ran, snižoval na 9,3), 2. Ladislav Fiala (156 ran, snižoval na 13,2) a 3. Jiří Šrámek jun. (159 ran)
Společná s HCP 18,1-28: 1. Václav Tomšíček (snižoval na 18,5), 2. Karel Súkup (snižoval na 22,3) a 3. Jan Toman
Společná s HCP 28,1-54: 1. Lukáš Seifert (snižoval na 26,9), 2. Jiří Klímek (snižoval na 31,5) a 3. Milan Chlumský (snižoval na 33,5)
 
11/ Golf Těšetice - Rodinný pivovar Bernard
Poslední prázdninovou sobotu 27.8. proběhl na Těšetickém golfovém hřišti turnaj, který cenami zaštítil Rodinný pivovar Bernard. Čtyřleté spolupráce s tímto pivovarem si vážíme jednak proto, že máme čest čepovat jejich kvalitní pivo, také proto, že již potřetí podpořili věcnými cenami golfový turnaj a v neposlední řadě mě těší, že pan Bernard je Stanislav!
V průběhu turnaje se schylovalo k dešti, chvíli bylo pod mrakem, zabouřilo, ale nakonec všichni dohráli v suchém. Hrálo se 18 jamek na stablefordové body, absolutní vítěz na rány Stanislav Jelínek, jun. zopakoval výsledek z minulého turnaje - 77 ran. Vyhrál dvacet velkých čepovaných piv Bernard, ale jak přiznal, čepuje si sám a kdykoliv má chuť, proto dal o svou cenu losovat. Vylosován byl Karel Súkup,
milovník vína!
Výsledky:
Společná s HCP 0-18: 1. Stanislav Jelínek, snižoval na 9,4,  2. Pavel Šareš, snižoval na 10,4 a 3. Ladislav Súkup.
Společná s HCP 18,1-30:  1. Lukáš Seifert, snižoval na 29,3,  2. Petr Syrovátka z Brna a 3. Karel Súkup, snižoval na 22,4.
Společná s HCP 30,1-54:  1. Eva Muchová, snižovala na 48,7, 2. Milan Chlumský, snižoval na 34,7  a 3. Iva Synková z Pyšel, snižovala na 29,8.  Longest Drive měl Pavel Šareš, Longest Drive za ženy Iva Synková a jak tvrdí svědci, jen několik metrů od Pavla, Nearest to Pin opět Pavel Šareš
a za ženy Eva Muchová. Gratulujeme.
 
10/ Golf Těšetice - Pomona Těšetice
Za ideálního počasí, pod mrakem, bezvětří a přijatelná teplota 26 stupňů, se konal na Golfovém hřišti v Těšeticích turnaj, který věcnými cenami podpořila firma Pomona Těšetice. Hrálo se postupným startem z jamky č. 1 na stablefordové body, absolutním vítězem na rány se stal Stanislav Jelínek, jun. se 77 ranami.
V první kategorii s HCP 0-16 zvítězil Václav Kleibl se 40 stb body (snižoval na 15,5) před druhým Stanislavem Jelínkem, jun. s 35 stb body (snižoval na 9,6) a před třetím Ivo Dvořákem ze Zlína. V kategorii 16,1-26 vyhrál Pavel Oliva (snižoval na 15,9) a v třetí kategorii 26,1-54 vyhrál Jiří Klímek s velkým bodovým náskokem, získal 41 stb bodů a snižoval tak HCP na 32,6, nad druhou Jiřinou Jelínkovou a třetím Milanem Chlumským.
 
9/ Golf Těšetice - Vinařství Barabáš
V sobotu 25.6. se uskutečnil poslední turnaj před prázdninami Vinařství Barabáš. Touto cestou bychom rádi poděkovali Daně Neubauerové a Jiřímu Barabáši za několikaletou podporu. Hrálo se postupným startem na stablefordové body, absolutní vítěz na rány Pavel Šareš získal víkendový pobyt pro dvě osoby v Penzionu Barabáš uprostřed vinic. Junioři tentokrát bojovali o každou ránu, a tak se stalo, že Patrik Cvak porazil favorita Viktora Skopala o jednu jedinou ránu, na třetí příčce pak skončil Štěpán Vranovský. Počasí golfistům přálo, bylo pod mrakem, bezvětří a příjemný vzduch po propršené noci slibovaly skvělé výsledky. Bohužel, nakonec uhrál nejvíce stablefordových bodů a snižoval pouze Dušan Koc. Jedinou zástupkyní ženského pohlaví byla Danova caddy Sofinka Daute, která byla na tátu patřičně pyšná, neb dal eagle na osmičce.
Výsledky: Kategorie 0-16: 1. Daniel Daute, 2. Pavel Šareš a 3. Stanislav Jelínek ml.
Kategorie: 16,1- 54: 1. Dušan Koc, 2. Jiři Horáček
Kategorie Junioři: 1. Patrik Cvak,  2. Viktor Skopal a 3. Štěpán Vranovský
Všem vítězům blahopřejeme. Juniorům přejeme pěkné prázdniny a těšíme se s nimi na viděnou v červenci a v srpnu na příměstském táboře s výukou golfu. Musíme poděkovat především rodičům juniorů, kteří pravidelně své ratolesti na turnajích doprovázejí, zapisují výsledky, zajišťují menáž a hlavně mladé juniory morálně podporují.
 
8/ Golf Těšetice - VOC Znojmo
V sobotu 18.6. se uskutečnil pod záštitou sdružení VOC Znojmo turnaj našeho nejvěrnějšího pořadatele Honzy Bartuška, manažera Vinařství Hort. Nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že příští ročník bude jeho pořadatelsky desátý. Začínal s námi spolupracovat jako zástupce vinařské firmy Hort, později jako zástupce sdružení VOC Znojmo. Děkujeme.
Turnaj se hrál za tropického vedra, naštěstí mírně pofukoval větřík a zavlažovače jely naplno. Hrálo se cannonem, 18 jamek ve třech kategoriích. Junioři hráli již od půl osmé svých 6 jamek, ze tří účastníků dokončili pouze dva, Oliver Skopal turnaj nedohrál. Na prvním místě byl Viktor Skopal a na druhém skončil Patrik Cvak.
Absolutním vítězem na rány se stal se 77 ranami Ladislav Bajcar. Ve vložených soutěžích byli úspěšní v Longest Drive Pavel Šareš a v Nearest to Pin Karel Zoufalý.
Výsledky: Kategorie 0-11: 1. Ladislav Bajcar,  2. Pavel Šareš a 3. Stanislav Jelínek ml.
Kategorie 11,1-20:  1. Karel Zoufalý,  2. Daniel Daute a 3. Ladislav Fiala
Kategorie 20,1-54:  1. Karel Súkup,  2. Lukáš Seifert  a 3. Jana Špalková
 
7/ Golf Těšetice - Texas Scramble Slepičák Cup
V sobotu 11.6. byl ráno v 9.00 hod. zahájen Welcome drinkem turnaj dvojic, tzv. Texas Scramble Slepičák Cup, jehož pořadatelem byl Radim Dočekal majitel zrenovované restaurace na Slepičím trhu ve Znojmě a majitel Vinařství Dočekal Oblekovice. Radim nachystal výborné chlebíčky a skvěle chutnající guláš, objednal báječné počasí a zato vše si udělal radost  tím, že se svým kolegou Zbyškem Kaššaiem turnaj vyhráli. Turnaj byl pořádán s vyrovnáním, tzn. hráč s nižším HCP hrál s 60% HCP a hráč s vyšším HCP s 40%. Oba HCP se sečetly, společný HCP se poté odečetl od odehraných ran, z čehož vzešlo výsledné pořadí. Hrálo se 18 jamek se startem cannonem, na rány. Nejnižší počet ran měli manželé Danuše a Petr Beckovi - 72 ran, což jim bohužel stačilo až na třetí příčku.
Výsledky: 1. Radim Dočekal a Zbyšek Kaššai, 2. Roman Záboj a Radovan Švejcar a 3. místo Danuše a Petr Beckovi.
Nearest to Pin - ženy - měla Danuše Becková, nejblíže k jamce z mužů byl Ladislav Fiala, Longest Drive za ženy odpálila Iva Synková, nejdále se na 6. jamce dostal Ladislav Fiala. Blahopřejeme.
 
6/ Golf Těšetice - Znovín Znojmo
V sobotu 4.6. se uskutečnil za podpory vinařské firmy Znovín Znojmo na Golfovém hřišti v Těšeticích další turnaj. Příjemné počasí a kvalitní ceny v podobě vína ze Znovínu přitáhly opět golfisty z jiných destinací, ale především z Brna, někteří jezdí opakovaně, ale někteří přijeli poprvé a hned se dostali tzv. na bednu jako např. Petr Syrovátka z GK Žabovřesky.
Ani tentokrát se nesešli junioři v počtu, aby mohli hrát turnaj. Hrálo se 18 jamek na stablefordové body, absolutním vítězem se stal zaslouženě Pavel Šareš se 77 ranami.
Výsledky: společná 0-18: 1. Ladislav Súkup (snižoval na 16,3), 2. Richard Filák (snižoval na 12,8), 3. Pavel Šareš
Společná 18,1-25:  1. Karel Súkup (snižoval na 23,7), 2. Arnošt Malík, 3. Zbyněk Křípal z Kšírovky
Společná 25,1-54:  1. Milan Chlumský (snižoval na 35,3), 2. Jana Špalková, 3. Petr Syrovátka
Nejblíže k jamce byl Karel Súkup a nejdelší odpal měl Daniel Daute.
 
6/ Golf Těšetice -Vinné sklepy Lechovice
V sobotu 28.5. proběhl na Golfovém hřišti Těšetice turnaj, který cenami zasponzorovaly Vinné sklepy Lechovice. Již několikátou sezonu jsou nám Vinné sklepy v čele s ředitelem p. Liborem Tvarůžkem tímto způsobem nakloněny, my se na oplátku snažíme šířit slávu jejich výborných vín mezi golfisty z různých oblastí naší vlasti. Například tentokrát si kazety s lechovickým vínem odvezli tři Brňáci. Absolutním vítězem na rány se stal za velmi nepříznivých povětrnostních podmínek Daniel Daute s 80 ranami. Nejdelší odpal se podařil Pavlu Šarešovi a nejblíže k jamce byl Richard Filák.
Výsledky: Kategorie s HCP 0-20: 1. Daniel Daute (snižoval na 11,2), 2. Ladislav Súkup a 3. Richard Filák.
Kategorie s HCP 20,1-27:  1. Zbyněk Křípal z Kšírovky, 2. Arnošt Malík, st. a 3. Jiří Synek GK Pyšely.
Kategorie s HCP 27,1-54:  1. Ondřej Turek (snižoval na 31,2), 2. Jana Špalková (jediná žena v turnaji, snižovala na 39,9) a 3. Jiří Klímek. Vítězům blahopřejeme.
 
4/ Golf Těšetice - Memoriál Zdeňka Gaji
V sobotu 21.5. uspořádali bývalí Gajusovi nejlepší kamarádi Roman Záboj (Hombre) a Radovan Švejcar (Raduz) Memoriál Zdeňka Gaji. Gajus, jinak mu nikdo neřek, byl parťák do nepohody, kterej nepokazil žádnou srandu, gurmán, jehož vlastoručně uzené klobásky byly vyhlášené, tvrďák pocházející z Ostravska, ale s měkkým srdcem. Jeho poslední kantorská štace byl Diagnostický ústav ve Višňovém. Přivedl nám takhle jedno dopoledne na golf 6 svých svěřenců se slovy, že to děcka nemaj lehký, tak jim za odměnu slíbil golf... Roman při přípitku na památku Gajuse, kterého porazil covid vloni v zimě, pozvedl pohárek k nebi: Tryznu za tebe držet nebudeme, na zdraví ti připíjet nemůžeme, tak na Zdeňka a na pohodu!
O půl deváté vyrazili na svých 6 jamek junioři. U Skopalů se slavilo! O první a druhé místo se totiž podělili bráchové Viktor a Oliver se stejným počtem ran, třetí místo obsadil Štěpán Vranovský.
Za nepříjemného větru byl zahájen turnaj dospělých, hrálo se tradičně cannonem na stablefordové body, absolutním vítězem na rány se stal Pavel Šareš s 82 ranami. Vynikající výkon předvedl vítěz kategorie s HCP 0-16 Jiří Šrámek, jun., který zahrál
6 birdie (rána pod par), bohužel jednu jamku musel škrtat, nenašel ani provizorní míček, čímž si zabouchl dveře v boji o absolutního vítěze na rány. Dalším skvělým výkonem se mohl pochlubit Luboš Jurkovič z kategorie 28,1-54, zahrál 46 stablefordových bodů a snižoval HCP na rovných 30. Některým silný vítr pomohl, jiným vzal tzv. vítr z plachet ...
Ve vložených soutěžích exceloval Pavel Šareš, vyfoukl o 8 cm Nearest to Pin Zbyňku Křípalovi, Longest Drive měl turnajový elév Luboš Jurkovič.
Výsledky: Společná s HCP 0-16: 1. Jiří Šrámek, jun. (snižoval na 8,2),  2. Václav Kleibl (snižoval na 15,9) a 3. Luděl Vostal z brněnského klubu (snižoval na 12,8)
Společná s HCP 16,1-28: 1. Karel Súkup (snižoval na 23,3),  2. Zbyněk Křípal z Kšírovky a  3. Vladislava Bartušková (snižovala na 25,3)
Společná s HCP 28,1-54: 1. Luboš Jurovič (snižoval na 30),  2. Ondřej Turek (snižoval na 31,9) a 3.Jiří Klímek (snižoval na 33,3)
 
3/ Golf Těšetice - Víno Musil Těšetice
V sobotu 14.5.2022 se uskutečnil na Golfovém hřišti Těšetice první z řady turnajů vinařských firem - Víno Musil. Malé rodinné vinařství VÍNO MUSIL nabízí odrůdová vína vyrobená z vinné révy pěstované v naší lokalitě nebo v okolních obcích. Vína jsou vyráběná s důrazem na odrůdový charakter. Nabízí vína: Müller Thurgau, Veltlínské zelené, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Sauvignon, Pálava, Muškát moravský, Tramín červený, Cabernet...
Jak se již stalo tradicí, ráno nastoupili junioři s HCP nad 36 a bez HCP, kteří hráli 6 jamek. Vítězem se stal Viktor Skopal, na druhou příčku dosáhl Štěpán Vranovský a na třetím místě skončil Oliver Skopal.
V 10.00 hod byl zahájen turnaj dospělých. Hrálo se na stablefordové body, absolutní vítěz na rány Stanislav Jelínek ml. se 76 ranami zvítězil (měl lepší druhou devítku) nad Pavlem Šarešem, který dosáhl stejného počtu ran.
Výsledky: Společná s HCP 0-16: 1. Stanislav Jelínek snižoval na 10,1,  2. Pavel Šareš snižoval na 9,8 a  3. Richard Filák snižoval na 12,6.
Společná s HCP 16,1-25: 1. Ladislav Súkup,  2. Arnošt Malík st. a 3. Pavel Geitler (GC Uh. Hradiště)
Společná s HCP 25,1-54: 1. Arnošt Malík ml.  2. Sam Geitler (GC Uh. Hradiště) a 3. Dana Kleiblová
Ve vložených soutěžích zvítězili: Nearest to Pin Ladislav Súkup, Longest Drive Richard Filák.
Výborná vína všem vítězům předal majitel vinařství pan Leoš Musil.
 
2/ Golf Těšetice - Bajo Cup aneb Bajo pomáhá
V sobotu 30. dubna se uskutečnil na Golfovém hřišti v Těšeticích charitativní turnaj Bajo Cup, který uspořádal majitel Bistra Bajo na Horní České ve Znojmě Ladislav Bajcar. Výtěžek byl věnován na rehabilitaci Kristiánka a Viktorky Valachovičových.
Laďa objednal skvělé počasí, zajistil ještě skvělejší občerstvení od pečené vepřové kýty na oběd, výživného balíčku do bagu po vynikajícící burgry po turnaji. Od 9.00 hod. hráli 9 zkrácených jamek junioři s HCP nad 36 nebo bez HCP. Z původních sedmi hráčů tři skolila nemoc, ostatní čtyři si poprvé zkusili zahrát 9 jamek. Nejlepší z nich Jan Homolka si odnesl zlatý pohár, na sříbrný pohár dosáhl jeho mladší bratr Daniel Homolka, bronzový pohár patří Štěpánu Vranovskému a čtvrté místo si zasloužil "služebně" nejmladší Patrik Cvak.
Dospělí hráli od 12.00 hod. cannonem 18 jamek, v jedné společné kategorii s HCP 0-54 s 2/3 vyrovnáním. Absolutní vítězství se 76 ranami si nenechal ujít Richard Filák, který získal Putovní pohár Bajo Cup aneb Bajo pomáhá. Na stablefordové body zvítězil Richard Filák, snižoval HCP na 12,8, druhé místo se stejným počtem ran 76 si nadělil pořadatel turnaje Ladislav Bajcar, snižoval HCP na 10,8 a na třetí příčku dosáhl Stanislav Jelínek, ml. Poháry z vložených soutěží si rozdělili syn a otec Šrámkovi, syn Jiří byl nejblíže k jamce a otec Jiří se dostal nejblíže k čarodějnici na jamce č.1, za odměnu si ji mohl odnést domů. Na závěr turnaje předal pořadatel turnaje Ladislav Bajcar rodině Valachovičových symbolický šek. Rádi bychom touto cestou Laďovi poděkovali, jak se na celý turnaj připravil, jakým příjemným a přirozeným způsobem jednal a choval se nejen k ostatním hráčům, ale především k dětem a manželům Valachovičovým. Celý turnaj uvedl větou: "Ne všichni máme to štěstí vychovávat zdravé děti, a proto můžeme-li, pomozme a mějme se rádi."
 
1/ Golf Těšetice - Zahajovací turnaj 2022
Naštěstí se nevyplnila nepříznivá předpověď počasí a Zahájení golfové sezony na Golfovém hřišti v Těšeticích proběhlo v sobotu 23.4. bez problémů a bez jediné kapky deště, naopak se v průběhu hry oteplilo a dokonce vysvitlo sluníčko. Hrálo se 18 jamek cannonem na stablefordové body, absolutní vítězství na rány získal Pavel Šareš 78 ranami. A byla to pánská jízda!
Výsledky: kategorie s HCP 0-16:  1. Richard Filák,  2. Pavel Šareš,  3. Ladislav Fiala
kategorie s HCP 16,1-28:  1. Dušan Koc,  2. Arnošt Malík, st.,  3. Petr Beck
kategorie s HCP: 28,1-54:  1. Milan Chlumský,  2. Jiří Klímek,  3. Lukáš Seifert
Ve vložených soutěžích zvítězili: Longest Drive Ladislav Fiala a Nearest to Pin Ladislav Súkup.
Vítězové získali krásné ceny - vouchery na hru v Ostravici, na Kořenci a na Jezerech. Blahopřejeme.

ODEHRANÉ TURNAJE 2021

14/ Golf Těšetice - Závěrečný turnaj - loučení se sezonou
Závěrečného turnaje v sobotu 16.10. Loučení se sezonou, jehož pořadatelem byla firma ARES 96, provozovatel Golfového hřiště Těšetice, se zúčastnilo prozatím nejvíce juniorů začátečníků do 13 let, a to v počtu sedmi mladých golfistů. Opět hráli 5 krátkých jamek na rány. Příští sezonu už někteří z nich půjdou všech devět jamek s tím, že 2 nejdelší pětiparové jamky budou mít zkráceny. V sobotu si nejlépe vedl Viktor Skopal, hned za ním skončil Daniel Homolka a pomyslný bronz si překvapivě odnesl Milan Samek, letos na hřišti snad poprvé.
I přes nepříznivou předpověď počasí nakonec vyšlo, nepršelo, nefoukalo, občas vysvitlo i sluníčko. Hrálo se na stablefordové body se startem cannonem. Absolutním vítězem na rány se stal s 82 ranami Pavel Šareš a přerušil tak hattrick, na který měl nakročeno Milan Volf.
Výsledky:
Společná s HCP 0-18: 1. Ladislav Fiala,  2. Milan Volf a 3. Pavel Geitler z GK Uherské Hradiště
Společná s HCP 18,1-28:  1. Arnošt Malík ml., 2. Karel Súkup a 3. Zbyněk Křípal z Kšírovky
Společná s HCP 28,1-54:  1. Arnošt Malík st., 2. Jana Špalková a 3. Jiří Klímek
Junioři:  1. Viktor Skopal,  2. Daniel Homolka a 3. Milan Samek
 
13/ Golf Těšetice - Turnaj O pohár rektorky SVŠE Znojmo a BDO Audit
V sobotu 2.10. se na Golfovém hřišti v Těšeticích všechno sešlo tak, aby proběhl  jubilejní 10. ročník turnaje O pohár rektorky SVŠE Znojmo a firmy BDO Audit naprosto bez problémů. Počasí si pořadatelé stejně jako po všechna ta léta objednali ideální, bylo slunečno a nepršelo. Turnaje se včetně juniorů zúčastnilo 47 hráčů nejen z Těšetického golfového klubu, ale spousta jich přijela z Brna (z Kšírovky, Kaskády, Autodromu i Žabovřesk), z Austerlitzu, až z východu Čech z GK Grosshof. Velkým lákadlem byl nádherný putovní pohár pro absolutního vítěze na rány, který podruhé vybojoval Milan Volf se 76 ranami, originální poháry pro vítěze jednotlivých kategorií s hodnotnými cenami a také skvělý catering. Ceny vítězům předávala sama paní rektorka Hana Březinová a Oldřich Bartušek, spolumajitel firmy BDO Audit a zároveň přednášející na vysoké škole.
Stává se pravidlem, že před samotným turnajem dospěláků soutěží junioři - začátečníci, hrající 5 kratších jamek na rány. Vítězem juniorské kategorie se stal starší z bratrů Homolků Jan. Paní rektorka nechala pro juniory upéct překrásný dort s logem vysoké školy. Ve vložených soutěžích excelovali Luděk Vostal z GK Sokrates (nejdelší odpal), za ženy nejdále odpálila Dana Becková z místního klubu. Nejblíže k jamce byl Richard Filák a Vladislava Bartušková, oba z TesGK.
Výsledky:
Společná s HCP 0-20:  1. Milan Volf,  2. Ladislav Bajcar a 3. Ladislav Fiala
Společná s HCP 20,1-28:  1. Radek Fiala,  2. Arnošt Malík ml. a 3. Zbyněk Křípal
Společná s HCP 28,1-54:  1. Tomáš Hrabovský,  2. Radomír Blaško a 3. Jana Špalková
Junioři:  1. Jan Homolka,  2. Viktor Skopal a 3. Štěpán Vranovský
 
12/ Golf Těšetice - O Pohár Stavební firmy Stavospol Znojmo
V sobotu 18.9. proběhl na Golfovém hřišti Královská vinice Těšetice 2. ročník turnaje O pohár Stavební firmy Stavospol Znojmo. Každý turnaj je jiný, každý má svou specifickou atmosféru, každý má své první a své nej... V rámci druhého ročníku se poprvé  zúčastnili mladší junioři ve věku 7-12 let, jako tzv. předskokani dospěláckého klání. Hráli pouze 5 kratších jamek za povinného dohledu rodičů. První místo vybojoval po rozstřelu nejmenší z nich Daniel Homolka, 2. místo obsadil Štěpán Vranovský, na třetí příčku dosáhl Jan Homolka a čtvrté místo patří Oliveru Skopalovi, nejmladšímu z juniorů. Největším překvapením turnaje bylo vítězství dvou juniorů v dospěláckých kategoriích, a to ve společné s HCP 28,1-54, kde vyhrál Ondřej Turek a ve společné kategorii s HCP 16,1-28, kde obsadil první místo Arnošt Malík ml., oba svěřenci trenéra Stanislava Jelínka st.  Arnošta dovezla maminka na golfové hřiště poprvé před 7 lety, Ondřej se objevil na hřišti se svým dědečkem, který ho ke golfu přivedl, již před 9 lety. Gratulujeme a přejeme hodně podobných golfových úspěchů.
Petr Beck se svou manželkou a s dcerami vytvořili skvělé zázemí, děvčata s úsměvem nabízela domácí pomazánky s domácím chlebem a s koláčky, Dana pamatovala i na svoji kolegyni s bezlepkovým občerstvením. Petr se pochlubil vynikající vlastoručně vyrobenou paštikou, salámem a klobáskami. Dokonce i to počasí se umoudřilo, ráno bylo pošmourné, dokonce chvíli sprchlo, nakonec nelze než konstatovat, že bylo golfově téměř ideálně. Zlatým hřebem turnaje bylo vyhlášení vítězů s předáváním originálních pohárů. Ten největší a nejcennější za absolutního vítěze na rány si odnesl Milan Volf se 77 ranami.
Ve vložených soutěžích Nearest to Pin zvítězili za muže Ivo Havlík, za ženy Hana Havlíková, Longest Drive dal za muže Jan Toman, Double Longest Drive (druhou nejdelší ránu na fervej jamky č. 6) trefil Richard Filák, za juniory versus ženy byl nejdelší Arnošt Malík ml.
Výsledky: 
Společná s HCP 0-16:  1. Milan Volf, 2. Václav Kleibl a 3. Peter Rainer
Společná s HCP 16,1-28:  1. Arnošt Malík ml.,  2. Dušan Koc a 3. Jiří Horáček
Společná s HCP 28,1-54:  1. Ondřej Turek, 2. Milan Chlumský a 3. Arnoš Malík st.
Junioři: 1. Daniel Homolka, 2. Štěpán Vranovský a 3. Jan Homolka
 
11/ Golf Těšetice - Turnaj O pohár starosty města Znojma
Mistrovství Těšetického golfového klubu na rány
V sobotu 4.9. a v neděli 5.9. proběhl na Golfovém hřišti Královská vinice Těšetice již 16. ročník  turnaje O pohár starosty města Znojma, který je zároveň Mistrovstvím klubu na rány. Tento nejstarší a nejprestižnější turnaj je jediný dvoukolový, tzn. že se hraje po oba dny 18 jamek a rány se sčítají. Je zajímavé sledovat, jak se  v průběhu turnaje mění pořadí hráčů, obzvláště v první kategorii s HCP 0-16, kde byla velká konkurence a hodně záleželo na tom, jakou kdo zvolí taktiku a jak udrží pevné nervy a chladnou hlavu.
Po sobotě udržel vedení loňský vítěz Jiří Šrámek ml., o dvě rány za ním skončil Stanislav Jelínek ml., třetí příčku vybojoval Jiří Šrámek st. Neděle však zamíchala pořadím neuvěřitelným způsobem. Jirka Šrámek ml. nepotvrdil roli favorita a propadl se na třetí příčku, Pavel Šareš, známý stratég, podal v neděli skvělý výkon a vyšvihl se na druhé místo, ovšem excelentně zahrál nedělní osmnáctku Daniel Daute, který se posunul ze sedmého místa až na vrchol a jak sám dojatě přiznal: "To byla moje životní hra." Dan se stal se 157 ranami Mistrem klubu na rány, zároveň absolutním vítězem a poprvé držitelem Poháru starosty města Znojma.
Mistryní klubu na rány je v sezoně 2021 Danuše Becková. Jediná mezi všemi muži v kategorii s HCP 16,1-28 získala pomyslné zlato, porazila mužské tzv. na hlavu a stejně jako vítězové v ostatních kategoriích si odnesla lahev kvalitní šestileté Trebitsch Czech Single Malt Whisky. Navíc získala cenu za nejdelší odpal v ženách. V této kategorii mezi dospěláky si zaslouží obdiv teprve 13 letý Arnošt Malík, jenž byl po sobotě s 95 ranami na čtvrtém místě.
Ve vložených soutěžích kromě Dany Beckové dal nejdelší odpal na pětiparové jamce č. 6 Zdeněk Navrátil, nejblíže k jamce byl Jiří Šrámek st. a Eva Klímková.
Výsledky za oba dny:
Společná s HCP 0-16:  1. Daniel Daute (157 ran), 2. Pavel Šareš (158 ran), 3. Jiří Šrámek ml. (160 ran)
Společná s HCP 16,1-28:  1. Danuše Becková (81 stbf), 2. Son Nguyen (73 stbf), 3. Václav Kleibl (71 stbf)
Společná s HCP 28,1-54:  1. Hana Neubauerová (67 stbf), 2. Eva Klímková (67 stbf), 3. Lukáš Seifert (64 stbf)
Vítězům blahopřejeme, všem zúčastněným děkujeme za zodpovědný přístup k propagaci klubu a golfu vůbec a zaměstnancům golfového areálu za skvěle připravené hřiště. Velké díky patří člence klubu Janě Špalkové, která napekla skvělé domácí frgály a Karlu Súkupovi za výborné víno z vlastní produkce.
 
10/ Golf Těšetice - Turnaj Pomony Těšetice
Pavel Šareš - krůček od pokoření hřiště na rány a vytvoření rekordu!
V sobotu 21.8.2021 proběhl na Golfovém hřišti 2. ročník turnaje Pomony Těšetice, zemědělské firmy, která je známá především pěstováním a moderním zpracováním ovoce.
Turnaj se hrál za velmi příznivých podmínek, bylo příjemně teplo, slunečno, nefoukalo. Hrálo se cannonem ve třech společných kategoriích na stablefordové body, absolutní vítěz na rány. Počítač vyhodnotil jako absolutního vítěze Tomáše Zikmunda z Mariánských Lázní, ačkoliv zahrál stejně jako Pavel Šareš 70 ran, šel hřiště tzv. v paru. Pavel Šareš mohl zahrát rekord hřiště, 69 ran čili 1 mínus, bohužel poslední 20 cm pat se nezdařil a jak Pavel později přiznal: "Byl jsem na poslední jamce nervózní, cítil jsem šanci, ale snažil jsem se dělat všechno pomalu, promyšleně, namarkoval jsem, vyměřil ... a pak absolutně nevím, co se stalo, jestli jsem pohnul hlavou ... ještě před spaním jsem přemýšlel, kde se stala chyba. Hlavně jsem byl na sebe strašně naštvanej!" Představte si, že Pavel šel první devítku 4 rány pod par! To je fantastické, sám z toho byl tak překvapenej, že pořád kroutil hlavou. A jak řekl spoluhráč ve flajtu Standa Jelínek ml.:" Na co sáhl, to se mu dařilo." Nejzajímavější na tom je, že týden předtím hrál Pavel na turnaji 87 ran. I takový může být golf! Plný neuvěřitelných zvratů.
Mile nás překvapila účast několika žen, navíc ve třetí společné kategorii byly tzv. "na bedně" samé ženy. Gratulujeme a přejeme si: "Jen houšť."
Výsledky:
Společná kategorie s HCP 0-16:  1. Pavel Šareš (snižoval na 10,5),  2. Richard Filák a 3. Marek Vystrčil (Austerlitz)
Společná kategorie s HCP 16,1- 26: 1. Karel Súkup,  2. Jan Charvát (Žabovřesky) a 3. Zdenka Zikmundová (Mariánské Lázně)
Společná kategorie s HCP 26,1-54: 1. Jana Špalková,  2. Hana Neubauerová a 3. Eva Klímková
 
9/ Golf Těšetice - Turnaj Rodinného pivovaru Bernard
V sobotu 14.8. proběhl na Golfovém hřišti Královská vinice již druhý ročník turnaje Rodinného pivovaru Bernard. Znalci piva vědí, že Pivovar Bernard se zabývá výrobou tradičního nepasterizovaného piva. K výrobě používá slad vyráběný ve vlastní sladovně a český chmel. Propaguje i vlastní kvasnice.
V sobotu bylo extrémní vedro, naprosté bezvětří a dusno, přesto podali někteří jedinci skvělé výsledky. V takových případech ředitel turnaje povoluje mimořádné použití telefonu na přivolání obsluhy s nápoji. Ve spojení s kvalitním vychlazeným pivem Bernard lze říci, že se turnaj vydařil. Absolutním vítězem na rány (77 ran) se stal Stanislav Jelínek ml., vyhrál 5 l soudek piva, druhý v pořadí na rány na něho ztrácel 6 ran a třetí 8 ran. Největší uznání si zaslouží golfisté ve třetí kategorii s HCP 25,1-54, kdy první a třetí místo obsadili pánové seniorského věku. Ač se dnes již nikdo nepozastavuje nad dámou se sklenicí piva, ani letos se turnaje nezúčastnila žádná žena.
Výsledky:
Společná s HCP 0-16: 1. Stanislav Jelínek ml.,  2. Milan Volf a 3. Pavel Šareš
Společná s HCP 16,1-25:  1. Václav Kleibl, 2. Zbyněk Křípal a 3. Jiří Horáček
Společná s HCP 25,1-54:  1. Jiří Neubauer,  2. Arnošt Malík st. a 3. Jiří Klímek
 
8/ Golf Těšetice - Příměstský tábor s výukou golfu II. turnus
Od pondělí 2.8. do pátku 6.8. proběhl na Golfovém hřišti další Příměstský tábor s výukou golfu pro děti od 7 do 15 let.
Oproti loňsku, kdy téměř celý srpnový tábor propršelo, tentokrát pršelo pouze jeden den, čehož trenér využil a hrálo se v klubovně s plastovými holemi na trenažéru SNAG. Děti odpalovaly míčky do terče a patovaly na jamku. Mezi všemi chlapci byla jediná dívka Eliška Šimková, která se však velmi brzy skamarádila s bratry Erikem a Patrickem Dymlovými. Když se vyčasilo, jezdily děti na koupaliště do Bantic nebo na cyklistický výlet k těšetické přehradě. Důležité bylo, že všichni chtěli hrát golf a jejich snaha a poctivé tréninky vyvrcholily v pátek v golfovém turnaji. Děti soutěžily ve dvou kategoriích, v první Junioři - pokročilí zvítězil Arnošt Malík, druhý se umístil Viktor Chum. V kategorii Začátečníci získal pohár vítěze Patrick Dyml, na druhém místě skončila Eliška Šimková a třetí byl Erik Dyml.
 
7/ Golf Těšetice - Turnaj Vinařství Barabáš
V sobotu 31.7. se konal na Golfovém hřišti turnaj Vinařství Barabáš. "Král Sauvignonů" tak přezdívají sommeliéři vinaře, který se od roku 1997 soustředil na produkci skvělých sauvignonů. Rodinné vinařství obhospodařuje 9 ha vinic. Vinice se nacházejí v katastru obcí Tasovice a Strachotice. Od roku 2007 jsou všechny vinice v režimu bio a od r. 2011 Vinařství Barabáš vyrábí vína z biohroznů pouze z vlastních vinic.
Turnaj se hrál cannonem na stablefordové body, absolutním vítězem se stal Stanislav Jelínek ml. se 77 ranami, a získal tak hlavní cenu - dvoudenní pobyt s polopenzí a wellness v Penzionu Barabáš uprostřed vinic ve Strachoticích.
I přes pomalejší zapískované grýny hodně hráčů snižovalo. Říká se, že dobrý hráč už po první jamce zjistí, jak grýny "jezdí" a hru podmínkám přizpůsobí. Naštěstí se nevyplnily katastrofické předpovědi na radarech s bouřkami a s vlhkosí 90%, tudíž se turnaj hrál i dohrál za příjemného počasí.
Výsledky:
Společná s HCP 0-16:  1. Stanislav Jelínek, ml.  2. Ladislav Fiala,  3. Milan Volf
Společná s HCP 16,1-25: 1. Petr Beck,  2. Václav Kleibl,  3. Ladislav Bartošík
Společná s HCP 25,1-54: 1. Jiří Klímek,  2. Danuše Becková,  3. Arnošt Malík
 
6/ Golf Těšetice - Příměstský tábor s výukou golfu I. turnus
Ve dnech 12.7.-16.7.2021 se uskutečnil v Golfovém areálu Královská vinice Těšetice Příměstský tábor s výukou golfu. Tábora se zúčastnilo 11 dětí ve věku od 7 let do 13 let. Byli mezi nimi zkušení matadoři jako jsou Honza Homolka, Dan Homolka a Honza Hrala, kteří se tábora účastní již počtvrté. Natálka a Klárka Vlasákovy z České u Brna jsou na táboře již potřetí,Tomáš Volf a Štěpán Vranovský podruhé a Patrik Cvak a Eliška Vranovská sice poprvé, o to intenzivněji trénovali, aby ostatní v golfových dovednostech dohnali. Letos poprvé se zúčastnila dvojčata z Police nad Metují Markéta a Marek Tauchmanovi, kteří tráví prázdniny u babičky a dědečka v Krhovicích a golf hrají v Broumově. Sešla se prima parta, všichni si navzájem pomáhali a hlavně se celý týden připravovali na páteční turnaj. Výsledky v jednotlivých kategoriích:
Nejmladší juniorky: 1. Klára Vlasáková,  2. Eliška Vranovská
Mírně pokročilí: 1. Natálie Vlasáková,  2. Patrik Cvak a 3. Markéta Tauchmanová
Středně pokročilí: 1. Štěpán Vranovský, 2. Tomáš Volf a 3. Daniel Homolka
Pokročilí: 1. Jan Homolka, 2. Marek Tauchman a 3. Jan Hrala
 
5/ Golf Těšetice - O pohár Vinných sklepů Lechovice
V sobotu 10.7. se uskutečnil již VI. ročník turnaje O pohár Vinných sklepů Lechovice. Počasí se vydařilo, což se odrazilo na účasti hráčů, samozřejmě největším tahákem byly výhry v podobě kvalitních vín z Vinných sklepů Lechovice. Tradičně se hrálo cannonem, ve třech společných výkonostních kategoriích na stablefordové body. Tentokrát se zúčastnily i ženy golfistky, a dokoce jedna z nich, Sarah Geitlerová z Uherského Hradiště, se stala absolutní vítězkou na rány s počtem 78.
Výsledky v kategoriích:
Společná s HCP 0-16: 1. Ladislav Súkup,  2. Ladislav Fiala,  3. Daniel Daute
Společná s HCP 16,1-25: 1. Petr Beck,  2. Jan Toman,  3. Pavel Heloňa
Společná s HCP 25,1-54: 1. Milan Chlumský,  2. Danuše Becková,  3. Mario Zelený
 
4/ Golf Těšetice - Turnaj O pohár Víno Musil Těšetice
V sobotu 26.6. za příjemného počasí proběhl turnaj, který uspořádal Leoš Musil, vinař, majitel vinařství Víno Musil Těšetice, ve vinařské obci s pravěkou historií. Již zemědělci mladší doby kamenné (5600-4900 př.n.l.) tvořili historii obce. Svědectví o pravěkém neolitickém osídlení v archeologické lokalitě Sutny v Těšeticích přinášejí četné nálezy. Opakované osídlování našimi předky v okolí Těšetic potvrzuje, že se lokalita nazývá „Místem zasvěceným - Loci Consecrati", jež je součástí loga vinařství Musil. Malé rodinné vinařství Víno Musil Těšetice nabízí odrůdová vína vyrobená z vinné révy pěstované v těšetické lokalitě nebo v okolních obcích. Vína jsou vyráběná s důrazem na odrůdový charakter.
Startovalo se cannonem, na stablefordové body, absolutním vítězem na rány se do třetice stal Pavel Šareš.
Výsledky ve třech společných kategoriích:
Kategorie s HCP 0-16: 1. Ladislav Súkup,  2. Pavel Šareš a  3. Ladislav Fiala
Kategorie s HCP 16,1-25: 1. Zbyněk Křípal,  2. Karel Súkup a 3. Jan Toman
Kategorie s HCP 25,1-54:  1. Milan Chlumský, 2. Arnošt Malík
3/ Golf Těšetice - Turnaj Karla Súkupa
V sobotu 19.6. opět za tropického vedra proběhl turnaj, který pořádal vinař, dloholetý člen Těšetického golfového klubu, Karel Súkup. Každý účastník turnaje byl vpodstatě vítězem a zaslouží si minimálně poděkování za účast. Za takového horka jde téměř o zdraví. Většina golfistů se chránila speciálními slunečníky, navíc provozovatel hřiště zajistil několik postřikovačů s vodou, pod kterými se dalo osvěžit a ředitel turnaje povolil výjimečně použití mobilních telefonů na přivolání obsluhy s nealko nápoji. I přes takové vedro se tentokrát turnaje zúčastnily i čtyři dámy, za což jim skládáme velkou poklonu. Hrálo se stejně jako minule na stabelfordové body, absolutním vítězem se stal se 79 ranami Pavel Šareš, který se veze na vítězné vlně.
Výsledky ve třech společných kategoriích:
Kategorie s HCP 0-16: 1. Pavel Šareš,  2. Stanislav Jelínek a 3. Ladislav Fiala
Kategorie s HCP 16,1-25: 1. Václav Tomšíček, 2. Jan Toman a 3. Jiří Horáček
Kategorie s HCP 25,1-54: 1. Lukáš Seifert, 2. Jiří Prause a 3. Milan Chlumský
 
2/ Golf Těšetice - SO 5.6.2021 - O pohár Dobrá vinice s řízenou ochutnávkou
V sobotu 5.6. za velmi příznivého slunečného počasí proběhl turnaj, jehož pořadatelem byla vinařská firma Dobrá vinice. Spolumajitelka firmy ing. Andrea Nejedlíková předala vítězům velmi hodnotné ceny - kvalitní vína z Dobré vinice.
Hrálo se cannonem ve třech kategoriích na stablefordové body, absolutním vítězem se stal Tomáš Vrbický z Prostějova se 74 ranami. Ve společné kategorii s HCP 0-16 zvítězil Pavel Šareš (36 stfb), druhý Ladislav Fiala a třetí Tomáš Vrbický.
V kategorii s HCP 16,1-25: zvítězil Son Nguyen (36 stfb, snižoval na 23,9), druhý Jan Toman a třetí skončil Ivo Havlík.  Nejzajímavější byla třetí společná kategorie s HCP 25,1-54, kdy porazil dospěláky junior Ondřej Turek (39 stfb, snižoval na 33,5), na druhé příčce se umístila Petra Vrbická a třetí skončil Lukáš Seifert.
 
1/ Golf Těšetice - SO 22.5.2021  ZAHÁJENÍ SEZONY
V sobotu 22.5. proběhl po covidovém rozvolnění první turnaj sezony. Pořadatelem turnaje byla tradičně firma ARES 96, provozující Golfové hřiště v Těšeticích. Na turnaj bylo přihlášeno 32 hráčů, dva to v sobotu ráno kvůli dešti skrečovali, a to neměli dělat, protože během hodiny přestalo pršet a v poledne se rozsvítilo - ideální počasí pro golf. Hrálo se cannonem na stbf body, absolutním vítězem na rány se stal Pavel Šareš.
Výsledky: Společná s HCP 0-18: 1. Pavel Šareš (38 stbf), 2. Daniel Daute (37 stbf) a 3. Milan Volf (36 stbf)
Společná s HCP 18,1-28:  1. Petr Beck (36 stbf), 2. Václav Tomšíček (33 stbf) a 3. Jan Toman (32 stbf)
Společná s HCP 28,1-54: 1. Jiří Klímek (40 stbf, snižoval na 36,3), 2. Milan Chlumský (40 stbf, snižoval na 48,2) a 3. Jiří Neubauer (40 stbf, snižoval na 48,2)
Junioři: 1. Arnošt Malík (37 stbf, snižoval na 28,6) a 2. Ondřej Turek (32 stbf)
Při vyhlášení výsledků prezident klubu pogratuloval vítězům, ale vyjádřil lítost nad tím, že se neúčastnila ani jedna zástupkyně něžného pohlaví.
 

ODEHRANÉ TURNAJE 2020

12/ Golf Těšetice - Havlík Dental Clinic

V sobotu 10.10.2020 se konal na Golfovém hřišti Královská vinice Těšetice poslední turnaj sezony, který zorganizovala společnost Havlík Dental Clinic. Ta poskytuje ve Znojmě komplexní péči o zuby s důrazem na kvalitu a estetiku. Každý z přítomných hráčů obdržel k balíčku s občerstvením do bagu i v této době vhodný hygienický gel na ruce. Manželé Hana a Ivo Havlíkovi se na turnaj perfektně připravili, Ivoš objednal překrásné slunečné počasí, vydrželo opravdu jen v sobotu, Hanka nachystala pěkné, hodnotné ceny, dbající o hygienu ústní dutiny a bělostný úsměv ... kvalitní zubní pasty a ústní vody od firmy Edel, kartáčky Curaprox, sonické kartáčky a sprchu na zuby firmy Philips, pro dámy do kabelky zajímavě vyřešený cestovní balíček s minikartáčkem, pastou a ústní vodou aj.  V 10.00 hod. odstartovalo canonem 8 flajtů, z nichž jeden byl složen jako obvykle z juniorů. Hrálo se na stablefordové body, absolutní vítěz na rány Václav Kleibl s 80 ranami vyvolal všeobecné překvapení. Ne často se stává, že vítězem na rány je hráč z kategorie 18,1-26, a přehraje tak všechny hráče s podstatně nižším HCP. Ve vložených soutěžích exceloval Ladislav Fiala, odnesl si cenu jak za Longest Drive, tak i za Nearest to Pin. Nejdelší odpal z žen, tentokrát na 4. jamce, měla Hana Havlíková.
Výsledky:
Společná s HCP 0-18:  1. Ladislav Fiala (snižoval), 2. David Šlechta ze Svratky,  3. Pavel Šareš
Společná s HCP 18,1-26:  1. Václav Kleibl (snižoval),  2. Ivo Havlík (snižoval),  3. Karel Súkup
Společná s HCP 26,1-54:  1. Lukáš Seifert (snižoval),  Jakub Havlík (snižoval),  3. Ladislav Bulín (snižoval)
Junioři: 1. Arnošt Malík (snižoval excelentním výkonem),  2. Oliver Ošťádal z Austerlitzu (snižoval),  3. Ondřej Turek.
Od příští sezony budou junioři hrát stejně jako dospělí 18 jamek. Dosud hráli pouze 9.
Hanka, Ivo a Jakub Havlíkovi se vzdali svých cen ve prospěch dalších vylosovaných hráčů, kteří nedosáhli na stupně vítězů.
Turnajem Havlík Dental Clinic jsme se důstojně rozloučili s "podivnou koronavirovou" turnajovou sezonou 2020. Naštěstí pro golfisty hra na hřišti je povolena, takže se těšíme, že se přijdete provětrat, odreagovat a bránit se tak před covidem!

 

11/ Golf Těšetice - Turnaj O pohár rektorky SVŠE Znojmo a BDO Audit

První říjnovou sobotu se uskutečnil již 9. ročník turnaje O putovní pohár rektorky SVŠE. Za hojné účasti golfistů, kteří se museli poprat se silným nárazovým větrem, přišla osobně předat ceny vítězům paní rektorka Hana Březinová. Hrálo se na stablefordové body, absolutním vítězem na rány a držitelem poháru se stal Stanislav Jelínek ml. (80 ran). Ve čtyřech společných kategoriích se tentokrát neprosadila ani jedna žena. Startovalo se v 10.00 hod. canonem. Hlavní pořadatel a partner auditorské společnosti BDO Audit Oldřich Bartušek zajistil jako každý ročník skvělé ceny pro vítěze a neméně skvělý catering. Sám sobě si udělal radost krásným 2. místem v kategorii 18,1-26. Ve vložených soutěžích vyhrál nejdelší odpal Marek Vystrčil z Austerlitzu, z žen Marie Pilchová z Ropice. The Longest Drive v juniorech měl Oliver Ošťádal z Austerlitzu. Nejblíže k jamce byl Igor Mati z Austerlitzu.
Výsledky:
Společná 0-18: 1. Jan Toman, 2. Stanislav Jelínek, 3. Marek Vystrčil
Společná 18,1-26:  1. Son Nguyen,  2. Oldřich Bartušek,  3. Miroslav Ošmera z ID Golfu klubu
Společná 26,1-54:  1. Dušan Koc,  2. Lukáš Seifert,  3. František Špilar z Kaskády
Junioři:  1. Arnošt Malík,  2. Ondřej Turek,  3. Oliver Ošťádal

 

10/ Golf Těšetice - Turnaj O pohár Stavební firmy STAVOSPOL Znojmo

Koronavirus si vybral svou daň i v Golfovém areálu Královská vinice Těšetice. Neuskutečnil se jeden z nejstarších a nejprestižněšjších turnajů O putovní pohár Znojemských strojíren, protože spolumajitel a ředitel strojíren Luděk Blažek musel vzhledem k tomu, že v rámci úspor zrušil všechny podobné akce, turnaj skrečovat.
A protože život je o nových výzvách, zachránil nás spolumajitel Stavební firmy STAVOSPOL Znojmo Petr Beck, který uspořádal v sobotu 19.9.2020 turnaj O pohár Stavební firmy Stavospol Znojmo. Role pořadatele se ujal se svou manželkou a dvěma dcerami vskutku se ctí. Ženská část rodiny se postarala o skvělé pohoštění, mužská o zajímavé ceny. Pro vítěze všech kategorií byly připraveny poháry a plakety, navíc spousta užitečných a příjemných dárků. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích na stablefordové body, absolutním vítězem na rány se navzdory velké konkurenci stal Ladislav Fiala s 80 ranami. Startovalo se canonem v 10.00 hod. za velmi příjemného podzimního sluníčka. Z 32 hráčů byla téměř polovina z cizích hřišť, což dodalo turnaji na atraktivitě. Další atrakcí se stal Ján Tatar z GK Brno-Žabovřesky, jenž získal 71 bodů a snižoval HCP z 54 na 19,5, v kuloárech se tomu říká zadržený HCP. Třetí atrakcí se stal sám pořadatel, který si jen tak z čiré radosti vyhrál 1. místo v kategorii s HCP 18,1-26. The Nearest to Pin po "velikém měření" vybojoval Jiří Horáček. The Longest Drive dal Emanuel Řehola, z žen Hana Havlíková a novou soutěž The Double Longest Drive, tzv. druhou nejdelší ránu na nejdelší jamce č. 6 odpálil Ján Tatar. Na závěr turnaje losovali hráči navzájem ze Skore karet různé ceny dodané Stavospolem a také cenu, které se vzdal ve prospěch ostatních, Petr Beck. 
Výsledky:
Společná s HCP 0-18:  1. Ladislav Fiala (snižoval),  2. Emanuel Řehola z Austerlitzu (snižoval),  3. Pavel Šareš.
Společná s HCP 18,1-26:  1. Petr Beck,  2. Václav Kleibl,  3. Pavel Všianský z GC Olomouc.
Společná s HCP 26,1-54:  1. Ján Tatar (snižoval),  2. Jiří Musil (snižoval),  3. Jakub Havlík (snižoval).
Junioři: 1. Arnošt Malík (snižoval) a vyhrál The Longest Drive,  2. Ondřej Turek,  3. Viktor Chum.

9/ Golf Těšetice - Turnaj O pohár starosty města Znojma

Jediný dvoukolový a jediný turnaj na rány proběhl o víkendu 5.9.-6.9.2020 v Golfovém areálu Královská vinice Těšetice. Tento nejstarší a nejprestižnější turnaj na rány založil znojemský starosta Pavel Balík v roce 2006, takže jsme letos slavili 15. výročí. Historie turnajů je zajímavá nejen tím, že se v průběhu těch 15 let vystřídalo na radnici 5 starostů, ale i tím, že ani jeden z nich neodmítl spolupráci, a proto se turnaj mohl každoročně uskutečnit.
Pohár starosty města Znojma získali: Zdeněk Navrátil hned v prvních dvou ročnících (2006-2007), pak v roce 2011-2014, celkem 5x, po něm následuje Jiří Šrámek jun., který získal pohár poprvé již v roce 2012 a poté tři poslední roky po sobě (2018-2020), celkem 4x, Pavel Šareš vlastní 3 poháry, a to v sezoně 2009, 2010 a 2015. Dva poháry vybojoval Jiří Šrámek st. (2016 a 2017) a jedenkrát zvítězil Radim Vlasák v roce 2008.
Výroční patnáctý ročník vyhrál Jiří Šrámek jun. se 158 ranami, získal pohár starosty města a stal se Mistrem klubu na rány za rok 2020. Jak zhodnotit tento turnaj? Zúčastnilo se ho za celou dobu konání nejméně hráčů. Znamená to, že mají lidé méně času, je dvoudenní turnaj časově náročný, bojí se lidé koronaviru...? Neznám odpověď. Vím jen, že letošní turnaj se vydařil, v sobotu bylo slunečno, teplo, v neděli v noci zapršelo, přes den jen přeháňky, turnaje se zúčastnili opravdu skalní golfisté, kteří hrají za všech okolností. A opět musím smeknout před oběma Šrámky, protože od roku 2007, kdy vstoupili do klubu, ani jednou turnaj nevynechali. Když jsme turnaj zakládali, mysleli jsme si, že zúčastnit se Mistrovství klubu na rány bude pro členy prestižní záležitost, bohužel, mýlili jsme se. Ještě musím zmínit jednu raritu, poprvé se klubového klání neúčastnila ani jedna žena!!!
Výsledky:
Společná s HCP 0-18: 1. Jiří Šrámek jun.,  2. Stanislav Jelínek jun.,  3. Ladislav Fiala
Společná s HCP 18,1- 25: 1.Jan Toman (snižoval),  2. Václav Tomšíček (snižoval),  3. Karel Súkup
Společná s HCP 25,1-54:  1. Lukáš Seifert (snižoval),  Son Nguyen (snižoval),  3. Milan Večeřa (snižoval)
Junioři: 1. Ondřej Turek,  2. Arnošt Malík,  3. Viktor Chum

8/ Golf Těšetice - Turnaj O pohár Dobrá Vinice vinařství
V sobotu 22.8.2020 se konal 2. ročník turnaje O pohár Dobrá vinice vinařství s.r.o.  Ceny, vynikající vína z produkce vinařství, předala vítězům majitelka vinařské firmy Andrea Nejedlíková. Vinice a hrozny se v Dobré Vinici pěstují v souladu s přírodou, ošetřují se na bázi biologické, nikoliv chemické, používají se postřiky z přírodních produktů jako jsou např. kopřivy, přeslička apod. Všechny práce s révou a sběr hroznů probíhají ručně. Zralost hroznů není určena pouze obsahem cukrů, ale skutečným vyzráním všech složek hroznu: tj. cukernatostí, obsahem a složením kyselin, zralostí taninů a jadérek i slupky. Víno zraje v pískovcových sklepích Dobré Vinice v Novém Šaldorfě.
Turnaj se hrál na stablefordové body, absolutním vítězem na rány se stal Stanislav Jelínek, ml. s 82 ranami. Přes tropické vedro, kdy se někteří hráči museli na chvíli uchýlit do stínu stromů, nakonec turnaj všichni dohráli. Opět musíme smeknout před juniory, ač byl po nemoci, zahrál Arnošt Malík  svůj standard, ale na Viktora Chuma tentokrát neměl. Počasí ovlivnilo i výsledky turnaje, až na pár výjimek jako byl Jan Toman, Son Nguyen a Lukáš Seifert, nikdo jiný nesnižoval.
Výsledky:

Společná s HCP 0-18: 1. Ladislav Bajcar,  2. Lenka Bartušková z Telče,  3. Stanislav Jelínek

Společná s HCP 18,1-25:  1. Jan Toman (snižoval),  2. Oldřich Bartušek,  3. Jiří Lukáš z Kaskády

Společná s HCP 25,1-54:  1. Son Nguyen (snižoval),  2. Lukáš Seifert (snižoval),  3. Hana Havlíková

Junioři: 1. Viktor Chum,  2. Arnošt Malík

 
7/ Golf Těšetice - O pohár firmy ARES 96
V sobotu 8.8. se uskutečnil turnaj O pohár firmy ARES 96. Ta od roku 2003 provozuje v Těšeticích golfové hřiště. V roce 2004 vybudovala cvičné plochy, tj. Driving range a Putting green, postupně přidávala jamku po jamce a v roce 2014 nechala znormovat devítijamkové hřiště. Na hřišti lze získat HCP, pořádají se tam turnaje na úpravu HCP, příměstské tábory s výukou golfu a samozřejmě pro zájemce kursy golfu a zkoušky na HCP.
Turnaj se hrál o 13 hráčích, v tom tropickém vedru šlo o zdraví, proto všem těm, kteří se zúčastnili, se patří složit velkou poklomu. Klobouk dolů především před juniory Arnoštem Malíkem a Viktorem Chumem, ostatní v jejich věku dováděli u vody, oni podali téměř heroický výkon už jen tím, že hřiště dohráli. Největší radost si udělal spolumajitel golfového hřiště Stanislav Jelínek ml., který se stal se 72 ranami absolutním vítězem na rány, přičemž po první devítce šel 2 rány pod par.
Výsledky:
Společná 0-18:  1. Stanislav Jelínek ml. (snižoval) 2. Ladislav Fiala
Společná 18,1-25:  1. Ladislav Bartošík,  2. Jan Toman (snižoval) a 3. Karel Súkup
Společná 25,1-54:  1. Michal Polák,  2. Martin Novotný a 3. František Špillar (všichni snižovali)
Junioři:  1. Arnošt Malík (snižoval),  2. Viktor Chum
 
Příměstský tábor II. turnus
Od 3. do 7. srpna proběhl na Golfovém hřišti v Těšeticích 2. turnus Příměstského tábora s výukou golfu.
V pondělí uzavřel hustý déšť děti v klubovně, takže byl čas na představení a povídání, v úterý se trénovalo i za deště, ve středu došlo ke zlomu, bylo pod mrakem, ale děti už hrály jamky. V pátek se končilo turnajem za tropického vedra. Opět jsme měli plný počet dětí, které jsme rozdělili na začátečníky a pokročilé. V turnaji, kde byly děti rozděleny na 3 kategorie, skončily s těmito výsledky:
Junioři do 12 let:  1. Tomáš Kmeť,  2. Viktor Skopal,  3. Milan Samek
Junioři do 9 let: 1. Oliver Skopal,  2. Dominik Daute,  3. Štěpán Vranovský
 
6/ Golf Těšetice - O pohár Znovínu Znojmo

V sobotu 25.7.2020 se konal 1. ročník turnaje O pohár Znovínu Znojmo. Vinařská firma Znovín Znojmo, a.s. se sídlem v Šatově je vinařství, které při výrobě vína snoubí tradici s novými technologiemi. Svou velikostí se řadí mezi střední vinařství. Denně prodá 17 tisíc lahví a z celkového množství vína, které se prodá v České republice, patří Znovínu Znojmo 3,5 procenta. Na turnaj přijely z celé republiky tři desítky golfistů a zajímavé je, že více než polovina jich byla z jiných  klubů. Nejvíce jich přijelo z Brna z Kaskády, z Austerlitzu, ale i z dalekého Broumova, jeden dokonce z Prahy.  Z ještě větší dálky, ze slovenské Skalice, přijel Fabián Ošťádal. Ovšem až z Holandska přijel, viděl a zvítězil Tristam de Vries. Počasí nám přálo, bylo příjemně slunečno. Hrálo se cannonem na stablefordové body, absolutní vítěz na rány Eduard Knoll s 76 ranami k nám zavítal z Kaskády. Ve vložených soutěžích zvítězili: Longest Drive Muži dal Petr Šťastný z Austerlitzu, v ženách zvítězila Dagmar Mlčáková z Golf klubu Brno na Kaskádě, Nearest to Pin vyhrál domácí Petr Beck.

Výsledky:

Společná 0-18: 1. Eduard Knoll z Kaskády, 2. Ladislav Súkup z Těšetic, 3. Marek Vystrčil z Austerlitzu (všichni snižovali)

Společná 18,1-25:  1. Karel Zoufalý, 2. Václav Kleibl, 3. Ladislav Bartošík (všichni z domácího klubu a všichni snižovali)

Společná 25,1-54: 1. Tristam de Vries z Holandska, 2. Martin Novotný z TesGK (oba snižovali) a 3. Ladislav Bulín z TesGK

Junioři: 1. Oliver Ošťádal z Austerlitzu, 2. Viktor Chum z Hodkoviček a 3. Arnošt Malík z TesGK.

 
5/ Golf Těšetice - Turnaj O pohár Rodinného pivovaru Bernard
V sobotu 18.7., kdy se na Golfovém hřišti v Těšeticích konal zajímavý turnaj O pohár Rodinného pivovaru Bernard, nás po ránu přivítal nepříjemný, souvisle hustý déšť. Z přihlášených golfistů se dostavila polovina a nelze se divit. Mezi golfisty je známé rčení: Není špatného počasí, ale špatně oblečený golfista, přesto na rovinu přiznávám, že já bych za tohoto počasí golf nehrála. Bohužel jsme turnaj nemohli zrušit, neboť jsme ho kvůli dešti posouvali již minulý týden. Rodinný pivovar Bernard se zabývá výrobou tradičního nepasterizovaného piva. K výrobě používá slad vyráběný ve vlastní sladovně a český chmel. Propagují i vlastní kvasnice. Jako ceny do turnaje dodali co jiného než pivo.
Hrálo se cannonem, na stablefordové body, absolutním vítězem na rány se stal Tomáš Vrbický z GK Kořenec se 72 ranami.
Výsledky:
Společná s HCP 0-18:  1. Daniel Mach,  2. Tomáš Vrbický,  3. Daniel Daute
Společná s HCP 18,1-25:  1. Václav Tomšíček,  2. Petr Beck,  3. Jan Toman
Společná s HCP 25,1-54:  1. Martin Novotný,  2. Son Nguyen,  3. Libor Dufek (všichni snižovali)
Junioři: 1. Oliver Ošťádal,  2. Fabián Ošťádal

 

Golf Těšetice - Příměstský tábor s výukou golfu

Od 13. do 17. července proběhl na Golfovém hřišti Příměstský tábor pro děti od 7 do 15 let, kteří se chtějí naučit golf či zdokonalit golfovou hru. Tábora se zúčastnilo 10 dětí, čímž byla naplněna kapacita.

Děti byly rozděleny na dvě družstva, pokročilí a začátečníci. Každý den dopoledne trénovaly odpaly, patování a čipování, před obědem fotbálek, po dobrém obědě, (jídlo z Obecní jídelny a mimochodem nejen kvalitní, ale i velmi chutné) následoval polední hodinový klid. Odpoledne se jelo buď do Bantic na koupaliště nebo na cyklovýlet po okolí. Poté odpolední trénink a hra na jamky. V pátek se už tradičně konal turnaj, kde děti zužitkovaly, co se za celý týden naučily. Počasí nám přálo, celý týden bylo slunečno, teplo, bezvětří, počasí jako dělané na golf. Od 3. do 7. srpna nás čeká další tábor. Těšíme se na malé golfisty, bez nich si už prázdniny neumíme představit.
 
4/ Golf Těšetice - O pohár Vinných sklepů Lechovice
V sobotu 27.6.2020 se uskutečnil na Golfovém hřišti v Těšeticích další z řady vinařských turnajů, který uspořádala společnost Vinné sklepy Lechovice. Vinné sklepy Lechovice patří k tradičním výrobcům kvalitních přírodních vín ve Znojemské vinařské podoblasti. Roku 1723 bylo v Lechovicích povoleno v zámeckém parku hloubení sklepa, který je v současné době využíván na výrobu těch nejkvalitnějších vín. V této oblasti jsou v popředí především bílá aromatická vína. Zvláště vysoce jsou ceněny odrůdy Sauvignon, Pálava a Tramín, čehož důkazem jsou častá ocenění i na mezinárodních výstavách.
Golfisté do poslední chvíle vyčkávali na předpověď počasí, ale nakonec se hrůzostrašné předpovědi o přílivových deštích nenaplnily a golfistů přišlo téměř třicet, mezi nimi 6 juniorů, což je vzhledem k tomu, že se jedná o vinařský turnaj, celkem rarita. Naštěstí myslí vinaři i na nezletilé a dodali ceny v podobě kvalitních vinných moštů. Hrálo se cannonem, na stablefordové body, absolutním vítězem na rány se stal Stanislav Jelínek, ml. se 78 ranami.
Výsledky:
Společná s HCP 0-18:  1. Ladislav Fiala,  2. Milan Volf,  3. Stanislav Jelínek, ml. (všichni snižovali)
Společná s HCP 18,1-25:  1. Pavel Všianský,  2. Karel Súkup,  3. Petr Beck (všichni snižovali)
Společná s HCP 25,1-54:  1. Jakub Havlík,  2. Hana Havlíková,  3. Martin Novotný (všichni snižovali)
Junioři: 1. Arnošt Malík,  2. Viktorie Koudelová (oba snižovali),  3. Oliver Ošťádal
 
3/ Golf Těšetice - O pohár Vinařství Barabáš
V sobotu 13.6.2020 se uskutečnil za neuvěřitelného dusna na Golfovém hřišti v Těšeticích další v řadě vinařských turnajů O pohár Vinařství Barabáš se sídlem ve Strachoticích. Všechna jejich vína se prodávají jako víno přívlastkové s certifikátem o biopůvodu. Pěstují také další zemědělské produkty (zeleninu, ovoce a brambory), které sami zpracovávají.
Je až s podivem, že na hřišti nikdo nezkolaboval, navíc spousta hráčů i za těchto podmínek snižovala HCP. Hrálo se 18 jamek na stablefordové body, absolutní vítěz na rány David Šlechta ze Svratky zahrál 76 ran. Byl velmi potěšen z hlavní výhry - poukaz na dvoudenní pobyt i s dětmi v rodinném Penzionu Ve Vinici - což prý nejvíce ocení jeho manželka, japonská virtuozka ve hře na klavír.
Výsledky:
Společná s HCP 0-18:  1. David Šlechta,  2. Ladislav Súkup,  3. Daniel Daute (všichni snižovali)
Společná s HCP 18,1-27:  1. Jan Toman,  2. Petr Beck,  3. Václav Kleibl (všichni snižovali)
Společná s HCP 27,1-54: 1. Lukáš Seifert,  2. Jaroslav Pilch (oba snižovali), 3. Marie Pilchová
Junioři:  1. Arnošt Malík (snižoval), 2. Viktor Chum
 
2/ SO 30.5.  O pohár VOC Znojmo 2020
Golf Těšetice - O pohár VOC Znojmo
V sobotu 30.5. proběhl na Golfovém hřišti v Těšeticích další turnaj  - O pohár VOC Znojmo. Počasí bylo proměnlivé, chvíli sluníčko, když se zatáhla obloha, citelně se ochladilo, občas se zvedl nepříjemný vítr, takové počasí nemají golfisté moc v lásce. Abyste se cítili komfortně, je třeba se nezpotit, ale ani neprochladnout, takže vysvlékáte větrovku, abyste ji záhy zase oblékli... V devět hodin odstartovalo tzv. cannonem z určených odpališť 9 flajtů po čtyřech hráčích. Hrálo se opět na stablefordové body a absolutním vítězem na rány se stal novopečený "děda" Jiří Šrámek s 82 ranami. V silné konkurenci mužů v kategorii s HCP 18,1-27 obsadila 1. místo Lucie Novotná. Z rodin si nejlépe vedla rodina Havlíkova, kdy nejstarší Ivo dosáhl na druhou příčku, jeho synové Pavel a Jakub, ač oba ještě junioři, obsadili 1. a 2. místo v dospělácké kategorii s HCP 27,1-54.
Výsledky:
Společná s HCP 0-18:  1. Ladislav Fiala,  2. Jiří Šrámek,  3. Ladislav Súkup
Společná s HCP 18,1-27:  1. Lucie Novotná,  2. Ivo Havlík,  3. Oldřich Bartušek
Společná s HCP 27,1- 54:  1. Pavel Havlík,  2. Jakub Havlík,  3. Lukáš Seifert
Junioři:  1. Viktor Chum,  2. Ondřej Turek,  3. Arnošt Malík
 
1/ Golf Těšetice - Zahájení turnajové sezony 2020
V sobotu 16.5. konečně nastal den D, kdy se mohly na golfových hřištích uskutečnit turnaje. Na Golfovém hřišti Královská vinice Těšetice byla zahájena sezona turnajem, který pořádá každoročně provozovatel hřiště ARES 96 s.r.o. Ve čtyřech kategoriích startovalo 30 hráčů postupným startem z jamky č. 1. Hrálo se na stablefordové body, absolutním vítězem na rány se stal Jiří Šrámek se 79 ranami.
Výsledky:
Společná s HCP 0-18: 1. Ladislav Súkup,  2. Jiří Šrámek,  3. Jiří Horáček
Společná s HCP 18,1-27: 1. Jan Toman,  2. Karel Zoufalý,  3. Václav Tomšíček
Společná s HCP 27,1-54: 1. Pavel Havlík,  2. Martin Novotný,  3. Lukáš Seifert
Junioři: 1. Ondřej Turek,  2. Arnošt Malík,  3. Viktor Chum
 
 

ODEHRANÉ TURNAJE 2019

20/ Golf Těšetice - Juniorské loučení se sezonou 2019
V neděli 20.10. proběhl na Golfovém hřišti Královská vinice Těšetice malý, zato významný turnaj dětí od 4 do 12 let. Pořadatelem byl prezident klubu Stanislav Jelínek st., který je zároveň trenérem juniorů. Podmínkou turnaje bylo, že každé dítě musí mít dospělý doprovod, nejlépe jednoho z rodičů či prarodičů. Byl to dobrý psychologický tah, neboť děti se před svými rodiči chtěly předvést a rodiče, kteří golf nehrají, se zájmem sledovali, jak se jejich děti na golfu chovají a jak jim to s holemi jde. Někteří se inspirovali a začínají už trénovat. Hrálo se ve čtyřech věkových kategoriích na rány. Ti nejmladší hráli 3 jamky, starší 6 jamek a nejstarší 9 jamek.
Výsledky:
Kategorie 4-6 let: 1. Pavlína Heloňová z Brna, 2. Monika Heloňová z Brna
Kategorie 7-8 let: 1. David Frélich z Třebíče, 2. Daniel Homolka z Kyjovic, 3. Oliver Skopal z Dobšic
Kategorie 9-10 let:  1. Jan Homolka z Kyjovic,  2. Viktor Skopal z Dobšic
Kategorie 11-12 let:  1. Ondřej Turek ze Znojma, absolutní vítěz na rány, hrál 9 jamek na 48 ran, snižoval HCP 32,2. Blahopřejeme. 
 
19/ Golf Těšetice - Rozloučení se sezonou 2019
V sobotu 19.10.2019 se uskutečnil poslední turnaj v sezoně tvz. Rozlučkový  se sezonou 2019 aneb "Svařáčkový". Se sezonou se tentokráte nepřišlo rozloučit mnoho hráčů, buď se loučit ještě nechtějí anebo na ně bylo už moc chladno. To nic nemění na tom, že ti, co se turnaje zúčastnili, a byli to samí chlapi, ti si ho užili. Hrálo se regulérně na stablefordové body, ČGF vzhledem k dobrému počasí ještě nevyhlásila úlevu ve formě nezvyšování HCP na turnajích. Absolutním vítězem na rány se stal Stanislav Jelínek ml. - 78 ran.
Výsledky:
Společná 0-18:  1. Stanislav Jelínek ml.,  2. Jiří Horáček a 3. Karel Súkup.
Společná 18,1-28: 1. Petr Svoboda (39 stfb, snižoval na 20,7),  Zbyněk Křípal (37 stfb, snižoval na 18,6 - GK Kšírovka) a 3. Martin Čihák (GK Automotodrom)
Společná 28,1-54:  1. Son Nguyen (41 stfb, snižoval na 25,8),  2. Libor Dufek (38 stfb, snižoval na 32,1) a 3. Jiří Večeřa
Vítězům blahopřejeme a golfistům přejeme příjemný zimní odpočinek a na jaře zase na viděnou.
 
18/ Golf Těšetice - Havlík Dental Clinic
V sobotu 12.10.2019 uspořádali manželé Ivo a Hana Havlíkovi turnaj Havlík Dental Clinic za neobvyklých  podmínek. Ač se začínalo až v 10.00 hod., nad Golfovým hřištěm Královská vinice Těšetice se stále snášela hustá mlha. Ivo Havlík, majitel firmy Havlík Dental Clinic, zahájil turnaj vzpomínkou na svého zesnulého otce MUDr. Jiřího Havlíka, který ho ke golfu v dětství přivedl a také na Mistra Karla Gotta, jehož památku jsme uctili minutou ticha. Poté vyloudil úsměv na tvářích golfistů, když pronesl: "Mistr by se určitě nezlobil." a pustil skladbu "Dám dělovou ránu!" Přestože předpověď počasí slibovala už v poledne sluníčko, vyšlo až na závěr turnaje, takže většina hráčů turnaj odehrála v totálně promočených botách. Hrálo se cannonem na stablefordové body, absolutním vítězem na rány se stal se 79 ranami Stanislav Jelínek ml. V soutěži o nejdelší odpal na jamce č. 6 zvítězil Son Nguyen a Hana Kolářová (GC Austerlitz), nejblíže k jamce (č. 9) byl Pavel Šareš.
Firma Havlík Dental Clinic darovala vítězům velmi zajímavé ceny v podobě sonických kartáčků od firmy Philips, kvalitní dentální vody, klasické kartáčky na zuby, stojánky na kartáček aj., absolutní vítěz si odnesl dentální sprchu od firmy Philips.
Výsledky:
Společná 0-16:  1. Stanislav Jelínek ml.,  2. Pavel Šareš a 3. Eduard Knoll (GC Kšírovka)
Společná 16,1-26:  1. Petr Beck,  2. Jan Toman a 3. Pavel Všianský (GC Skalica)
Společná 26,1-54:  1. Tomáš Večeřa,  2. Milan Večeřa a 3. Son Nguyen
Junioři: 1. Jakub Havlík, 2. Ondřej Turek a 3. Štěpán Hykel (GC Brno)
 
17/ Golf Těšetice - Turnaj O pohár rektorky SVŠE Znojmo a firmy BDO CA Brno
V sobotu 5.10. proběhl prestižní již 8. ročník turnaje O pohár rektorky SVŠE Znojmo, který pořádá brněnská auditorská firma BDO CA. Její majitelé a zároveň golfisté Miroslav Hořický, Jiří Kadlec a Oldřich Bartušek se společně s prorektorem vysoké školy Pavlem Štohlem zúčastnili slavnostního vyhlášení vítězů. Turnaj se hrál cannonem na stablefordové body, absolutním vítězem na rány a držitelem putovního poháru se stal Jiří Horáček s 80 ranami. I přes nepříznivou předpověď počasí se přihlásilo 44 hráčů, nakonec hrálo 42 golfistů a jak řekl jeden ze spolumajitelů firmy BDO CA Mirek Hořický, že dokážou dělat zázraky, podařilo se jim odvrátit hrozící déšť a přivolat na pár okamžiků sluníčko. Nejdelší odpal z mužů měl Ladislav Fiala, z žen tradičně Vladislava Bartušková, nejblíže k jamce byl z mužů Daniel Daute a z žen Aneta Hořická. K dobré náladě přispěl i skvělý catering znojemské firmy GATO a výborné čepované pivo Bernard.
Výsledky:
Společná 0-18:  1. Ladislav Súkup, 2. Jiří Horáček a 3. Štěpán Franc (GC Liberec)
Společná 18,1-28:  1. Miroslav Ošmera (ID GK), 2. Hana Hořická a 3. Igor Mati (Automotodrom Brno)
Společná 28,1-54:  1. Aneta Hořická (GC Sokrates), 2. Son Nguyen a 3. Luboš Merta (GK Kšírovka)
Junioři:  1. Arnošt Malík, 2. Martin Hořický a 3. Kristýna Hořická
 
16/ Golf Těšetice - Turnaj O pohár starosty města Znojma
V sobotu 7.9. a v neděli 8.9.2019 proběhl na Golfovém hřišti Královská vinice Těšetice již 14. ročník dvoukolového turnaje O pohár starosty města Znojma. To, že je turnaj nejstarší v historii těšetického golfu a jediný na rány, všichni vědí, ale že je to turnaj s nejlepší klubovou atmosférou, kdy jde nejen o prestiž se umístit, ale také se zúčastnit, vědí jen ti, co se na turnaj každoročně už od začátku sezony připravují. Jedním ze stálic turnaje, a v tomto okamžiku nejlepší hráč Těšetického golfového klubu, je Jiří Šrámek, jun. s momentálním HCP 6,6. Jiří žije v Praze, je velmi vytížený, a přesto žádný ročník nevynechal. Vloni turnaj vyhrál se 152 ranami, letos se 146 ranami čili s o 6 ran lepším výkonem. A to byl po prvním dnu, kdy hrál v paru (70 ran), před druhým Edou Knollem o 8 ran lepší. Po prvním kole třetí Stanislav Jelínek se pochlapil a v neděli Jiřího o 4 rány porazil, to však už stačilo pouze na druhé místo. Eduard Knoll po prvním kole druhý, udržel třetí příčku. Všichni tři výrazně snižovali HCP. Největším zážitkem byl v historii znormovaného golfového hřiště v Těšeticích první Hole in One Richarda Filáka na jamce č. 9. "Ten nádhernej pocit, když míček jede po grýnu, míří k jamce a najednou v ní zmizí, je nepopsatelnej", říká Richard. "Navíc to byla nepodařená rána, kdy se míček odrazil od hrany bankru..."  Ale historie se neptá ...
Všem zúčastněným patří obrovské uznání, protože v sobotu, kdy celý den hustě pršelo, šlo téměř o zdraví. To, že přišli dospělí hráči, je chvályhodné, ale že se zúčastnili všichni přihlášení junioři, to je obdivuhodné! Navíc Viktor Chum dal v neděli na jamce č. 9 The Nearest to Pin - 35 cm. Samozřejmě nezpochybnitelným celkovým vítězem The Nearest to Pin je Richard Filák se svým Hole in One!!! Nejdelší odpal měl také Richard Filák, v ženách Vladislava Bartušková.
Výsledky:
Společná 0-16:   1. Jiří Šrámek, jun. 146 ran (snižoval HCP na 6,6), 2. Stanislav Jelínek, jun. 152 ran (snižoval HCP na 10,2) a 3. Eduard Knoll 158 ran (snižoval HCP na
Společná 16,1-26:  1. Petr Svoboda (snižoval HCP na 21,9), 2. Jan Toman a 3. Václav Tomšíček
Společná 26,1-54:   1. Son Nguyen, 2. Lukáš Seifert a 3. Danuše Becková
Junioři:  1. Arnošt Malík, 2. Ondřej Turek a 3. Viktor Chum
Mistryní klubu na rány se stala Vladislava Bartušková, Mistrem klubu na rány, absolutním vítězem a držitelem Poháru starosty města se stal Jiří Šrámek, jun.

 

15/ Golf Těšetice - Prázdninová tour IX - VOC Znojmo

V sobotu 31.8. proběhl poslední z řady turnajů Prázdninová tour IX. Sdružení VOC Znojmo opět nezklamalo a vítěze kategorií i absolutního vítěze jako již tradičně odměnilo skvělými vzorky z Tasovického Vinařství, Ampelosu, Vinice Hnanice, Vinařství Simenon, od Vinaře Vaňka a z Vino Hort. Hrálo se na stablefordové body, 18 jamek ve čtyřech kategoriích. Absolutní vítěz na rány Jiří Horáček zahrál stejný počet ran jako Stanislav Jelínek - 79, narozdíl od něho však zahrál lépe druhou devítku. Aby nedošlo k mýlce, že podporujeme alkoholismus u juniorů, to co vidíte na fotografiích nejsou lahve vína, nýbrž vynikající mošty z firmy Vino Hort.

Výsledky:

Společná 0-16:   1. Jiří Horáček (38 stfb), 2. Stanislav Jelínek ml. a 3. Ladislav Súkup

Společná 16,1-26:  1. Ivo Havlík, 2. Zbyněk Křípal z Kšírovky a 3. Jiří Lukáš z Kaskády

Společná 26,1-54:  1. Tomáš Drápal z Kaskády (49 stfb), 2. Lukáš Seifert (41 stfb) a 3. Leoš Kozohorský z Kaskády (39 stfb)

Junioři: 1. Ondřej Turek (39 stfb), 2. Arnošt Malík a 3. Viktor Chum z Hodkoviček.

 
14/ Golf Těšetice - Prázdninová tour VIII - Vinné sklepy Lechovice
V sobotu 24.8.2019 proběhl za velmi příjemného počasí osmý turnaj Prázdninová tour VIII, který cenami vítězům zaštítila vinařská firma Vinné sklepy Lechovice. Nádherné ceny - kazety s vínem, doplnila excelentní cenou pro absolutního vítěze - 2 lahve vyhlášeného Lechovického sektu a  4 lahve Ledového vína. Když minulý turnaj nehrála žádná žena, tentokrát jich hrálo pět, a to se na poslední chvíli šestá omluvila. Junioři byli pouze tři, a proto se nemuseli bát, že nedosáhnou na skvělé ceny v podobě Lechovických vinných moštů. Hrálo se 18 jamek cannonem na stablefordové body. Absolutním vítězem na rány se stal Stanislav Jelínek ml. se 79 ranami, a to i přesto, že na pětiparové jamce č. 6 zahrál 10 ran. Největší obavy měl ze spoluhráčky ve flajtu Sarah Geitlerové s HCP 5,5,  která nakonec skončila o jednu ránu za ním.
Výsledky:
Společná: 0-16:  1. Stanislav Jelínek ml. (37 stfb), 2. Sarah Geitlerová (GK Uherské Hradiště) a 3. Pavel Geitler
Společná: 16,1-26:  1. Petr Beck,  2. Hana Bobková a 3. Zbyněk Křípal  (GK Kšírovka)
Společná: 26,1-54: 1. Son Nguyen (43 stfb, rapidně snižoval na HCP 28,7),  2. Lukáš Seifert (38 stfb) a 3. Lucie Novotná (GK Kšírovka).
 
13/ Golf Těšetice - Prázdninová tour VII - Denisa a Michal Vokurkovi
V sobotu 17.8.2019 byl uspořádán již sedmý v řadě z turnajů Prázdninová tour - Autoservis Denisa a Michal Vokurkovi v Těšeticích. Paní Vokurková připravila vítězům hodnotné dárky jako např. odmašťovač brzd od firmy Würth, brzdovou kapalinu Nissan aj. Soutěžilo se ve třech kategoriích na stablefordové body, absolutním vítězem na rány se stal Stanislav Jelínek ml. se 78 ranami. Počasí hráčům přálo, bylo pod mrakem a bezvětří. Po dlouhé době nehrála žádná žena.
Výsledky:
Společná 0-26:  1. Stanislav Jelínek, 2. Marek Vystrčil (GK Sokrates) a 3. Eduard Knoll (GK Kšírovka)
Společná 26,1-54:  1. Martin Novotný (zahrál excelentně 43 stfb a snížil HCP na 29,3), 2. Lukáš Seifert a
3. Libor Dufek
Junioři: 1. Arnošt Malík (38 stfb, snižoval HCP na 39) a 2. Viktor Chum (GK Hodkovičky)
 
12/ Golf Těšetice - Prázdninová tour VI - Pomona Těšetice
V sobotu 10.8. se za neuvěřitelného dusna uskutečnil další turnaj Prázdninová tour VI pod záštitou firmy Pomona Těšetice, kterou zastupoval Karel Bobek. Když jsem o minulém turnaji psala, že byl pohodový, nevím, jakým superlativem nazvat ten dnešní. Karel dovezl brzy ráno ceny vítězům v podobě čerstvě natrhaného ovoce, přírodních ovocných moštů z produkce Pomony, kazety s vínem z Nového vinařství.  Na občerstvení výborné sýry a klobásky z Vysočiny zwqq firmy Měřín, jejichž zboží najdete na Rynku v Těšeticích. Taková pastva pro oči a útok na chuťové buňky nenechaly žádného golfistu v klidu. Hrálo se 18 jamek cannonem na stablefordové body, absolutním vítězem na rány se stal Richard Filák se 76 ranami. Příjemné bylo, že oceněni byli i ti golfisti, kteří skončili na čtvrtém místě.
Výsledky v kategoriích:
Společná 0-16:  1. Richard Filák (37 stfb), 2. Milan Volf a 3. Ladislav Súkup
Společná 16,1- 26:  1. Vladislava Bartušková (44 stfb), 2. Zbyněk Křípal a 3. Hana Bobková
Společná 26,1-54:  1. Lukáš Seifert (43 stfb), 2. Son Nguyen (37 stfb) a 3. Roman Záboj
Junioři: 1. Viktor Chum, 2. Ondřej Turek a 3. Arnošt Malík
 
11/ Golf Těšetice - Prázdninová tour V - ÚKZÚZ Brno
Jedem z nejpohodovějších turnajů z prázdninové řady turnajů proběhl na Golfovém hřišti Královská vinice Těšetice v sobotu 3.8.2019. Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský se sídlem v Brně, pracoviště Znojmo Oblekovice zastupovala ing. Ivana Ludvíková, která dodala ceny v podobě kazet s vínem a pro absolutního vítěze na rány excelentní archivní víno, Aurelius, ročník 1986. To jsme tady ještě neměli! Víno vyhrál Daniel Daute, který přiznal, že je o rok mladší než archivní vzorek. Dan se stal absolutním vítězem s 78  ranami. Nejzajímavější na tom je, že první devítku šel mínus jedna. Bohužel, neunesl tíhu zodpovědnosti a druhou devítku šel o 9  ran více. Celý turnaj se nesl ve zvláštní náladě, v 8 hodin ráno se strhl vydatný déšť, lidé přicházeli do klubovny zachumlaní, podmračení ..., úderem deváté, kdy byl turnaj zahájen, jako když utne, déšť přestal. Po celou dobu turnaje vymetená obloha, sluníčko svítilo, hřálo, lidé roztávali. V okamžiku, kdy přišel do klubovny poslední flajt, začala venku řádit dešťová smršť. To už však byli všichni v teple klubovny, s plnými žaludky a s očekáváním, kdo se stane šťastným držitelem vzácného vína. Turnaj měl ještě jedno prvenství, byl mezinárodní, nezávisle na sobě si přijeli zahrát Holanďan Tristan de Vries a Syřan Soliman Chokeir. O další zajímavost se postarala rodina Havlíkova, která vyhrála celkem 7 lahví vína, z toho kazetu se třemi lahvemi si odnesl ještě junior Pavel Havlík, který zvítězil i nad dospěláky ve společné kategorii 32,1-54.
Výsledky: Společná 0-20: 1.  Daniel Daute (39 stfb),  2. Ivo Havlík a 3. Karel Súkup
Společná 20,1-32: 1. Dana Becková (37 stfb),  2. Hana Havlíková (37 stfb) a 3. Jan Toman
Společná 32,1-54:  1. Pavel Havlík (48 stfb),  2. Libor Dufek (40 stfb) a 3. Soliman Chokeir
 
10/ Golf Těšetice - Prázdninová tour IV - Stavospol Znojmo
V sobotu 27.7.2019 jsme dohráli turnaj Prázdnonová tour IV - Stavospol Znojmo již za mírného deště. Během turnaje bylo skvělé počasí, pod mrakem a bezvětří. Těší nás, že přijeli hráči z jižních Čech, ze severní Moravy i z Prahy. Tentokrát byla obsazena i juniorská kategorie, oba zástupci bojovali o každou jamku, nakonec o jednu ránu zvítězil Viktor Chum, a vrátil tak Arnoštovi Malíkovi prohru z turnaje před 14 dny, kdy vyhrál o jednu ránu Arnošt. Zapisovatelem výsledků juniorů a dobrou duší našeho hřiště je Vladimír Kouba, jehož zásluhou vnuk Arnošt hraje golf už čtvrtou sezonu a zúčastňuje se příměstských táborů jak v červenci, tak i v srpnu.
Stavební firma Stavospol Znojmo v zastoupení Petra Becka připravila překrásné věcné dárky, které vítězům předávaly jeho neméně krásné dcery Lucka a Linda. Manželka Danuše nejenže hraje skvěle golf, navíc připravila výborné pohoštění včetně ovocných dezertů.
Absolutním vítězem na rány se stal Ladislav Fiala s 82 ranami. Hrálo se 18 jamek cannonem. Zajímavé je, že se začínají ve společných kategoriích prosazovat ženy.
Výsledky: Společná: 0-16:  1. Ladislav Fiala 37 (stfb), 2. Ladislav Súkup a 3. František Skakun z Prahy Hodkoviček
Společná 16,1-26:  1. Vladislava Bartušková (40 stfb), 2. Oldřich Bartušek (37 stfb) a Ivo Havlík st.
Společná 26,1-54:   1. Jiří Večeřa, 2. Jiřina Jelínková a 3. Danuše Becková
Junioři:   1. Viktor Chum z Prahy Hodkoviček (38 stfb) a 2. Arnošt Malík z Těšetického golfového klubu
 
9/ Golf Těšetice - Prázdninová tour III - Dobrá Vinice Vinařství
Dalším turnajem v sobotu 20.7.2019 pokračovala řada prázdninových turnajů Prázdninová tour III - Dobrá Vinice Vinařství. V této vinařské firmě se vinice a hrozny pěstují v souladu s přírodou, ošetřují se na biologické bázi, používají se postřiky z přírodních produktů jako jsou kopřivy, přeslička apod. Hnojivo je také přírodní - koňský a kravský hnůj. Všechny práce s révou a sběr hroznů probíhají ručně. Vínem z produkce Dobrá Vinice ocenila ing. Andrea Nejedlíková všechny vítěze ve třech kategoriích a absolutního vítěze na rány, kterým se stal Ladislav Fiala s 80 ranami. Laďa vyhrál i svou kategorii na stablefordové body (stfb). Pro lepší orientaci pro negolfisty, v okamžiku, kdy hráč zahraje více než 36 stfb, snižuje svůj HCP. Tentokráte bylo hřiště velmi vstřícné, protože mnoho hráčů snižovalo.
Výsledky: Společná 0-18:  1. Ladislav Fiala (38 stfb), 2. Karel Súkup (37 stfb) a 3. Daniel Daute
Společná 18,1-28:  1. Zbyněk Křípal (44 stfb), 2. Jan Toman (43 stfb) a 3. Petr Beck (40 stfb)
Společná 28,1-54: 1. Martin Novotný (39 stfb), 2. Jiřina Jelínková a 3. Libor Dufek
 
8/ Golf Těšetice - Příměstský tábor s výukou golfu
Ve dnech 8.-12.7.2019 proběhl na Golfovém hřišti v Těšeticích již počtvrté Příměstský tábor s výukou golfu. Jedenáct dětí ve věku od 5 do 14 let zde nasávaly golfovou i jinou sportovní atmosféru. Golf, který byl na prvním místě, doplňoval každodenní fotbálek, výlety na kolech a plavání na bantickém koupališti. Vzhledem k tomu, že těšetický golf vykazuje dobré výsledky v práci s dětmi, darovala nám Česká golfová federace výukový program a pomůcky na výuku golfu pro nejmenší tzv. SNAG. Jsou to plastové golfové hole, různé terče a odpaliště v zářivých barvách, kdy si ti nejmenší osvojují základní golfové dovednosti formou hry. Na závěr tábora se uspořádal turnaj, kde malí golfisté uplatnili všechny nastřádané zkušenosti a dovednosti z celého týdne. A přestože v pátek pršelo, ani jeden se turnaje nevzdal. Rodiče mohou být na své malé golfisty pyšní! Děti se na golfu učí i golfové etiketě, musí si navzájem popřát a poděkovat za pěknou hru, musí být ohleduplní k sobě i k přírodě. Musí umět pochválit pěknou ránu soupeře ..., což není pro některé, kteří jsou hodně soutěživí, jednoduché. Jsou i tací, co se neumějí s prohrou vyrovnat a bezmocně se nad nepovedenou ránou rozbrečí. Pak za ním přijde kolega ve flajtu a domlouvá mu, nebreč, vždyť já mám ještě víc ran než ty a ty rány nadělá navíc schválně, aby to kamarádovi nebylo líto. To pak musíte s úctou smeknout nad skvělou výchovou. Nebo když si některý zapomene vzít na hru míček a kamarád se hned nabídne, že mu dá svůj, že jich má víc. Radostí vám srdce poskočí, že to s dnešními dětmi není až tak hrozné.
 
7/ Golf Těšetice - Prázdninová tour II - Elektrocentrum Znojmo
V sobotu 13.7. 2019 proběhl za hustého vytrvalého deště turnaj Prázdninová tour II, který nádhernými cenami zaštítila firma ELEKTROCENTRUM Znojmo v čele s p. Jaroslavou Zapletalovou. Ceny byly vskutku originální, od LED žárovek po Burgundské moselské víno. První devítku pršelo jemně, poté se rozpršelo a v závěru turnaje z nebe proudily provazce deště. A ač je to k nevíře, tentokrát na hřišti kralovaly ženy. Absolutní vítězkou na rány se stala Jitka Tužová s 84 ranami z GK Ještěd.
Výsledky:
Společná 0-18:  1. Jitka Tužová z GK Ještěd, 2. Otakar Hanáček z GK Svobodné Hamry a 3. Stanislav Jelínek ml.
Společná: 18,1-30:  1. Vladislava Bartušková (snižovala na 26), 2. Oldřich Bartušek (snižoval na 22,9) a 3. Zbyněk Křípal z Kšírovky.
Společná: 30,1-54:  1. Tomáš Svoboda (snižoval na 34), 2. Stanislav Sýkora z ID klubu (snižoval na 33,5) a 3. Danilo Peňa z GK Asterlitzu (snižoval na 32,8).
 
6/ Golf Těšetice - Prázdninová tour I. - Woodcote Znojmo
V sobotu 6.7.2019 se uskutečnil na Golfovém hřišti Královská vinice Těšetice první z devíti prázdninových turnajů tzv. Prázdninová tour I. - Woodcote Znojmo. Firma Woodcote Znojmo dodala výhercům hodně zajímavé a netradiční ceny. Tři členové rodiny Havlíkovy stáli na stupních vítězů a pochvalovali si, jak se jim lopata, barva a vodováha zrovna hodí. Bylo velké vedro, a tak hráči s povděkem přivítali stříkající vodu z postřikovačů, kdy se mohli osvěžit. Hrálo se na stablefordové body, absolutním vítězem na rány se stal Stanislav Jelínek ml. se 78 ranami.
Výsledky:
Společná 0-18: 1. Ladislav Fiala, snižoval HCP na 15,2,  2. Stanislav Jelínek, ml. a 3. Ladislav Bartošík
Společná 18,1-26: 1. Petr Beck,  2. Ivo Havlík, st. a 3. Jan Toman
Společná 26,1-54:  1. Jakub Havlík, snižoval HCP na 40, 2. Pavel Havlík a 3. Jiřina Jelínková
Junioři:  1. Arnošt Malík, snižoval HCP na 41,  2. Viktor Chum z Prahy Hodkoviček a 3. Viktorie Koudelová
 
5/ Golf Těšetice - Turnaj O pohár Viet House Znojmo
V sobotu 22.6.2019 se uskutečnil turnaj O pohár Viet House Znojmo. Turnaj začal za mírného deště, který osvěžil hráče i trávu. Během turnaje déšť ustal a bezvětrné počasí s občasným sluníčkem vydrželo po celou dobu turnaje. Majitel restaurace Viet House ve Znojmě Son Nguyen přichystal se svými zaměstnanci skvělé občerstvení, od vynikajících vietnamských polévek na snídani po originálně grilovaná selátka po turnaji. Hrálo se cannonem, takže flajty začaly i končily přibližně stejně. Ve čtyřech kategoriích se soutěžilo na stablefordové body, absolutní vítěz na rány. Tím se stal výkonem 79 ran Chu Minh Khanh z Prahy. Aby toho nebylo málo Chu Minh Khanh vyhrál The Longest Drive i The Nearest to Pin. Obě vložené soutěže mezi ženami vyhrála Hana Bobková.
Výsledky v kategoriích:
Společná 0-16: 1. Nguyen Anh Tu z Prague City GK, 2. Štefl Jiří a 3. Chu Minh Khanh z Prague City GK
Společná 16,1-26:  1. Toman Jan, 2. Řehola Emanuel z Austerlitzu a 3. Petr Beck
Společná 26,1-54:  1. Stein Pavel, 2. Nguyen Thi Thu z GC Black Bridge, 3. Novotná Lucie z Kšírovky
Junioři: 1. Malík Arnošt, 2. Turek Ondřej a 3. Koudelová Viktorie
 
4/ Golf Těšetice - O pohár VOC Znojmo
V sobotu 1.6.2019 proběhl na Golfovém hřišti v Těšeticích 3. ročník turnaje O pohár VOC Znojmo. Konečně máme letní počasí, to pravé pro goflisty. Teplo, bezvětří, občas mráček. Start byl cannonem, tzn. ze všech odpališť najednou. Tento start nabývá na oblíbenosti, protože všichni hráči začínají i končí turnaj zároveň. Po vydatném obědě se uskutečnila ochutnávka vín VOC, kdy se ochutnávaly tři odrůdy, Veltlínské zelené, Sauvignon a Ryzlink rýnský. Společnost VOC Znojmo věnovala kvalitní certifikovaná vína vítězům kategorií i absolutnímu vítězi na rány Ladislavu Súkupovi s 81 ranami. Stejný počet ran měl i Daniel Daute, který zvítězil v kategorii 0-15, bohužel zahrál hůře druhou devítku. Ve vložených kategoriích exceloval Ladislav Bajcar nejdelším odpalem, ve hře mu to tentokrát moc nešlo, nejblíže k jamce byl Petr Beck, jemuž to šlo i na hřišti.
Výsledky:
Společná: HCP 0-15: 1. Daniel Daute, 2. Ladislav Súkup, 3. Daniel Mach
Společná HCP 15,1-25: 1. Zbyněk Křípal z Kšírovky, 2. Ladislav Fiala, 3. Oldřich Helebrant ze Znojma
Společná HCP 25,1-54: 1. Martin Novotný, 2. Petr Beck, 3. Libor Dufek
 
3/ SO 18.5.2019 Turnaj O putovní pohár Znojemských strojíren
Zelené hřiště, sen každého golfisty, se stává skutečností. V sobotu 18.5.2019 se uskutečnil již 12. ročník tradičního turnaje O putovní pohár Znojemských strojíren na sytě zeleném golfovém hřišti Královská vinice Těšetice. Pořadatel, spolumajitel a ředitel Znojemských strojíren ing. Luděk Blažek zavzpomínal na první ročník turnaje, kdy se hrály na DR 3 jamky třikrát dokola. Poděkoval za vzorně připravené hřiště a složil poklonu našemu novému zázení - recepci a klubovně. Úplně nás dojal. Devět flajtů odstartovalo v 9.30 hod. najednou tzv. cannonem. Hrálo se na stablefordové body, absolutním vítězem na rány a držitelem originálního putovního poháru se stal po 9 letech Zdeněk Navrátil s 72 ranami. Nejdelší odpal z mužů měl Jan Toman, z žen Vladislava Bartušková, nejblíže k jamce byl z mužů Jiří Horáček, z žen, a to bylo velké překvapení, ještě juniorka Viktorie Koudelová - 43 cm.
Vítězové a držitelé zlatých, stříbrných a bronzových týček:
Muži s HCP 0-16,4: 1. Zdeněk Navrátil, 2. Ladislav Súkup, 3. Pavel Šareš
Muži s HCP 16,5-28: 1. Martin Uhrin, 2. Petr Beck, 3. Lukáš Bocek
Muži s HCP 28,1-54: 1. Jan Toman, 2. Tomáš Novotný z Prštic, 3. Luděk Blažek, ml. z Kšírovky
Ženy: 1. Marie Pilchová z Ropice, 2. Vladislava Bartušková
Junioři: 1. Ondřej Turek, 2. Arnošt Malík, 3. Viktorie Koudelová
 
2/ SO 4.5.2019 -  Turnaj O pohár Vinných sklepů Lechovice
V sobotu 4.5.2019 se konal na Golfovém hřišti v Těšeticích již 3. ročník turnaje O pohár Vinných sklepů Lechovice. I přes nepříznivou předpověď počasí se do Těšetic sjelo dostatek golfistů, aby se turnaj hrál. Bylo golfově příjemné počasí, bezvětří, dokonce zasvítilo sluníčko. Pak dejte na předpověď! Hrálo se na stablefordové body, absolutního vítěze na rány si nenechal ujít Richard Filák s 76 ranami. V původně pěti kategoriích, junioři nakonec vzdali, se startovalo pustupně z jamky č. 1. Ve vložených soutěžích The Longest Drive vyhrál klubový bomber Richard Filák, The Nearest to Pin na jamce č. 9 vybojoval Daniel Daute. Zpestřením turnaje byla řízená degustace vín Vinných sklepů Lechovice, kterou vedla s profesionální jistotou Kateřina Scharfová, jež v zastoupení vinařské firmy předala ceny vítězům.
Výsledky:
Muži s HCP 0-18: 1. Daniel Mach, 2. Daniel Daute (oba Danové výrazně snížili HCP) a 3. Richard Filák
Muži s HCP 18,1- 28: 1. Pavel Všianský ze slovenského klubu Skalica, 2. Zbyněk Křípal z Kšírovky a 3. Jiří Trenz z Jinačovic
Muži s HCP 28,1-54: 1. Martin Novotný (výrazně snížil HCP), 2. Libor Dufek a 3. Martin Šavrňák ze Slavkova.
Jediná zástupkyně kategorie Ženy: Libuše Trenzová z Jinačovic získala krásnou cenu v podobě kazety s třemi lahvemi lechovického vína.
Vítězům blahopřejeme.
 
1/ SO 20.4.2019 - Velikonoční turnaj - zahajovací
V sobotu 20.4.2019 se uskutečnil za ukázkově slunečného počasí první turnaj v sezoně tzv. Velikonoční turnaj. Turnaj proběhl na přenormovaném hřišti, a to z důvodů přemístění zázemí - recepce a klubovny - do budovy na adrese Těšetice 29. Hrálo se na stablefordové body ve čtyřech kategoriích včetně juniorské. Start postupný z jamky č. 1 (bývalé deváté). Abslutním vítězem na rány se stal Ladislav Bajcar, 80 ran.
Výsledky v kategoriích:
Společná: 0-18        1. Ladislav Fiala, 2. Ladislav Bajcar, 3. Pavel Šareš
Společná 18,1-28    1. Lukáš Bocek, 2. Karel Zoufalý, 3. Vladislava Bartušková
Společná 28,1-54    1. Dušan Koc, 2. Martin Novotný, 3. Ladislav Bulín
Junioři:                   1. Ondřej Turek, 2. Viktorie Koudelová, 3. Arnošt Malík
 

ODEHRANÉ TURNAJE 2018

21. Golf Těšetice - Rozlučkový turnaj se svařáčkem
Poslední říjnovou sobotu 27.10.2018 proběhl na Golfovém hřišti v Těšeticích závěrečný turnaj - Rozloučení se sezonou 2018. Deštivé a vlezlé počasí dávalo symbolicky najevo, že s golfovou hrou je letos už konec. Se sezonou se přišli rozloučit opravdu jen ti skalní golfisté, kterým touto cestou děkujeme.  Hrálo se 18 jamek na stablefordové body, absolutním vítězem na rány se stal Jiří Horáček s 81 ranami (v tak nepříznivých podmínkách velmi pěkný výsledek).
Výsledky:
Společná 0-18: 1. Jiří Horáček, 2. Ladislav Súkup, 3. Richard Filák
Společná 18,1-28: 1. Zbyněk Křípal, 2. Oldřich Bartušek, 3. Petr Beck
Společná 28,1-54: 1. Son Nguyen, 2. Jan Toman, 3. Daniel Sladký
Oficiální sezona na Golfovém hřišti v Těšeticích končí 31.10.2018, bude-li však příznivé počasí, tzn. do prvních mrazíků, mohou golfisté stále hrát. Ti, co golfové hole už zazimovali, přejeme pohodový zbytek podzimu, krásnou bílou zimu a příjemné svátky vánoční.
 
20. Golf Těšetice - Turnaj O pohár ARES-Print
V sobotu 6.10.2018 se konal na Golfovém hřišti v Těšeticích předposlední turnaj v sezoně O pohár ARES-Print. Start postupný z jamky č. 1. Hrálo se na stablefordové body, absolutní vítěz na rány. Vítězem se stal Pavel Šareš s 80 ranami.
Výsledky:
Společná 0-18: 1. Ladislav Fiala, 2. Pavel Šareš, 3. Karel Súkup
Společná 18,1-28: 1. Pavel Všianský
Společná 28,1-54: 1. Jan Toman, 2. Dušan Koc, 3. Son Nguyen
 
19. Golf Těšetice - Turnaj O pohár rektorky SVŠE Znojmo a firmy BDO CA Brno
Sedmý ročník turnaje O pohár rektorky se konal v sobotu 29.9.2018 na Golfovém hřišti v Těšeticích. Zúčastnilo se 44 hráčů, kteří startovali canonem, což je pro podobné turnaje typické. Startují a končí všichni cca ve stejném čase. U turnajů s postupným startem z jamky č. 1 se dost často stává, že poslední flajty dohrávají s odstupem 1-2 hodin za prvními, ti nevydrží a odjíždějí aniž by vyčkali vyhlášení výsledků a předání cen. Mnozí pořadatelé už mají podmínku, že když se vítěz nezúčastní vyhlášení, jeho cena propadá ve prospěch pořadatele. Hrálo se na stablefordové body, absolutní vítěz a držitel poháru na rány. Bylo už chladnější počasí a větrno, golfisti se museli obléci na studenou variantu, na výsledcích to však znát nebylo. Nejvíce překvapil Richard Filák, který, ač po většinu sezony laboroval se zády, turnaj vyhrál. Pohár získal již po čtvrté, navíc dal nejdelší odpal. Nejblíže k jamce byl Luboš Merta. Z žen byla nejdelší Vladislava Bartušková, která dala i nejblíže k jamce. Poděkování patří pořadatelům, spolumajitelům firmy BDO CA Brno - Miroslavu Hořickému, Jiřímu Kadlecovi  a Oldřichu Bartuškovi.
Výsledky:
Společná 0-18: 1. Bartušek Tomáš z GK Telč, 2. Schery Robert a 3. Mach Daniel
Společná: 18,1-28: 1. Schery Hana z GC Brno, 2. Křípal Zbyněk z Kšírovky a 3. Lukáš Jiří z Automotodromu
Společná: 28,1-54: 1. Novotný Martin, 2. Hořický Matěj GK Sokrates a Dufek Libor
Vítězům blahopřejeme.
 
18. Golf Těšetice - Turnaj O pohár starosty města Znojma
V sobotu 8.9. a v neděli 9.9.2018 proběhl již 13. ročník, tedy nejstarší a nejprestižnější turnaj sezony na Golfovém hřišti v Těšeticích. Tradici pořádání turnaje O pohár starosty města Znojma založil již zesnulý starosta Pavel Balík. Městu Znojmu, potažmu panu starostovi Janu Groisovi, bychom rádi poděkovali za Pohár a drobné věcné ceny vítězům.
Tento turnaj je jediný dvoukolový, hraje se vždy 18 jamek na rány nebo na stablefordové body, ty se po obou kolech sčítají. Absolutním vítězem na rány, majitelem Poháru starosty, mistrem klubu na rány a vítězem kategorie se stal Jiří Šrámek, ml. se 152 ranami za oba dny. Takto vyrovnaný výkon tu už dlouho nebyl. Jiří po 1. dnu skončil druhý za Pavlem Šarešem, s nimž si po neděli vyměnil pozici. Skvělé výkony podali: Václav Tomšíček, který snižoval HCP z 21,9 -18,3 Jan Toman z 49 - 35,1, Son Nguyen z 42 - 36 a Danuše Becková z 31,3 - 26,8!!! Tříčlenné flajty startovaly postupně z jamky č. 1, vždy podle HCP, tedy od nejnižšího.
Pozici mistryně klubu na rány obhájila Vladislava Bartušková se 191 ranami, zároveň vyhrála The Longest Drive a The Nearest to Pin s neuvěřitelnou vzdáleností od vlajky, a to 9,5 cm, téměř Hole in One!!! Gratulujeme.
Nejdelší v odpalu z mužů byl na jamce č. 5 Jiří Šrámek, st. a nejblíže k jamce se dostal Zdeněk Navrátil.
Výsledky:
Společná kategorie s HCP 0-17: 1. Jiří Šrámek, ml., 2. Pavel Šareš, 3. Zdeněk Navrátil
Společná kategorie s HCP 17,1-25: 1. Václav Tomšíček, 2. Petr Souček, 3. Ladislav Bartošík
Společná kategorie s HCP 25,1-54: 1. Jiřina Jelínková, 2. Jan Toman, 3. Son Nguyen
Děkujeme všem sponzorům, kteří dodali pěkné a zajímavé ceny vítězům.
 
17. Golf Těšetice - Turnaj O pohár NP České Švýcarsko
V pátek 31.8. jsme řešili velké dilema, jestli se těšit na našeho kamaráda, spolumajitele Golfového areálu na Janově u Hřenska, který u nás pořádá turnaj O pohár NP České Švýcarsko nebo na slibovaný silný déšť, který by turnaj ohrozil. Nakonec to dopadlo, jak nejlépe mohlo, pršelo, ale turnaj jsme díky "skalním" golfistům, kteří to nevzdali a v sobotu s deštníky a v oblečení na mokrou variantu nastoupili. První devítku hráli za opravdu silného deště a byli totálně promoklí, při druhé devítce déšť ustával a vyhlášení vítězů už probíhalo bez deště. Hrdinou dne, který pobral všechny ceny, byl Zdeněk Navrátil. Stal se absolutním vítězem na rány, v tak těžkých podmínkách dal 76 ran, vyhrál kategorii 0-18, dal the Longest drive i Nearest to Pin. Ovšem největší hrdinkou se stala Dana Becková, jako jediná žena nevzdala a mezi muži dosáhla v kategorii 25,1-54 na třetí příčku.
Výsledky:
Společná 0-18: 1. Zdeněk Navrátil, 2. Ladislav Súkup, 3. Stanislav Jelínek ml.
Společná 18,1-25: 1. Ladislav Bartošík, 2. Petr Svoboda, 3. Zbyněk Křípal
Společná 25,1-54: 1. Jan Toman, 2. Lukáš Seifert, 3. Danuše Becková
 
16. Golf Těšetice - Turnaj O pohár VOC Znojmo III.
V sobotu 25.8.2018 se konal po dlouhé době turnaj pod mrakem a za mírného deště. Nikomu to nevadilo. Turnaje s ochutnávkou vín jsou lákadlem pro hráče z různých koutů republiky. I tentokrát byla polovina hráčů z jiných klubů. Hrálo se ve čtyřech kategoriích na stablefordové body, absolutní vítěz na rány. S krásnými 74 ranami se jím stal domácí Jiří Šrámek ml. - na fotografii se svým synem Jiřím Šrámkem nejmladším.
Výsledky v kategoriích:
Muži 0-18:  1. Jiří Šrámek ml.,  2. Daniel Daute,  3. Tomáš Zikmund z GK Mariánské Lázně
Muži 18,1-25:  1. Zbyněk Křípal z Kšírovky,  2. Radek Pikula z GK Prštice, 3. Marek Habrnal z Českého GK
Muži 25,1-54: 1. Dušan Koc se 44 stbl. body, 2. Rostislav Trávníček z Automotodromu Brno, 3. Son Nguyen
Ženy: 1. Ivana Ludvíková, 2. Petra Chytilová z Českého GK
 
15. Golf Těšetice - Těšetická prázdninová tour 3
V sobotu 11.8.2018 se konal třetí z turnajů Těšetická prázdninová tour, hrálo se na stablefordové body, absolutním vítězem na rány se stal Pavel Šareš s 74 ranami. Postupným startem z jamky č. 1 odstartovalo 18 hráčů ve tříčlenných flajtech. Ve třech kategoriích byli tito vítězové:
Společná 0-18: 1. Jiří Dvořáček, 2. Pavel Šareš, 3. David Šlechta ze Svratky (všichni snižovali)
Společná 18,1-25: 1.Daniel Daute, který zahrál 44 stabl. bodů, 2. Zbyněk Křípal z Kšírovky, 3. Ladislav Bartošík
Společná 25,1-54: 1. Lukáš Seifert, 2. Martin Novotný, 3. Ivana Ludvíková
 
14. Golf Těšetice - Příměstský tábor - srpen 2018
Ve dnech 6.8.-10.8.2018 se konal další Příměstský tábor s výukou golfu pro děti od 6-15 let. V tomto týdnu panovala extrémní vedra, proto bylo nutno horkému počasí přizpůsobit činnost dětí na táboře. Tréninky golfu probíhaly v dopoledních hodinách, kdy se děti učily odpalovat, patovat a čipovat na tréninkových plochách golfového areálu, po obědě odpočívaly, poté na kolech jezdily do Bantic na koupaliště. Po návratu z koupaliště už většinou hrály společenské hry. Vyzkoušely si házení a kopání do šišky amerického fotbalu, který provozuje Arnošt Malík, trénovaly chytání tenisového míče do brankářské lapačky, tu zapůjčil hokejový brankář Filip Matula. V pátek proběhl turnaj, kde děti využily všech dovedností, které získaly během týdne na trénincích. V tak těžkých podmínkách byly všechny vítězi, o čemž svědčí diplomy, které získaly.
 
13. Golf Těšetice - Těšetická prázdninová tour 2
V sobotu 28.7.2018 se konal druhý z turnajů Těšetická prázdninová tour, hrálo se na stablefordové body, absolutním vítězem na rány se stal Miloň Mlčák z Kšírovky s 83 ranami. Postupným startem z jamky č. 1 odstartovalo 17 hráčů ve tříčlenných a čtyřčlenných flajtech. Ve třech kategoriích byli tito vítězové:
Společná 0-18: 1. Ladislav Fiala, 2. Miloň Mlčák z Kšírovky
Společná 18,1-25: 1.Václav Tomšíček, 2. Martin Čihák z Automotodromu Brno, 3.Daniel Daute
Společná 25,1-54: 1. Petr Němec z ID Golfu klubu Brno, 2. Danuše Becková, 3. Soliman Chokeir z ID Golfu klubu Brno
 
12. Golf Těšetice - Těšetická prázdninová tour 1
V sobotu 21.7.2018 se konal první z turnajů Těšetická prázdninová tour, odlehčený turnaj ze série prázdninových turnajů, hrálo se na stablefordové body, absolutním vítězem na rány se stal Eduard Knoll z Automotodromu Brno s 80 ranami. Postupným startem z jamky č. 1 odstartovalo 18 hráčů v 6 tříčlenných flajtech. Ve třech kategoriích byli tito vítězové:
Společná 0-18: 1. Ladislav Fiala. 2. Marek Vystrčil z Kořence a 3. Eduard Knoll z Automotodromu
Společná 18,1-25: 1. Ladislav Bartošík, 2. Martin Letocha z Kořence, 3. Hana Bobková
Společná 25,1-54: 1. Danuše Becková, 2. Ivana Ludvíková, 3. Lukáš Seifert
 
11. Golf Těšetice - Příměstský tábor s výukou golfu - I. turnus
Od pondělí 9.7. do pátku 13.7.2018 se uskutečnil na Golfovém hřišti v Těšeticích Příměstský tábor s výukou golfu pro děti od 6 do 15 let. Konečně Česká golfová federace pochopila, že v mládí je budoucnost, a vybavila provozovatele novými bagy a holemi pro děti. Všechny děti dostaly hned v úvodu tábora každé svůj bag s holemi, se kterými trénovaly a hrály golf po celý týden. Děti absolvovaly výuku na DR, kde odpalovaly, na PG a CHG se učily patovat a čipovat. Během celého týdne se učily golfovou etiketu a golfovou terminologii. Vyvrcholením celého tábora byl páteční turnaj na rány, kde děti zúročily celotýdenní trénink a částečně znalosti pravidel. Absolutním vítězem na rány se stal nejzkušenější Vít Hatala. Opět se jezdilo na kolech na koupaliště do Bantic, děti neodradila ani uzavírka silnice ani trochu chladnější počasí. Letos poprvé nemusely děti jezdit do Obecní jídelny, jídlo vozila a servírovala dětem paní Lenka, která se po celý týden starala, aby děti dodržovaly pitný režim.
 
10. Golf Těšetice - Moravská golfová liga
V neděli 1.7.2018 byl uspořádán již 3. ročník dlouhodobého turnaje Moravská golfová liga. Na Golfové hřiště do Těšetic se sjelo z golfových  klubů celé Moravy 31 hráčů. Hrálo se na rány i na stablefordové body, start canonem.
Vítězové na rány:
1. Beseda Martin z Hukvald,  2. Kunčar Jan z Uherského Hradiště,  3. Sedlář Marek z Radíkova
Vítězové na stablefordové body:
1. Michna Petr z Města Albrechtice,  2. Mucha Lubomír z Města Albrechtice,  3. Vyroubal Pavel z Búřova
 
9. Golf Těšetice -Turnaj O pohár VOC Znojmo
V sobotu 30.6.2018 se konal jeden z řady turnajů s ochutnávkou vín O pohár VOC Znojmo, vína originální certifikace.
Znojemsko se může pochlubit bohatou vinařskou tradicí; archeologické nálezy dokazují, že pěstováním vinné révy se v údolí řeky Dyje zabývali již staří Římané. Podrobnější informace najdete na www.vocznojmo.cz.
Hrálo se 18 jamek ve čtyřech kategoriích, na stablefordové body, absolutní vítěz na rány. Start postupný z jamky č.1.
Výsledky: Muži 0-18: 1. Stanislav Jelínek, jun.,  2. Daniel Mach, 3. Ladislav Súkup
Muži 18,1-25: 1. Jiří Lukáš,  2. Zbyněk Křípal, 3. Ivo Havlík
Muži 25,1-54:  1. Jakub Havlík, 2. Rostislav Trávníček, 3. Petr Beck
Ženy: 1. Jiřina Jelínková, 2. Danuše Becková, 3. Vladislava Bartušková
Absolutní vítěz na rány: Stanislav Jelínek, jun.
 
8. Golf Těšetice - Turnaj O pohár prezidenta klubu II
Pokračování oslav životního jubilea prezidenta Těšetického golfového klubu Stanislava Jelínka proběhlo v sobotu 23.6.2018, kdy došlo k radikální změně počasí, ochladilo se až o 15 stupňů, na dobré náladě to však nikomu neubralo.
Opět se hrálo 18 jamek na stablefordové body, tentokrát pokořil hřiště na rány Jan Zmeko ml. a stal se tak absolutním vítězem a držitelem Poháru prezidenta klubu. Jan Zmeko ml. dal také na jamce č. 5 nejdelší odpal, za ženy byla nejdelší Hana Bobková. Nejblíže k jamce se dostal z mužů na jamce č. 8 Jiří Lukáš z Automotodromu, z žen Ivana Ludvíková.
Výsledky: společná 0-18   1. Ladislav Fiala, 2. Jiří Dvořáček, 3. Jan Zmeko, ml.
společná 18,1-28   1. Zdeněk Ludvík, 2. Petr Beck, 3. Zbyněk Křípal
společná 28,1-54   1. Son Nguyen, 2. Radovan Švejcar, 3. Martin Říčka
 
7. Golf Těšetice - Turnaj O pohár prezidenta klubu I
V sobotu 16.6.2018 se na Golfovém hřišti v Těšeticích sešli golfisté, aby svými výkony oslavili životní jubileum prezidenta Těšetického golfového klubu Stanislava Jelínka, st. Turnaj O pohár prezidenta klubu byl uspořádán na jeho počest a všichni si to užívali. Hrálo se klasických 18 jamek na stablefordové body, absolutním vítězem na rány se stal Jiří Šrámek, st. s 76 ranami. Vložené soutěže: The Nearest to Pin ženy získala Martina Novotná z Autodromu Brno, The Longest Drive ženy vyhrála Vladislava Bartušková, The Nearest to Pin muži dal Luděk Vostal z Kořence, The Longest Drive muži vyhrál Ladislav Bajcar.
Výsledky:
Společná kategorie 0-18: 1. Ladislav Fiala, 2. Zdeněk Navrátil, 3. Jiří Šrámek, st.
Společná kategorie: 18,1-25: 1. Luděk Vostal, 2. Pavel Hejč, 3. Jiří Lukáš
Společná kategorie: 25,1-BEZ: 1. Dušan Koc, 2. Petr Hurych, 3. Zdeněk Gaja
 
6. Golf Těšetice - Turnaj O putovní pohár Znojemských strojíren
V sobotu 26.5.2018 proběhl na Golfovém hřišti v Těšeticích už 11. ročník turnaje Challange Golf Cup Znojemské strojírny.
Ke skvělé náladě přispělo nejen krásné letní počasí, ale i zajímavé ceny - putovní pohár v podobě skleněné sošky na dřevěném soklíčku, na kterém jsou vyryta jména absolutních vítězů všech ročníků, a zlatá, stříbrná a bronzová týčka pro výherce v jednotlivých kategoriích. Pořadatel turnaje, majitel a ředitel Znojemských strojíren, ing. Luděk Blažek připraví každou sezonu zcela originální podložky s názvem turnaje a ročníkem, do nichž jsou vsazena zlatá, stříbrná a bronzová týčka. Z některých soutěžících se stali sběratelé těchto cen, ti nejlepší zas touží po zvěčnění na soklu poháru. Nejčastějším držitelem poháru je Pavel Šareš 5x, Stanislav Jelínek ml. 2x, Zdeněk Navrátil, Marek Hlávka, Jan Zmeko ml. a Jiří Šrámek st. jedenkrát.Tentokrát si nenechal ujít absolutního vítěze Stanislav Jelínek ml., a obhájil tak loňské vítězství před Eduardem Knollem z Automotodromu Brno. Obě vložené soutěže Longest drive i Nearest to pin za ženy pokořila Vladislava Bartušková, nejdelší odpal z mužů měl Marcel Haunschild ze GC Sokrates, nejblíže k jamce byl Jindřich Svojanovský z Automotodromu Brno.
Výsledky:
Muži s HCP 0-18: 1. Ladislav Súkup, 2. Stanislav Jelínek ml., 3. Ladislav Fiala
Muži s HCP 18,1-28: 1. Marcel Haunschild, 2. Ivo Havlík, 3. Václav Tomšíček
Společná s HCP 28,1-54: 1. Hana Havlíková, 2. Pavel Havlík, 3. Dušan Koc
Ženy: 1. Hana Havlíková, 2. Vladislava Bartušková, 3. Jiřina Jelínková
                      

 

5. Golf Těšetice - Turnaj O pohár Vinných sklepů Lechovice

Turnaj proběhl v sobotu 19.5.2018 na Golfovém hřišti Královská vinice Těšetice, které se po vydatném dešti zazelenalo a je opravdu ve skvělé kondici. Tomu odpovídaly i výsledky, hráči hodně snižovali nebo udrželi HCP. Začíná to být nuda, ale absolutním vítězem na rány se opět stal Pavel Šareš, což je výzva pro ostatní. Hrálo se 18 jamek, postupným startem z jamky č. 1 ve třech kategoriích. V kategorii Mužů s HCP 0-18 podal vynikající výkon Ladislav Súkup, letos na turnaji poprvé a hned snižoval z 15,8 na 14,6. Na druhé příčce skončil Pavel Šareš, na třetí místo dosáhl Stanislav Jelínek, který byl na druhé devítce s ránami na mínus jedné, neunesl tíhu odpovědnosti a sedmá jamka přes vodu ho dostala ... V kategorii Mužů s HCP 18,1-28 kraloval náš věrný golfista z Kšírovky Zbyněk Křípal, druhý udržel HCP Ladislav Bartošík a třetí skončil Václav Tomšíček. V třetí společné kategorii mužů a žen s HCP 28,1-54 vyhrál Dušan Koc, následoval ho junior Pavel Havlík a třetí se umístila Olga Souralová z GC UNO. Vítězové si odnesli vynikající vína firmy Vinné sklepy Lechovice, které zde zastupoval sommeliér Jiří Kuchynka. Všem vítězům gratulujeme.

4. Turnaj O pohár Vinařství Barabáš - 12.5.2018

Golfový turnaj O pohár Vinařství Barabáš proběhl v sobotu 12.5.2018 na Golfovém hřišti v Těšeticích za krásného slunného počasí. Po čtvrtečním vydatném dešti je hřiště v dobré kondici. Hrálo se na stablefordové body, absolutní vítěz na rány - potřetí v řadě Pavel Šareš. Výsledky: Muži HCP 0-18 1. Mach Daniel, 2. Petr Mareček, 3. Pavel Šareš.

Muži HCP 18,1-28  1. Zbyněk Křípal, 2. Jaroslav Lekeš, 3. Ladislav Bartošík. Nejlépe ve své kategorii 28,1-54 si vedl Dušan Koc, který jediný společně s Martinou Lekešovou snižovali. Daniel Mach zůstal na svém HCP, ostatní zvyšovali. Prý za to mohl těžký, vlhký vzduch... Turnaj O pohár Vinařství Barabáš byl první v řadě vinařských turnajů s ochutnávkou.
Příští sobotu 19.5.2018 zveme všechny příznivce golfu na Turnaj O pohár Lechovických vinných sklepů.

3. GASTRO TEXAS SCRAMBLE - 8.5.2018
turnaj dvojic - golfista a negolfista se vydařil zásluhou pořadatele ing. Jana Zmeka z firmy ITVV Hatě. Stejně jako všechny ročníky předtím byl tento devátý připraven dokonale. Od skvělé 5 leté slivovice, výborných pomazánek, skvělého poledního menu včetně tradičně dobrého štrůdlu. Bonusem turnaje bylo vydařené počasí, pršet začalo až po vyhlášení výsledků: 1. Pavel Šareš a Budňák Tomáš, 2. Fiala Ladislav a Svoboda Kamil, 3. Murin Pavel a Murinová Alena, 4. Bobková Hana a Chaloupka Kamil.

2. Den otevřených dveří - 28.4.2018

V sobotu 28.4.2018 byl na golfovém hřišti zorganizován Den otevřených dveří. Přišlo 23 zájemců, kteří si pod odborným vedením trenéra dr. Stanislava Jelínka vyzkoušeli odpalovat, na PG patovat a čipovat. Některým se golf zalíbil natolik, že si domluvili kurz výuky golfu.

1. Golf Těšetice - Otevírání sezony - zahajovací turnaj
V sobotu 21.4.2018 proběhl na Golfovém hřišti Královská vinice Těšetice v rámci otevírání sezony 2018 Zahajovací turnaj, který uspořádal provozovatel hřiště společnost ARES 96. Hrálo se ve třech kategoriích: Muži s HCP 0-20, Muži s HCP 20,1-54 a ženy včetně juniorů, které zastupoval jediný hráč David Daňhel. Mužské kategorie hrály na rány s 3/4 vyrovnáním s úpravou HCP, ženy s Davidem hrály na stablefordové body. Absolutním vítězem na rány se stal zkušený Pavel Šareš. Zpestřením turnaje byla vložená soutěž, kdy se hrálo o celoroční členství v Těšetickém golfovém klubu. Soutěžily dvojice složené z rodinných příslušníků (rodiče a děti, prarodiče a děti, manželé nebo partneři prokazatelně spolužijící) Vloženou soutěž vyhráli manželé Petr a Danuše Beckovi. Start byl postupný z jamky č. 1.
Výsledky: Muži 0-20  1. Ladislav Fiala, 2. Daniel Daute a 3. Pavel Šareš
Muži 20,1-54  1. Karel Zoufalý, 2. Jaroslav Pilch, 3. Zbyněk Křípal
Ženy: 1. Danuše Becková, 2. Marie Pilchová

ODEHRANÉ TURNAJE a PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY 2017

19. Golf Těšetice - Rozloučení se sezonou 2017
Poslední rozlučkový turnaj se svařáčkem byl tou pomyslnou tečkou za sezonou 2017, a to doslova. Chladné, nepříjemně vlezlé a větrné počasí dalo golfistům na vědomí, že s golfem je letos konec. Přes nepřízeň počasí přišlo sezonu 2017 na Golfové hřiště Královská vinice Těšetice zakončit 23 hráčů. Můžete mít na sobě luxusní funkční prádlo, outdoorové oblečení, i tak vám v takovém počasí tuhnou klouby a necítíte se na golfovou hru komfortně. A přesto někteří hráči snižovali HCP. Výhodou bylo, že ČGF vyhlásila stav, kdy může pořadatel zadat turnaj "pouze na snižování HCP", tzn. že se vám nemusí dařit, ale HCP se vyzvyšuje. Hrálo se 18 jamek ve třech společných kategoriích na stablefordové body, absolutní vítěz na rány. Z odpaliště jamky č. 1 odstartovalo v 10 hodin postupně 8 flajtů. Absolutním vítězem na rány se stal Richard Filák se 79 ranami.
Výsledky:
Společná 0-18:   1. Daniel Mach, 2. Richard Filák, 3. Pavel Hejč
Společná 18,1-28:   1. Václav Tomšíček, 2. Ladislav Fiala, 3. Petr Beck
Společná 28,1-54:   1. Jan Vejrosta (GK Holešov), 2. Lubomír Vejdovský, 3. Petr Vališ (GC Brno Kaskáda)
Všem golfistům, kteří na Golfové hřiště do Těšetic jezdili hrát a soutěžit, bychom rádi touto cestou poděkovali, protože pouze díky nim golf na Znojemsku může fungovat.

18. Golf Těšetice - ARES Cup - turnaj na jamky
Za nádherného podzimního počasí, pravého babího léta, proběhl v sobotu 14.10.2017 na golfovém hřišti v Těšeticích předposlední turnaj sezony ARES Cup 2017. Hráči v jediné společné kategorii hráli 18 jamek v neobvyklém herním útvaru. Prvních 9 jamek se hrálo na rány, po odehrání 9 jamek všemi flajty se vytvořily dvojice podle počtu ran. Hráč s nejnižším počtem ran hrál s druhým, třetí v pořadí hrál se čtvrtým ..... devátý hrál s desátým ... Hned v úvodu bylo jasné, kdo bojuje o první tři místa. To však neubralo na hře ani ostatních hráčů ten správný soutěžní náboj. Všechny dvojice bojovaly o každou jamku. Z turnaje vzešel Mistr klubu na jamky: Pavel Šareš a Mistryně na jamky: Ivana Ludvíková.
Výsledky: společná kategorie: 1. Pavel Šareš,  2. Karel Súkup a  3. Daniel Mach.

17. Golf Těšetice - Turnaj O pohár rektorky SVŠE Znojmo a firmy BDO CA Brno
V sobotu 30.9.2017 se uskutečnil již 6. ročník turnaje O pohár rektorky SVŠE ve Znojmě a firmy BDO CA z Brna, která s vysokou školou úzce spolupracuje. Pořadatelé a majitelé firmy Jiří Kadlec, Oldřich Bartušek a Miroslav Hořický se aktivně turnaje zúčastnili a jako vždy turnaj perfektně připravili včetně originálních cen. Hrálo se 18 jamek ve třech kategoriích na stablefordové body. Turnaje se zúčastnilo 44 hráčů z různých koutů republiky. Čtyřčlenné flajty startovaly cannonem, na dlouhých pětiparových jamkách startovaly vždy dva flajty. Absolutním vítězem na rány se stal stejně jako vloni domácí Richard Filák. A protože vyhrál turnaj potřetí, krásný, do té doby putovní pohár, převzal do vlastnictví na věčné časy. Richard je právem častován "bomberem klubu", i tentokrát vyhrál vloženou soutěž o nejdelší odpal. Za ženy nejdále odpálila ještě juniorka Aneta Hořická z GK Sokrates, nejblíže k jamce byla také juniorka Gabriela Mati z GK Kšírovka. Nejblíže k jamce, 35 cm,  poslal míček za muže Zdeněk Ludvík z Těšetického golfového klubu.
Výsledky:
společná s HCP 0-20
1. Richard Filák (TesGK), 2. Pavel Hejč (TesGK), 3. Tomáš Bartušek (GK Telč)
společná s HCP 20,1-30
1. Robert Schery (TesGK), 2. Oldřich Bartušek (TesGK), 3. Hana Hořická (GK Sokrates)
společná s HCP 20,1-30
1. Zdeněk Gaja (TesGK), 2. Michal Hořický (GK Sokrates), 3. Lubomír Merta (GK Kšírovka)

16. Golf Těšetice - Charitativní turnaj - POMÁHÁME CUP 2017 - Těšetice
V pátek 29.9.2017 se na Golfovém hřišti Královská vinice Těšetice uskutečnil pod záštitou známého fotbalisty Petra Švancary unikátní charitativní turnaj  na zajištění financování monitoru životních funkcí pro předčasně narozené děti na Neonatologickém odd. FN Brno. Tento přístroj stojí 300 000 Kč a umožňuje u novorozence sledovat základní životní funkce (srdeční frekvenci, dýchání a tělesnou teplotu). Kamarádi Marek Chýla a Ondřej Smolka, kteří založili charitativní spolek POMÁHÁME z.s., opravdu pomáhají. Komu a kdy pomohli najdete na: www.pomahame.foundation.cz, kde se dozvíte, jak byste mohli pomoct i vy.
Na akci přijeli jak golfisté, kteří se zúčastnili turnaje, tak negolfisté, jimž se věnovali trenéři na Golfovém hřišti v Těšeticích, Stanislav Jelínek st. a Stanislav Jelínek ml. Štěstí stálo na straně pořadatelů, celá akce proběhla za slunečného počasí a skvělé nálady, ale jak se říká, štěstí přeje připraveným a musím konstatovat, že turnaj a celá charitativní akce byla pořadateli zorganizována perfektně. Golfový turnaj se hrál na stablefordové body ve dvou společných kategoriích, absolutní vítěz na rány. Hráči se sjeli ze všech koutů republiky a svorně bojovali za dobrou věc. Vítězi byli všichni zúčastnění!
Výsledky:
společná kategorie s HCP 0-30:  1. Miloň Mlčák z GK Kšírovka,  2. Daniel Mach z Těšetického GK, 3. Pavel Všianský ze Slovenského GK Skalice
společná kategorie s HCP 30-BEZ:  1. Monika Chrtová z GK Brno Kaskáda, 2. Aneta Kuderová z GK Brno Kaskáda a 3. Jiřina Jelínková z Těšetického GK.
Absolutním vítězem na rány se stal Miloň Mlčák

15. Golf Těšetice - Gajusova šedesátka
V sobotu 23.9.2017 uspořádal na Golfovém hřišti Královská vinice Těšetice turnaj k životnímu jubileu Zdeněk Gaja - Gajusova šedesátka.
Hrálo se 18 jamek cannonem na stablefordové body, absolutní vítěz na rány. Vítězem na rány se stal Richard Filák.
Výsledky:
Společná kategorie 0-18: 1. Richard Filák, 2. Ladislav Bajcar, 3. Stanislav Jelínek ml.
Společná kategorie 18,1-28:  1. Oldřich Bartušek, 2. Hana Bobková, 3. Petr Svoboda
Společná 28,1-54:  1. Zdeněk Ludvík, 2. Karel Zoufalý, 3. Jaroslav Pilch

14. Golf Těšetice - Turnaj O pohár starosty města Znojma
Víkend před vinobraním 9.- 10.9.2017  a tutéž sobotu, kdy v Těšeticích pořádají tradiční posvícení, proběhl na Golfovém hřišti Královská vinice Těšetice již 13. ročník turnaje O pohár starosty města Znojma. Prezident Těšetického golfového klubu Stanislav Jelínek s upřímným politováním vzpomenul, že zakladatelem turnaje byl právě zesnulý bývalý starosta pan Pavel Balík. Čest jeho památce.
Tento nejstarší a nejprestižnější turnaj je jediným na rány a každoročně z turnaje vzejdou Mistr klubu a Mistryně klubu. Turnaj je fyzicky i psychicky velmi náročný, hraje se dvoukolově, 18 jamek v sobotu a 18 jamek v neděli. Bez patřičné fyzické přípravy turnaj jen tak neodehrajete. Každá osmnáctka představuje nachozených minimálně 10  km a cca 250 švihů  včetně cvičných. Pozici Mistra klubu obhájil Jiří Šrámek st. se 149 ranami za obě kola.  Po prvním kole na vedoucího Stanislava Jelínka ml. ztrácel 2 rány, ale v druhém kole stejně jako vloni šel osmnáctku tzv. jednu nad par a vyhrál nejen kategorii HCP 0-17, ale i Longest Drive a stal se absolutním vítězem a držitelem poháru starosty města Znojma. Pak že se historie neopakuje. Podobně obhájila titul Mistryně klubu Vladislava Bartušková se 191 ranami. Celý turnaj byl prošpikován veselými i smutnými příběhy. Rostislav Daňhel začínal v sobotu s HCP 49 a skončil v neděli na 33,5. Během dvou kol zahrál neuvěřitelných 90 stablefordových bodů. Na druhé straně měl Richard Filák našlápnuto na skvělý výsledek, kdyby na desáté jamce nezlomil putter a nemusel dalších 8 jamek patovat, čím to šlo. To mu zlomilo srdce. A Vlaďka Bartušková, ač Mistryně klubu na rány, ve své kategorii skončila na stablefordové body až na čtvrtém místě! Nevyzpytatelné jsou cesty golfové.
Tentokrát počasí golfistům přálo, bylo tak akorát teplo, občas zasvítilo sluníčko a nefoukal vítr, pršet začalo až po turnaji, takže se nebylo na co vymlouvat.
Tomu odpovídaly i výsledky. První dvě kategorie se hrály na rány, třetí na stablefordové body. V kategorii s HCP 0-17 prvnímu Jiřímu Šrámkovi st. šlapal na paty druhý Zdeněk Navrátil se 151 ranami, na třetí místo dosáhl Jiří Šrámek ml. se stejným počtem ran 153 jako Stanislav Jelínek ml., jenž po vítězné sobotě spadl na čtvrté místo. V kategorii s HCP 17,1-25 se podařil husarský kousek seniorovi Pavlu Hejčovi (181 ran), který ukázal záda některým o více než 30 let mladším souputníkům. Za ním skončil, dalo by se říct, že mu dýchal na záda, ještě zdaleka né senior Oldřich Bartušek (186 ran) a na třetí příčku dosáhl nejmladší z nich Lukáš Bocek (191 ran). Třetí kategorii s HCP 25,1-54 vyhrál skokan turnaje, vždy se podobný na turnaji najde, Rostislav Daňhel, symbolické stříbro získala Danuše Becková a třetí místo obsadila Jiřina Jelínková.
O výhry ve vložených soutěžích se podělili otec Jiří a syn Jiří Šrámkovi, otec dal Longest Drive a syn zahrál Nearest to Pin, v ženách byla nejdelší v odpalu na pětiparové jamce č. 5 Hana Bobková a nejblíže k jamce na greenu č. 8 Vladislava Bartušková.
Atmosféra dvoukolového turnaje je neopakovatelná, na jedné straně jsou odpůrci dvoudenního turnaje: turnaj je příliš náročný,  ukradne celý víkend, startovné je téměř dvojnásobné... Na druhé straně stojí příznivci: když pokazíš sobotní kolo, ještě stále můžeš uhrát solidní výsledek, turnaje se účastní opravdu skalní golfisté, jimž jde o výsledek, za vyšší startovné čekají golfisty opravdu hodně zajímavé a hodnotné ceny, které věnují sponzoři a příznivci golfu. Těm je potřeba poděkovat, protože bez nich bychom tak kvalitní turnaj nebyli schopni uspořádat.

13. Golf Těšetice - Turnaj O pohár NP České Švýcarsko
První záříjovou sobotu 2.9.2017 proběhl na Golfovém hřišti v Těšeticích unikátní turnaj O pohár NP České Švýcarsko. Zástupce NP pan Jaroslav Novotný pozval golfisty do přírodního skvostu - strmících do nebe skal, skalních měst, hlubokých roklí, zadumaných lesů, k safírovým potokům a mohutné řece Labe - do Národního parku České Švýcarsko. Měl přichystané zajímavé ceny v podobě různých pobytových a výletních voucherů. Turnaj byl skvěle obsazen, turnaje se zúčastnilo 37 hráčů ve třech kategoriích, absolutní vítěz na rány Richard Filák získal pohár - originální Děčínskou jeřabinku. Nejhodnotnější ceny získali výherci Nearest to Pin, na jamce č. 2 Richard Filák, na jamce č. 8 Ladislav Súkup.
Výsledky:
Společná kategorie: 0-19  
1. Ladislav Súkup, 2. Karel Súkup, 3. Richard Filák
Společná kategorie: 19,1-25
1. Hana Bobková, 2. Lukáš Bocek, 3. Václav Tomšíček
Společná kategorie: 25,1-54
1. Radek Fiala, 2. Rostislav Daňhel, 3. Robin Roček

12. Golf Těšetice - Turnaj O pohár VOC Znojmo
V sobotu 19.8.2017 v 9.00 hod. byl za vytrvalého zahradnického deště zahájen 1. ročník turnaje O pohár VOC Znojmo.
Ač provozovatelé hřiště tlačili očima do nebes "jen houšť", golfisté "to by už stačilo", vydržel déšť "jen" do první devítky. Druhou devítku šla většina hráčů bez deště. Přesto všechno musím konstatovat, že po více než 3 měsících se hrál v Těšeticích golfový turnaj na zelené trávě! Turnaje se zúčastnilo 26 hráčů ve čtyřech kategoriích (Muži 0-18, Muži 18,1-28, Muži 28,1-54 a Ženy), hrálo se 18 jamek na stablefordové body, absolutní vítěz na rány. Absolutním vítězem na rány se stejným počtem ran 74 jako Eduard Knoll, ale s lépe odehranou druhou devítkou se stal Stanislav Jelínek. Na nejvyšší příčku kategorie mužů s HCP 0-18 však dosáhl Daniel Mach s 43 stablefordovými body. Na druhém místě skončil Stanislav Jelínek a za ním pak Eduard Knoll z Automotodromu Brno. V kategorii Muži s HCP 18,1-28 nejlépe golfovou hru zvládl Václav Tomšíček s 43 stablefordovými body, druhým byl Ladislav Bartošík a bronz získal Zdeněk Ludvík. Kategorii 28,1-54 vyhrál ještě junior David Daňhel s 45 stablefordovými body, o dva body méně získal Zbyněk Křípal z Kšírovky a bronzový post obsadil otec Davida Rostislav Daňhel. Mezi ženami vládly Brňačky, zlato si odnesla Tereza Hrabalová z Kšírovky, stříbro získala Ivana Havránková z Kaskády a bronz uhájila domácí Jiřina Jelínková. Ve vložených soutěžích Nearest to pin zvítězil Václav Tomšíček, Longest drive za ženy měla Ivana Havránková, za muže Richard Filák.
Všichni vítězové obdrželi od tajemníka VOC Znojmo Jana Bartuška lahve vína od vinařů s ochrannou známkou VOC, vína originální certifikace. Touto ochrannou známkou mohou být označena pouze vína ze tří nejtypičtějších odrůd Znojemska: Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené, případně jejich cuvée. Certifikovaná vína se vyznačují náročnými požadavky na kvalitu vín, proto je velkým úspěchem, že se do projektu zapojilo již 19 vinařství Znojemska. Znojmo zavedlo certifikaci vín (apelační systém) jako první v České republice. Děkujeme předsedovi VOC Znojmo Františku Koudelovi za umožnění ochutnávky vín s ochrannou známkou VOC Znojmo a doufáme v uspořádání dalšího ročníku v roce 2018.

11. Golf Těšetice - Příměstský tábor II. turnus
Od pondělí 14.8. do pátku 18.8.2017 proběhl v Golfovém areálu Těšetice další příměstský tábor s výukou golfu, kterého se zúčastnilo 10 dětí ve věku 7-14 let.  Opět vládlo tropické vedro, proto děti jezdily každý den na koupaliště do Bantic. Dopoledne se trénovaly golfové dovednosti na cvičných plochách, odpoledne hrály děti golf na hřišti. Frekventanti byli rozděleni na mladší a začátečníky, v druhé skupině byli pokročilí a starší 10 let. Některé děti hrají golf jedenkrát za rok na golfovém táboře, jiné trénují golf pravidelně, třetí skupinou jsou děti, které trénují jen občas a poslední skupinou byli začátečníci.
Celý týden se trénovalo, pilovalo a připravovalo na páteční závěrečný turnaj. Největším překvapením turnaje se stal Marek Zámečník, který ač byl zařazen do kategorie mladších,  vyhrál celý turnaj na rány i nad staršími dětmi. Druhý v této kategorii skončil Arnošt Malík, na třetí příčku dosáhla jediná dívka z celého tábora Monika Súkupová, tzv. bramborovou medaili získal Pavel Zoubek. V kategorii starších dosáhl na příčku nejvyšší David Súkup, druhé místo obsadil Martin Nguyen a bronzovou medaili si zasloužil jeho mladší bratr Petr Nguyen. Turnaje se bohužel nemohl zúčastnit ze zdravotních důvodů Viktor Skopal, na svatbu musel odjet David Míka a pro nedostatek odtrénovaných hodin Václav Zoubek. Na památku si děti odnesly triko s potiskem všech účastníků. 

10. Golf Těšetice - Příměstský tábor s výukou golfu I. turnus
Ve dnech 10.7.-14.7.2017 proběhl na Golfovém hřišti Královská vinice Těšetice I. turnus Příměstského tábora s výukou golfu.
Na tábor bylo přihlášeno 8 dětí ve věku 7-16 let, z nichž jeden chlapec onemocněl, takže tohoto turnusu se zúčastnilo 7 dětí. Děti byly rozděleny
na dvě skupiny, v první menší a začátečníci, v druhé větší a pokročilí. Děti si s sebou musí přivézt kolo, protože nedílnou součástí pobytu na táboře jsou cyklistické výlety do okolí. Především na přírodní koupaliště v Banticích, kde není voda chemicky upravována, takže se zde mohou děti koupat beze strachu z nějaké alergické reakce. Také na obědy do Obecní jídelny Těšetice jezdí děti na kolech. Po loňských dobrých zkušenostech s kuchařkami musíme konstatovat, že jídlo letos bylo ještě chutnější, čehož důkazem je, že všechny děti si jídlo pochvalovaly, porce dojídaly a málokdy něco vracely. Kuchařky byly opět velmi přívětivé a trpělivé. Pochvala je nejen spravedlivá, ale i potřebná - čeká nás další tábor v srpnu!
Táborová činnost začínala každý den v 9.00 hod. výukou golfu na tréninkových plochách. Děti se rozdělily na dvě skupiny, jedna trénovala krátkou hru - patování a čipování, druhá dlouhou hru - odpalování. Došlo i na loby a hru z bankru. Po cca hodince se skupiny vyměnily. Vzhledem k velkému vedru už nebyla síla na jinou sportovní činnost, takže děti před obědem hrály stolní hry, po obědě chvíli odpočívaly, poté se jelo na koupaliště. Odpoledne většinou hrály děti golf na hřišti, nejprve jednu jamku, pak jsme přidávali. V průběhu tábora se všechny děti naučily ovládat elektrické golfové autíčko - bugynu. Vyvrcholením byl páteční závěrečný turnaj, kdy pro tropické vedro některé děti hrály 6 jamek, jiné jen 3 jamky. Všechny děti byly vítězové. Na závěr turnaje si pochutnaly na výborném dortu v podobě greenu, který nechala vyrobit paní Strnadová, maminka Nikolky.

9. Golf Těšetice - Turnaj O pohár Vinných sklepů Lechovice
Provozovatelé golfového hřiště v Těšeticích se v sobotu 15.7.2017 od rána radovali. Nevesele truchlivě se na zatažené nebe a vytrvalý déšť dívali golfisté, kteří se na hřiště Královská vinice Těšetice sjeli, aby se zúčastnili 1. ročníku turnaje O pohár Vinných sklepů Lechovice - Sekt Lechovice ze dna Vranovské přehrady. Zpestřením turnaje byla protahovací rozcvička s instruktorkou jógy Pavlou Petrovou. Turnaj začínal rozcvičkou za mírného deště, během turnaje se rozpršelo, poté pršet přestalo a po vyhlášení výsledků se symbolicky strhla silná průtrž mračen.
Turnaje se zúčastnilo v 9 flajtech 36 hráčů v pěti kategoriích (Junioři, Ženy, Muži s HCP 0-18, Muži s HCP 18,1-28, Muži s HCP 28,1-54). Hrálo se na stablefordové body, absolutní vítěz na rány. Velký golfový den měl tentokrát Ladislav Bajcar, vyhrál, co se dalo. Stal se absolutním vítězem na rány a držitelem Sektu Lechovice, vyhrál vloženou soutěž o nejdelší odpal a umístil se jako první ve své kategorii Mužů s HCP 0-18. Druhý v této kategorii skončil Ladislav Súkup, na třetí příčku dosáhl Marek Hlávka z Českého golfového klubu. Kategorii Mužů s HCP 18,1-28 ovládl Jaromír Dalík z GK Automotodrom Brno, stříbrným se stal Ladislav Bartošík a bronzovým Daniel Daute. V kategorii Muži s HCP 28,1-54 kraloval Petr Beck, za ním skončil se stejným počtem stablefordových bodů Zdeněk Ludvík a třetí se umístil Zbyněk Křípal z Kšírovky. Z 11 zúčastněných žen se zaslouženě na samý vrchol probojovala Ivana Ludvíková, druhá za ní skončila Danuše Becková a třetí Hana Bobková, která však zítězila na rány. Juniorskou kategorii vyhrál Pavel Havlík, druhou příčku obsadil Jakub Havlík a na třetím místě po rozstřelu s Jakubem skončila Linda Becková. Junioři si střihli turnaj po právě absolvovaném příměstském táboře s výukou golfu a celotýdenní trénink byl na jejich hře znát.
The Longest drive měla Hana Bobková, The Nearest to Pin byl Lukáš Bocek.
Z výsledků je zřetelné, že nejúspěšnější golfovou rodinou se stala rodina Beckova, a to v klasickém pořadí - táta první, máma druhá, dcera třetí. Vinné sklepy Lechovice reprezentoval a degustaci řídil odborník na slovo vzatý p. Jiří Kuchynka. Přivezl vynikající vzorky vín, které si po degustaci mohli golfisté zakoupit. Největší úspěch měla Pálava - výběr z hroznů z roku 2015. Všichni vítězové si odnesli lahev kvalitního vína z Vinných sklepů Lechovice. Gratulujeme.

8. Golf Těšetice - Moravská golfová liga
V neděli 2.7. 2017 v 9.00 hod. ráno to vypadalo s počasím nadějně. Začalo pršet, nejprve jemně, poté se rozpršelo. Bohužel pouhých 20 minut, což napomohlo tomu, že se neprášilo golfistům od holí. Více než dvouměsíční deficit deště si vybírá svou daň v podobě na troud vyschlé trávy.
Jestli jste nehráli golf v Kalifornii, přijeďte do Těšetic, stačí zatlouct dřevěnou ceduli s nápisem Valley of Death a iluze pouště je dokonalá.
V neděli se na Golfovém hřišti v Těšeticích sešlo 9 družstev složených výhradně z mužů z celé Moravy, aby se utkali v dlouhodobé soutěži Moravská golfová liga. Startovalo se 10 minut po desáté canonem, tzn. že  na každém odpališti byl jeden flajt. Hrálo se 18 jamek na rány i na stablefordové body. Vloženou soutěž o nejdelší odpal na jamce č. 5 vyhrál Zdeněk Horák z GK Búřov, nejblíže k jamce byl domácí hráč Ladislav Bartošík.
Výsledky:
Na rány: 1. Ondřej Žůrek (GK Holešov) 74 ran, 2. Bedřich Krybus  (GK Lipiny) 77 ran, 3. Petr Bukovjan (GK Hukvaldy) 77 ran.
Na body: 1. Igor Žemba (GK Město Albrechtice) 46 bodů, 2. Milan Budík (Steel Golf Ostrava) 41 bodů, 3. Ladislav Fiala (GK Těšetice)  41 bodů.

7. Golf Těšetice - Turnaj O pohár Vinařství Barabáš
V sobotu 24.6.2017 za nepolevujícího tropického vedra se uskutečnil již 4. ročník turnaje O pohár Vinařství Barabáš - Sauvignon 1990. Lítý boj o archivní skvost probíhal do poslední jamky. První devítkou s 38 ranami se do boje zařadili dva Danové, Mach a Daute, v druhé devítce hru pod tlakem Mach neustál, Daute uhrál svůj standard, jenž však nestačil na vlčáky Eduarda Knolla a Stanislava Jelínka se 79 ranami. Jelínek získal pohár a stal se absolutním vítězem na rány díky lépe zahrané druhé devítce. Hrálo se 18 jamek na stablefordové body ve čtyřech kategoriích (Muži 0-18, Muži 18,1-28, Muži 28,1-54, Ženy). Vložené soutěže o nejdelší odpal vyhrál za muže Ladislav Bartošík, za ženy Vladislava Bartušková, nejblíže k jamce byl Stanislav Jelínek.
Výsledky:
Muži s HCP 0-18  1. Stanislav Jelínek, 2. Eduard Knoll (Automotodrom Brno), 3. Daniel Mach
Muži s HCP 18,1-28  1. Daniel Daute, 2. Ladislav Bartošík, 3. Petr Svoboda
Muži s HCP 28,1-54  1.Zbyněk Křípal (Kšírovka Brno), 2. Petr Beck, 3. Jaroslav Pilch (GK Hradec Králové)
Ženy  1.Danuše Becková, 2. Vladislava Bartušková, 3. Marie Pilchová (GK Ropice)
Děkujeme manažerce Daně Neubauerové za profesionální degustaci a obrovskou trpělivost v tak nepohostinném počasí,
kdy vychlazené vzorky vína teplaly už při nalívání. Všichni vítězové si odnesli lahev kvalitního vína z Vinařství Barabáš, jehož majitel Jiří Barabáš je známý jako "král Sauvignonu".

6. Golf Těšetice - Turnaj O voucher GolfGear

V neděli 18.6.2017 proběhl na Golfovém hřišti Královská vinice Těšetice zajímavý turnaj O vouchery fittingové firmy GolfGear - centrum Čechie v Praze. Firma GolfGear byla velkorysá, vouchery v hodnotě 1690 Kč na fittingové služby obdrželi všichni soutěžící  "na bedně". Hrálo se 18 jamek na stablefordové body, absolutní vítěz na rány. Tím se stal Stanislav Jelínek ml., který ve své kategorii Hráči s HCP 0-18 získal stříbro, na zlato dosáhl novopečený tatínek Daniel Mach a bronz si odnesl Ladislav Súkup. Kategorii Hráči s HCP 18,1-30 vyhrál Daniel Daute před Karlem Súkupem, na třetí příčce se umístil Ladislav Bartošík. V kategorii Hráči 30,1-54 se prosadila na třetím místě Tereza Hrabalová z Kšírovky, na druhém místě skončil Robin Roček, taktéž z Kšírovky a vítězem této kategorie se stal domácí Lubomír Vejdovský.
I přes nepřízeň počasí - tropické vedro a silný vítr - se turnaj vydařil, nikdo nezkolaboval ani nevzdal. Všem zúčastněným děkujeme a vítězům blahopřejeme.

5. Golf Těšetice - Turnaj dvojic Texas Scramble ITVV Hatě
V sobotu 3.6.2017 se za tropického vedra na Golfovém hřišti v Těšeticích uskutečnil již 8. ročník turnaje dvojic Texas Scramble ITVV Hatě. Pravidlem zůstává, že účastníci vytvoří dvojice golfisty s negolfistou nebo začínajícím golfistou. Ve čtyřčlenných flajtech hrají dvojice dvěma míčky, avšak vždy míček z té lepší pozice. Záměrně píšu lepší a ne nejdelší, protože ne vždy je nejdelší rána tou nejvýhodnější. Může se stát, že rána golfisty skončí daleko ve vysokém rafu a jak rádi se skloněnou hlavou pak hrají míčkem negolfisty , který skočil jen několik metrů od odpaliště. Texas Scramble se hraje bez rozdílu věku či pohlaví, hraje se na rány, kdy se počítá jen ta lepší rána. Je to turnaj pro zábavu, hrají rodiče s dětmi, s vnuky, se známými, kteří by rádi golf zkusili naživo. Golfoví začátečníci jsou většinou nadšeni, protože odehrají celé hřiště včetně dlouhé 550 m pětiparové jamky, kterou by bez tréninků nikdy nezahráli. Tento turnaj je příležitostí vyrazit na golf s celou rodinou - taková rodinná idyla na golfu. Nehraje se na úpravu HCP, čímž je hra většiny hráčů uvolněná a mnozí podávají daleko lepší výsledky než při oficiálních turnajích. Na turnaji se sešlo úctyhodných 57 hráčů, kteří byli velmi trpěliví, obzvláště děti, startující téměř v poledne za největšího vedra, zasluhují velkou pochvalu. Otázkou je, kdo byl za větší hrdiny, tátové či děti...? Každopáně se turnaj vydařil a těšíme se na další ročník.
Vítězové si odnesli odměny v podobě umných a chutných dortů.
1. Ladislav Fiala a Petr Kozák
2. Pavel Šareš a Tomáš Budňák
3. Petr Šťastný s dcerou Petrou

4. Golf Těšetice - Turnaj Těšetický Automotodrom

V sobotu 27.5.2017 začala na Golfovém hřišti v Těšeticích nová spolupráce dvou golfových klubů, Těšetického a Brněnského (GK Automotodrom Brno), formou prvního společného turnaje. Do historie těšetického hřiště se turnaj zapíše také překonáním rekordu. Jan Hovězák, prezident GK Automotodrom Brno, zahrál tzv. 1 pod par, tj. 69 ran. Hrálo se 18 jamek se společným startem - cannonem. Za velmi teplého, slunečného počasí odstartovalo přesně v 10.00 hod. 7 flajtů po čtyřech hráčích a 2 po třech hráčích, celkem 34 golfistů. Došlo také ke změnám v kategoriích. Postupem času, jak hráči zdokonalují svou hru, snižují HCP, ubývá hráčů v poslední kategorii, proto bylo potřeba snížit i HCP  této kategorie.
Absolutním vítězem na rány se stal Jan Hovězák, z žen Vladislava Bartušková z TesGK. Vložené soutěže o nejdelší odpal vyhrál Jindřich Svojanovský z Automotodromu  a Ladislava Machová taktéž z Automotodromu. Nejblíže k jamce byl Václav Tomšíček z TesGK.
Výsledky: Kategorie s HCP 0-18:  1. Jan Hovězák (GKAB),  2. Pavel Šareš (TesGK), 3. Ladislav Súkup (TesGK).
Kategorie s HCP 18,1-25:  1. Ladislav Bartošík (TesGK), 2. Luděk Vostal (GKAB), Pavel Hejč (TesGK)
Kategorie s HCP 25,1-54: Robin Roček (Kšírovka), 2. Václav Tomšíček (TesGK), 3. Rostislav Trávníček (GKAB).

3. Golf Těšetice - Turnaj O pohár Znojemského pivovaru

V sobotu 13.5.2017 proběhl na Golfovém hřišti Královská vinice Těšetice 2. ročník turnaje, který pořádal Znojemský městský pivovar. Ač počasí bylo vrtkavé, výsledky některých golfistů byly velmi vyrovnané. Skokanem turnaje se stal Petr Beck, který získal neuvěřitelných 51 stablefordových bodů a posunul se do kategorie s nižším HCP. Hrálo se 18 jamek na stablefordové body, absolutním vítězem na rány se zaslouženě stal Pavel Šareš s 74 ranami. Stanul také na příčce nejvyšší v kategorii s HCP 0-18, druhý skončil Stanislav Jelínek ml. a třetí Ladislav Bajcar, ten navíc obdržel cenu za Nearest to pin. Smíšená kategorie s HCP 18,1-30 měla taktéž svého skokana, Oldřich Bartušek tuto kategorii vyhrál se ziskem 47 stablefordových bodů, stříbro si odnesl Ladislav Bartošík a bronz Hana Bobková. Ve smíšené kategorii s HCP 30,1-54 exceloval Petr Beck, za ním druhý se umístil Petr Hurych a do řad mužů pronikla třetí Vladislava Bartušková. Longest drive za muže získal již poněkolikáté v řadě malý velký golfista Richard Filák, za ženy byla nejdelší Vladislava Bartušková.

2. Golf Těšetice - Turnaj O putovní pohár Znojemských strojíren

V sobotu 6.5.2017 se za krásného slunečného počasí sešlo na Golfovém hřišti v Těšeticích 35 golfistů, aby bojovali o originální pohár Znojemských strojíren. Jubilejní 10. ročník turnaje byl majitelem Znojemských strojíren ing. Luďkem Blažkem připraven perfektně včetně výborného pohoštění a působivých cen v podobě bronzových, stříbrných a zlatých týček. Absolutním vítězem na rány v počtu 77 se stal Stanislav Jelínek ml. a přerušil tak očekávaný hatrick Pavla Šareše.
Výsledky a držitelé týček z drahých kovů:
Muži s HCP 0-18:  1. Stanislav Jelínek ml. (TesGK), 2. Ladislav Súkup (TesGK), 3. Jiří Zimák (GK Uherské Hradiště)
Muži s HCP 18.1-30:  1. Ivo Havlík (TesGK), 2. Jindřich Svojanovský (GK Automotodrom Brno), 3. Marek Vystrčil (GC Sokrates)
Muži s HCP 30,1-54:  1. Jiří Pokorný  (TesGK), 2. Radovan Švejcar (TesGK), Luděk Blažek ml. (GK Kšírovka)
Ženy:  1. Hana Šťastná (GC Austerlitz), 2. Jiřina Jelínková (TesGK), 3. Vladislava Bartušková (TesGK)
Ve vložených soutěžích excelovala Sarah Geitlerová z GK Uherské Hradiště, která vyhrála Longest drive i Nearest to pin.
Nejdelší odpal za muže měl Ivo Havlík a nejblíže k jamce byl Richard Filák.

1. Golf Těšetice - Velikonoční turnaj - zahájení sezony

V neděli 16.4.2017 byla na Golfovém hřišti Královská vinice Těšetice zahájena turnajová sezona 2017.   První ročník Velikonočního turnaje se nesl v duchu velikonočních svátků, o tom svědčily i symbolické ceny v podobě čokoládových vajíček. Turnaje se přes nepřízeň počasí, kdy bylo velmi chladno a větrno,  zúčastnilo 36 golfistů v 10 flajtech po třech a čtyřech hráčích. Hrálo se na stablefordové body s absolutním vítězem na rány.  V pěti kategoriích startovali postupně z jamky č. 1  muži, ženy i junioři.
Absolutním vítězem na rány se stal Pavel Šareš (81 ran).
Výsledky:
Muži s HCP 0-18: 1. Tomáš Pikula (GK Prštice), 2. Pavel Šareš (TesGK), 3. Stanislav Jelínek ml. (TesGK)
Muži s HCP 18,1-30:  1. Martin Hanzel (TesGK),  Daniel Daute (TesGK), Ladislav Bartošík (TesGK)
Muži s HCP 30,1-54: 1. Václav Tomšíček (TesGK), 2. Petr Hurych (TesGK), Jaroslav Pilch (GK Hradec Králové)
Ženy: 1. Danuše Becková (TesGK), 2. Marie Pilchová (GK Ropice), 3. Hana Havlíková (TesGK)
Junioři: 1. Natálie Bartošíková, 2. Štěpán Nekula, 3. Linda Becková
Vítězům blahopřejeme a všechny ostatní zájemce o golf zveme do Těšetic.

ODEHRANÉ TURNAJE 2016

Golf Těšetice - Rozloučení s golfovou sezonou
Ač je to k nevíře, odehrál se poslední turnaj sezony na Golfovém hřišti v Těšeticích, který pořádal provozovatel hřiště ARES 96 s.r.o.,  v sobotu 22.10.2016 za nádherného slunečného počasí. Celý týden předtím pršelo a v sobotu ráno všechny překvapil přízemní mráz a ranní mlhy. V osm ráno se opar nad hřištěm zvedl, teplota začala prudce stoupat a v 10.00 hod., kdy z jamky č. 1 odstartoval první flajt, už sluníčko příjemně hřálo. V poledne se hráči vysvlékali z bund a svetrů, někteří hráli v krátkých rukávech. Poslední turnaj nesl podtitul "svařákový", to aby hráči průběžně doplňovali energii. Mnozí využili možnost vzít si s sebou partnera nebo partnerku jako caddyho, který hráče doprovázel po hřišti a mohl požívat pohostinství pořadatele. Turnaje se zúčastnilo 28 hráčů v pěti kategoriích (Muži 0-18, Muži 18,1-30, Muži 30,1-54, Ženy a junioři). Start byl postupný z jamky č. 1, hrálo se na stablefordové body, absolutní vítěz na rány. Na základě rozhodnutí z České golfové federace v souvislosti se "zimním obdobím" byla uvolněna dostupnost nastavení soutěžního turnajového kola jako "pouze pro snižování", čehož pořadatel využil a hráči s radostí přijali, neboť nemohli tzv. zhoršovat. Absolutním vítězem a vítězem kategorie Muži 0-18 se stal Pavel Šareš, druhý s jednou ránou navíc se umístil Stanislav Jelínek ml. a třetí místo obsadil Daniel Mach. Kategorii Muži 18,1-30 vyhrál překvapivě a s výrazným náskokem Jan Zmeko st., již po několikáté v řadě "na bedně", tentokrát na druhém stupni skončil Oldřich Bartušek a třetí místo doslova vybojoval Karel Zoufalý, jenž hrál svůj první a poslední turnaj v sezoně. V kategorii Muži 30,1-54 se na příčku nejvyšší dostal Petr Beck, na druhém místě skončil Jaromír Jandl z GK Sokrates a třetí příčka patří Jiřímu Pokornému. Kategorii Žen vyhrála Vladislava Bartušková, druhá skončila Hana Bobková, které na paty šlapala "bronzová" Ivana Ludvíková. V Juniorech vyhrál Štěpán Nekula před Lindou Beckovou. Celý turnaj se nesl v duchu příjemně nostalgické nálady z nastávajícího zimního období, kdy se hráči symbolicky loučili s hřištěm, aby doma uložili bagy s holemi těšíce se další sezonu 2017.

Golf Těšetice - Turnaj O pohár rektorky SVŠE Znojmo a BDO CA Brno
V sobotu 1.10.2016 za velmi příznivého počasí proběhl na Golfovém hřišti v Těšeticích turnaj O pohár rektorky SVŠE Znojmo, který pořádá firma BDO CA z Brna. Její majitelé na vysoké škole přednášejí a před 6 lety se s prorektorem Pavlem Štohlem domluvili  na uspořádání nultého ročníku. Letos byl oficiálně uspořádán již 5. ročník a podle návštěvnosti to vypadá, že turnaj získává rok od roku na popularitě. Turnaje se zúčastnilo 40 hráčů ve třech společných kategoriích, hrálo se na stablefordové body, absolutní vítěz na rány. Start proběhl canonem, což znamená, že hráči se ve čtyřčlenných skupinách (flightech) rozejdou na jednotlivá odpaliště po celém hřišti a po signálu starterem začnou hrát. Když odpálil v každé skupině čtvrtý hráč, pohybovalo se na hřišti najednou 40 hráčů. Pro těšetické devítijamkové hřiště je maximální počet při startu canonem 44 hráčů, přičemž na dlouhých pětiparových jamkách č. 4 a č. 5 mohou startovat po dvou flightech. (Při postupném startu má hřiště kapacitu až 60 hráčů).
Richard Filák svou postavou popírá vzor golfisty, spíše menší, podsaditý, a přesto, když vezme do rukou golfovou hůl, je z golfistů Těšetického golfového klubu jeden z nejlepších. Na turnaji O pohár rektorky SVŠE posbíral, co se dalo. Stal se absolutním vítězem na rány a držitelem poháru, který mu předal prorektor SVŠE Pavel Štohl, vyhrál vloženou soutěž o nejdelší odpal a dle stablefordů získal "zlatou medaili" ve společné kategorii 0-18. Na druhém místě skončil Ladislav Súkup a na třetím Milan Volf (obhájce titulu z loňska). V kategorii 18,1-30 kraloval Radek Fiala, druhý byl Karel Súkup a třetí se umístila jediná mezi muži Hana Schery. Kategorii 30,1-54 vyhrál Radomír Blaško, druhý se umístil Robert Schery z Vídně a třetí skončil Robin Roček z GK Austerlitz. Vložené soutěže byly rozděleny pro muže a ženy zvlášť. Nejdelší odpal měl Richard Filák, z žen Vladislava Bartušková, Nearest to pin získal Stanislav Jelínek, z žen Danuše Becková. Turnaj O pohár rektorky SVŠE Znojmo byl poslední z řady velkých tradičních turnajů na Golfovém hřišti v Těšeticích.

Znojemští orli (junioři do 20 let) na golfu v Těšeticích ve středu 28.9.2016

Trenér juniorů Miroslav Vybíral zajistil uvítání juniorů do nové sezony netradičně, a to základní výukou na golfu v Těšeticích. Trenér golfu Stanislav Jelínek chlapcům na úvod pověděl něco o historii golfu, pravidlech a golfové etiketě. Poté si 20 mladých hráčů vyzkoušelo odpaly na DR, patování i čipování. Na závěr se hoši rozdělili na 4 skupiny a zahráli si cvičně 3 jamky. Bylo znát, že mají cit pro míček, pro švih a orientaci v prostoru. Mnozí z nich byli schopni odpalovat do vzdálenosti přes 100 m.

Golf Těšetice - Turnaj O pohár Znojemského městského pivovaru
V sobotu 24.9.2016 se uskutečnil na Golfovém hřišti v Těšeticích díky vstřícnosti a flexibilitě obchodního ředitele Znojemského městského pivovaru Marka Krpouna mimořádný turnaj O pohár Znojemského pivovaru. Počasí golfistům přálo, bylo naprosté bezvětří, takže se nebylo na co vymlouvat. Hrálo se ve třech společných kategoriích na stablefordové body, šampion na rány. Šampionem na rány a vítězem společné kategorie 0-18 se stal překvapivě Zdeněk Navrátil, který zde letos hrál svůj první turnaj, druhý se umístil Ondřej Čech z GK Jihlava a na třetím místě skončil Pavel Šareš. Kategorii 18,1-30 vyhrál Ladislav Fiala, jenž pokračuje na vítězné vlně z minulého turnaje, na druhou příčku dosáhl Jan Štrof z GK Hodkovičky a třetí příčku si zasloužil Oldřich Bartušek. Kategorii 30,1-54 bravurně ovládl Radek Fiala, který snížil HCP z 54 na 29,5. Za ním na druhém místě skončil Lukáš Seifert a na třetím Zdeněk Ludvík.

Golf Těšetice - Turnaj O pohár starosty města Znojma 10.-11.9.2016
- hlavní spolupořadatel Znojemský městský pivovar

Nejprestižnější a nejstarší turnaj O pohár starosty města Znojma na Golfovém hřišti Královská vinice Těšetice o víkendu 10.-11.9.2016 ovládli otec Jiří a syn Jiří Šrámkovi. Za tropického vedra se konal již 11. ročník tohoto jediného dvoukolového turnaje na rány. Vítěz celého turnaje a Mistr klubu na rány Jiří Šrámek st. (Muži 0-18) byl po prvním kole v sobotu až na 6. místě, na vedoucího hráče Pavla Šareše ztrácel 7 ran, avšak v neděli podal téměř bezchybný, skvělý výkon a šel hřiště tzv. jednu nad par, což je letos druhý nejlepší výsledek na 18 jamkách, Jiří snížil o 0,9 bodu na 8,8. Jiří Šrámek ml. hrál obě kola vyrovnaně, po prvním kole byl druhý, celkově skončil na 3. místě. Na druhou příčku této kategorie dosáhl Jan Hovězák z Autodromu Brno. Skokanem turnaje se stal Ladislav Fiala, který se  vynikajícím výsledkem po prvním kole dostal mezi elitu (HCP 0-18), snížil z 26,9 na 22 a vyhrál svou kategorii Muži 18,1-30, na paty mu šlapal druhý Lukáš Bocek, jenž také výrazně snižoval, na třetím místě skončil Jan Stroff z pražského klubu v Hodkovičkách.  Také v kategorii Muži 30,1-54 došlo k překvapivému zvratu, Oldřich Bartušek na svůj turnaj čekal, jak sám poznamenal, několik sezon a dočkal se, jeho 42 stablefordových bodů ho vyneslo na post nejvyšší, navíc ho vynikající výsledek posunul do kategorie s nižším HCP, protože snížil na 28,4. Stabilní výkon podal Zdeněk Ludvík a skončil na druhém místě, pomyslnou bronzovou medaili si odnesl Jaroslav Pilch z GK Lipiny. Lítý boj se odehrál mezi ženami, obhájkyně loňského zlata Hana Bobková nakonec prohrála o 4 rány s Vladislavou Bartuškovou, která se zároveň stala Mistryní klubu na rány. Třetí skončila Ivana Ludvíková. V kategorii Junioři vyhrál Vít Hatala, druhý se umístil Martin Svoboda. To, že je skvělý golfista i bez pravidelného tréninku dokázal Jiří Šrámek ml. tím, že vyhrál obě vložené soutěže,  Longest Drive i Nearest to Pin. Nejdelší odpal za ženy měla Hana Bobková.
Rádi bychom touto cestou poděkovali Městu Znojmu a panu starostovi Gabrhelovi za pohár a věcné ceny, také všem sponzorům, kteří dodali velmi pěkné a originální ceny vítězům (Znojemský městský pivovar, Cukrovary Hrušovany n. Jev., Pomona Těšetice, UKZÚZ Znojmo, Znojemské strojírny, Mašek-umělecká výroba, Stavospol Znojmo, SaS Znojmo, Vinařství Hanzel, CK Fischer Brno, ARES 96 aj.)

Golf Těšetice - Turnaj dětí do 16 let
V neděli 28.8. 2016 dopoledne se na Golfovém hřišti sešlo 18 dětí ve věku 7-16 let, které zápolily ve třech věkových kategoriích ve hře na rány. Ne vždy se shodovalo zařazení do kategorie s věkem, ale bylo to vždy po domluvě s hráčem či hráčkou a rodiči. Prezident klubu Stanislav Jelínek se rozhodl tímto způsobem ukončit prázdniny a připravit nenásilně děti na to, že končí stav zábavy a bezstarostných her a čeká je práce a povinnosti ve škole.
Turnaj vypukl v 10.00 hod. startem flajtu těch nejzralejších, na závěr startovali ti nejmladší a nejméně zkušení, ti hráli pouze 3 jamky (č. 1, č. 8, č. 9) Překvapením byl Arnošt Malík, který teprve před 14 dny absolvoval příměstský tábor v Těšeticích, na tomto turnaji  ve III. kategorii (7-10 let) vybojoval po rozstřelu s Patrici Vejdovskou 2. místo. První místo s přehledem vyhrála Monika Súkupová, na třetím místě skončila Patricie Vejdovská a bramborovou medaili si odnesl Lukáš Pikula z Prštic u Brna. Druhou kategorii (11-13 let) vyhrál teprve 9 letý Alex Zavřel z Jinačovic u Brna, na druhé příčce skončila Monika Pikulová z Prštic u Brna, třetí místo patří Veronice Filákové. V této kategorii ještě startovali: Viktorie Vejdovská, David Súkup, Linda Becková a Martin Kubeš. V první kategorii (děti nad 13 let) dominovala Tereza Zavřelavá z Jinačovic u Brna, druhý skončil Jakub Havlík a třetí Pavel Havlík. I tato kategorie byla početná, byli do ní zařazeni: Martin Svoboda, Štěpán Nekula, Natálie Bartošíková a Tomáš Hanzel. Většinu dětí doprovázeli rodiče a bylo zajímavé sledovat, jak někteří z nich prožívají mnohdy více než děti, jejich zdařilé i méně zdařilé rány. Počasí bylo až nepříjemně teplé, ale i přes toto velké horko si děti vlastoručně či za pomoci rodičů opékaly zasloužené buřty. Blahopřejem vítězům, ale musíme vyzvednout  disciplínu všech dětí, protože počasí zvalo více k vodě než na golf a ony přišly a poctivě bojovaly o každou ránu.

PÁ 26.8.2016 - Turnaj O pohár Zámečnictví PV - otevřený turnaj
V pátek 26.8.2016 proběhl na Golfovém hřišti v Těšeticích turnaj O pohár Zámečnictví PV z Nikolčic. Pořadatel a majitel firmy Pavel Všianský tímto turnajem oslavil 10. výročí založení firmy. Na turnaj pozval své firemní známé a přátelé z celé Moravy.Protože to byl turnaj otevřený, přihlásili se i hráči z jiných klubů, takže nakonec hrálo 32 hráčů ve třech kategoriích. V průběhu turnaje umožnil Pavel Všianský svým hostům, kteří golf nehrají, ale měli zájem si golf vyzkoušet, aby absolvovali s trenérem výuku pro golfisty - začátečníky. Této možnosti i přes tropické vedro využili téměř všichni pozvaní.
Turnaj se hrál na stablefordové body, šampionem na rány se stal Miloň Mlčák z GK Uherské Hradiště. Výsledky: Společná kategorie 0-18  1. Daniel Mach (TesGK), 2. Miloň Mlčák (GK Uh. Hradiště), 3. Pavel Šareš (TesGK). Společná 18,1-30  1. Pavel Viktorin (Sport. klub Brno), 2. Ladislav Fiala (TesGK), 3. Pavel Hejč (GK Mnich). Společná 30,1-54  1. Václav Tomšíček (TesGK), 2. Radovan Švejcar (TesGK), 3. Ivana Havránková (GK Žabovřesky) jako jediná žena v turnaji se prosadila i mezi muži. Nejdelší odpal měl Richard Filák, nejblíže k jamce byl Ladislav Fiala.

Golf Těšetice - Vinařská túra VINO HORT II
V sobotu 20.8.2016 se uskutečnil na golfovém hřišti v Těšeticích další turnaj Vinařské túry O pohár Vino Hort. Hrálo se 18 jamek na stablefordové body, absolutní vítěz na rány. V 9.00 hod. bylo odstartováno canonem 9 flajtů, celé dopoledne bylo příjemně pod mrakem, takže ideální počasí pro golf. Vinařská firma Vino Hort dodala skvělé vzorky vín, většinou ročník 2015, vítěz na rány Richard Filák získal šampiona Premium červené 2012.
Výsledky: Muži 0-18
1. Richard Filák (TesGK), 2. Edurd Knoll (Autodrom Brno), 3. Jiří Horáček (GK Brno Jinačovice)
Muži 1 8,1-30
1. Daniel Mach (TesGK), 2. Marek Chýla (GK Kšírovka), Oldřich Helebrant (Znojemský golfový klub)
Muži 30,1-54
1. David Karl (Erbia GK), 2. Lukáš Seifert (TesGK), 3. Zdeněk Ludvík (TesGK)
Ženy
1. Vladislava Bartušková (TesGK), 2. Marie Pilchová (GK Lipiny), 3. Ivana Ludvíková (TesGK)

Golf Těšetice - 105 hřišť za 80 dnů
V pátek 19.8.2016 hostilo Golfové hřiště Královská vinice Těšetice dva známé herce Davida Suchařípu a Pavla Nečase, kteří jsou tvářemi charitativní akce "Golf cirkus" a rozhodli se, že během 80 dnů odehrají 105 českých golfových hřišť. Prozradili, že někdy museli odehrát i 3 hřiště za den. Když byla bouře, termín posunovali a např. ve Slušovicích hráli v 6.00 hod. ráno. V Těšeticích šli ve flajtu s juniorem Davidem Súkupem, slavnostní odpal na jamce č. 1 provedl bravurně nejmladší člen Těšetického golfového klubu teprve tříletý Dominik Jurák. Na závěr předali herci majiteli golfového hřiště Stanislavu Jelínkovi "Certifikát za účast na rekordu 105 českých golfových hřišť za 80 dní". Všechna odehraná hřiště natáčejí a zveřejňují na facebooku Golf Cirkus.

SO 13.8.2016 - Jubilejní turnaj
V sobotu 13.8.2016 se na Golfovém hřišti v Těšeticích uskutečnil Jubilejní turnaj, který pořádal ing. Jan Zmeko ke kulatému výročí svého narození.
Turnaj probíhal za velmi příjemného počasí a za hojné účasti golfistů. Startovalo 30 hráčů ze 7 golfových klubů v 9 flajtech - canonem.
Výsledky: Největším překvapením byl Ladislav Súkup z TesGK, který startoval poprvé v kategorii Mužů s HCP 0-18, tuto kategorii vyhrál a navíc se stal absolutním vítězem na rány. Gratulujeme. Druhý skončil Ladislav Bajcar ze Znojemského golfového klubu, jenž dal také Nearest to pin (nejblíže k jamce) a třetí Richard Filák (TesGK). V kategorii Mužů 18,1-30 získal zlato Karel Bobek (TesGK), který na "svůj" turnaj čekal několik let, druhý byl Pavel Všianský z GK Austerlitz a třetí Roman Havránek z GC Brno Jinačovice. Kategorii Muži 30,1-54 vyhrál Lukáš Seifert (TesGK), i ten se po několika sezonách dočkal první  "zlaté medaile", druhý byl Břetislav Kašparovský z GK Austerlitz a třetí Petr Beck (TesGK). Kategorii žen vyhrála Danuše Becková (TesGK), která stanula poprvé na příčce nejvyšší, druhá skončila Ivana Havránková, GK Brno Žabovřesky a třetí Hana Bobková (TesGK). V kategorii Senioři kraloval Karel Súkup (TesGK), na druhém místě skončil oslavenec Jan Zmeko (TesGK) a třetí Jiří Štefl z GK Brno Jinačovice. Nejdelší odpal na jamce č. 5, která má 550 m, dal Stanislav Jelínek, ml.
Vážení příznivci golfu, rádi bychom vás v pátek 19.8.2016 v 10.00 hod. pozvali na golfovou akci Golf-Cirkus, kdy na naše hřiště přijedou hrát známí herci David Suchařípa a Pavel Nečas, kteří se rozhodli během sezony zahrát všechna golfová hřiště v České republice, navíc budou mít s sebou zajímavého hosta buď nějakého herce či sportovce a celou akci bude natáčet televizní štáb. Jedná se o charitativní akci.

SO 30.7 2016 - turnaj O pohár prezidenta klubu - na jamky

V sobotu 30.7.2016 se na Golfovém hřišti v Těšeticích uskutečnil turnaj O pohár prezidenta klubu. Turnaj byl zároveň Mistrovstvím klubu na jamky.
Hrálo se klasickým pavoukem, kdy bylo nasazeno 8 nejlepších hráčů, k nim pak byli přiřazeni hráči s vyšším HCP. Mistrem Těšetického golfového klubu se stal Stanislav Jelínek ml. a mistryní klubu Hana Bobková. Turnaj na jamky ve čtvrtém finálovém kole  se Stanislavem Jelínkem vyhrál Jiří Horáček (Brno-Jinačovice). Vyřazení hráči z prvního kola hráli o Cenu útěchy, kterou po vyčerpávajícím boji vyhrál Ladislav Fiala. Turnaj na jamky je velmi atraktivní a velmi náročný turnaj, finalisté odehrají až 36 jamek, což byl při sobotním vedru heroický výkon. Všem zúčastněným děkujeme a vítězům blahopřejeme.

Golf Těšetice - Turnaj dvojic Foursome - Ares
V sobotu 16.7.2016 se za velmi větrného počasí konal turnaj dvojic, tzv. foursome. Hraje se systémem na rány, dvojice hráčů hraje s jedním míčkem tak, že se hráči střídají jak na odpalištích jednotlivých jamek, tak ve hře. Hrálo se ve dvou kategoriích 18,1-30 a 30,1-54,  kdy zařazení dvojice do kategorie určoval nižší HCP jednoho z nich.
Výsledky:
Kategorii 18,1-30 vyhrála dvojice Pavel Hejč a Karel Súkup, druzí skončili Jan Zmeko, st. a Karel Zoufalý, třetí se umístili Zdeněk Gaja a Radovan Švejcar.
Kategorii 30,1-54 vyhráli Ivana a Zdeněk Ludvíkovi, na druhém místě se umístili Lukáš Seifert a Eva Muchová.

Golf Těšetice - Moravská golfová liga- 3.7.2016
V neděli 3.7.2016 byla na Golfovém hřišti v Těšeticích uspořádána soutěž družstev Moravská golfová liga. Otcem myšlenky a hlavním organizátorem této soutěže je Libor Frýsa, prezident Golfového klubu Holešov a majitel hřiště v Holešově. Na hřiště se sjelo 40 golfistů z celé Moravy, aby soutěžili na rány i na stablefordové body. Startovalo se kánonem, tzn. že se hráči po flajtech rozešli na odpaliště po celém hřišti a zahoukáním klaksonu v 10.00 hod. začali hrát všichni najednou. Výhodou kánonu oproti startu postupnému je to, že všechny flajty končí cca ve stejném čase. Hrálo se 18 jamek 5,5 hodiny za velmi příznivého počasí. Padl i rekord, Ondřej Žůrek zahrál hřiště tzv. v paru, tj. na 70 ran.
Výsledky:
Na rány: 1. Ondřej Žůrek (GC Kostelec u Zlína),  2. Jaroslav Krčmář (Valašský golfový klub), 3. Lubomír Hroz (Búřov Golf Club)
Na stablefordové body: 1. Tomáš Pělucha (Steel Golf Club Ostrava), 2. Dušan Libo (Golf Club Město Albrechtice), 3. Libor Holaň (Golf Club Ostrava)
Vložené soutěže - nejblíže k jamce (Nearest to pin) byl David Schreiber (GK Hukvaldy)
 - nejdelší odpal (Longest drive) měl Martin Uhrin z Těšetického golfového klubu.

Golf Těšetice - Gastro Texas Scramble ITVV Hatě - 25.6.2016
V sobotu 25.6.2016 se na golfovém hřišti v Těšeticích sešlo 42 golfových nadšenců, aby si zahráli netradiční turnaj dvojic (golfista a negolfista či začínající golfista), tzv. Texas Scramble, kdy se hraje na rány ve dvojici dvěma míčky vždy z té výhodnější pozice. Bonusem turnaje je, že začínající golfista nebo negolfisté, jež se každoročně účastní pouze tohoto turnaje, si zahrají celých devět jamek, které by sami jinak nezvládli. Příjemným zpestřením turnaje byly "hukulské" hody, které připravila firma ITVV Hatě (různé vitální pomazánky, vynikající guláš, italské těstoviny a skvělý jablkový štrůdl). I ceny pro vítěze byly gastronomické - dorty s golfovým námětem. Výsledky: 1. Tomáš Pikula a Martina Pikulová, 2. Pavel Šareš a Martin Kubeš, 3. Jiří Horáček a Gabriel Miklík (po rozstřelu s dvojicí Ladislav Súkup a Monika Súkupová a dvojicí Richard Filák a Veronika Filáková).

Golf Těšetice - Turnaj O pohár Vinařství Barabáš - 18.6.2016
V sobotu 18.6.2016 se konal další z řady turnajů nazvaných Vinařská túra - Vinařství Barabáš - král Sauvignonů. Degustace se se ctí zhostila slečna Jiřina Čurdová, vítěz na rány Milan Volf získal šampiona mezi víny - archivní vzorek - Sauvignon 1999, pozdní sběr.
Turnaje se zúčastnilo 22 hráčů, opět přijeli hráči i z jiných klubů, např. za severní Moravy z Lipin, z Brna z Autodromu  a z Kšírovky. Mezi muži se tentokráte prosadil pouze Eduard Knoll z brněnského Autodromu.
Výsledky:
Muži  0-18  1. Milan Volf, 2. Richard Filák, 3. Eduard Knoll (Autodrom)
Muži 18,1-30  1. Daniel Mach, 2. Ladislav Súkup, 3. Ladislav Bartošík
Muži 30,1-54  1. Václav Tomšíček, 2. Petr Beck, 3. Lukáš Seifert
Ženy: 1. Marie Pilchová (Lipiny), 2. Danuše Becková (TesGK), 3. Šárka Jelínková (Brno Kšírovka)

Golf Těšetice - Turnaj O pohár Vino Hort - 28.5.2016
V sobotu 28.5.2016 se konal na golfovém hřišti v Těšeticích turnaj s ochutnávkou vín a moštů firmy Vino Hort. Kvalitní vína přilákala hráče i z jiných klubů.
Hrálo se na stablefordy, absolutní vítěz, Richard Filák z Těšetického klubu, vyhrál na rány. Ve čtyřech kategoriích se turnaje zúčastnilo 21 hráčů, z nich je potřeba vyzdvihnout výkon nejmladšího účastníka Štěpána Nekuly, který hrál poprvé svých 18 jamek. 
Výsledky: muži HCP 0-18    1. Richard Filák, 2. Milan Volf, 3. Stanislav Jelínek, ml., muži HCP 18,1-30   1. Daniel Mach, 2. Karel Súkup, 3. Martin Uhrin, muži HCP 18,1-30   1. Karel Strnad (Ústí n. Orl.), 2. Petr Beck, 3. Miroslav Čtvrtníček (Austerlitz), ženy: 1. Vladislava Bartušková, 2. Olga Souralová (Ústí n. Orl.), 3. Jana Čtvrtníčková (Austerlitz).

SO 14.5.2016  Turnaj O putovní pohár Znojemských strojíren - tradiční, jeden z nejstarších turnajů na našem hřišti. V rámci turnaje uspořádala firma Golfsmith CZ+SK FITTING DAY. Turnaj začal za mírného deště, v průběhu dne se počasí vyčasilo a svítilo slunce. Hrálo se na stablefordové body, absolutní vítěz - Pavel Šareš - na rány. Majitel Znojemských strojíren ing. Luděk Blažek nachystal opět jako každoročně originální ceny - zlatá, stříbrná a bronzová týčka. Výsledky: kategorie Muži s HCP 0-18: 1. Richard Filák, 2. Pavel Šareš, 3. Stanislav Jelínek,ml., 18,1-30: 1. Ladislav Súkup, 2. Lukáš Bocek, 3. Daniel Mach, 30,1-BEZ: 1. Václav Tomšíček, 2. Robert Schery, 3. Radovan Švejcar, ŽENY: 1. Hana Havlíková, 2. Danuše Becková, 3. Lenka Bartušková, JUNIOŘI: 1. Pavel Havlík, 2. Štěpán Nekula, 3. Jakub Havlík. Všem vítězům blahopřejeme.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NE  24.4.2016 - Otevřený turnaj Golfového klubu Prštice

Kategorii 0-30 vyhrál Daniel MACH z TesGK, druhý p. Gaz  z GK Prštice, třetí Karel SÚKUP z TesGK.

..............................................................................

ODEHRANÉ TURNAJE 2015

Poslední turnaj sezony 2015   28.10. Turnaj dětí  na oslavu vzniku ČR pořádaný prezidentem klubu

1. flight     10.00    Ivo Havlík st., Lucie Svobodová, Štěpán Nekula (9 jamek)

2. flight     10.10    Martin Svoboda, Pavel Havlík, David Súkup (6 jamek)

3. flight     10.20    Jakub Havlík, Veronika Filáková, Viktorie Vejdovská (6 jamek)

4. flight     10.30    Alex Zavřel, Monika Pikulová, Patricie Vejdovská  (3 jamky)

GOLF TĚŠETICE - TURNAJ O POHÁR REKTORKY SVŠE ZNOJMO A BDO CA BRNO

V sobotu 3.10.2015 se na Golfovém hřišti v Těšeticích uskutečnil 4. ročník prestižního turnaje O pohár rektorky SVŠE a firmy BDO CA Brno. Stejně jako vloni, tak i tentokrát golfistům počasí přálo, bylo slunečno ani příliš teplo ani chladno, jen mírně pofukoval větřík, jak už to tak na podzim bývá. Snad to bylo tím, že turnaj byl poslední na úpravu HCP v sezoně, nebo to bylo počasím, anebo vyhlášenou skvělou organizací minulých ročníků, fakt je ten, že turnaje se zúčastnilo nejvíce hráčů v sezoně 2015, a to 11 flajtů po 4 hráčích. Organizátoři turnaje měly oprávněné obavy, aby se tzv. nezatmělo. Turnaj skončil ještě za světla, ale vyhlašování vítězů a předávání cen a poháru, kterého se zúčastnil sám prorektor a senátor Pavel Štohl, probíhalo již za šera.
Absolutním vítězem a držitelem poháru se stal Milan VOLF, jenž také vyhrál společnou kategorii HCP 0-18, na druhém místě skončil Pavel ŠAREŠ a na třetím místě loňský obhájce titulu Richard FILÁK. V kategorii s HCP 18,1-30 vyhrál Ladislav FIALA, druhá byla Hana BOBKOVÁ a třetí Ladislav SÚKUP.  V kategorii s HCP 30,1-54  všechny soupeře zaslouženě porazil Robert SCHERRY z Vídně, při přebírání krásné trofeje z rukou majitele firmy BDO CA Brno Miroslava Hořického byl viditelně dojat.  S neuvěřitelnou pravidelností se na druhém stupni opět umístil Petr BECK a na stupních vítězů nechyběla ani Vlaďka BARTUŠKOVÁ,  tentokrát bronzová. Za svůj výkon byli odměněni také junioři: Aneta Hořická, Matěj Hořický a Štěpán Nekula. Ve vložených soutěžích Nearest to pin MUŽI zvítězil Jaroslav Křišťál, ŽENY Hana Bobková, Longest drive MUŽI vyhrál Ladislav Bajcar a ŽENY Kateřina Hořická. Vítězům blahopřejeme a pořadatelům děkujeme za skvělé originální ceny.

GOLF TĚŠETICE - TURNAJ O POHÁR STAROSTY MĚSTA ZNOJMA

Ve dnech 19.-20.9.2015 se na Golfovém hřišti v Těšeticích uskutečnil dvoukolový turnaj na rány, turnaj O pohár starosty města Znojma. Tento již 10. ročník turnaje je nejstarší a nejprestižnější ze všech turnajů pořádaných v Těšeticích. Prvním starostou, který pohár předával vítězi Zdeňku Navrátilovi, byl v roce 2006 ing. Pavel Balík. Dodneška nebyla tradice přerušena. Děkujeme městu Znojmu a starostovi ing. Vlastimilu Gabrhelovi za krásný pohár a věcné ceny pro vítěze.
Odborníci tvrdí, že jedině turnaj na rány je ten nejspravedlivější. Z tohoto turnaje pak vzejde mistr a mistryně Těšetického golfového klubu (TesGK) na rány.
Sobota 19.9. byla příjemně slunečná, jako stvořená na golf. Po prvních 18 jamkách to v sobotu vypadalo, že pohár podruhé za doby konání nezíská člen TesGK. Na první místo se dostal Eduard Knoll z Autodromu Brno, na paty mu šlapal Pavel Šareš z TesGK, třetí Petr Štastný ze Slavkova. Neděle 20.9. byla od rána větrná, což nahrávalo strategii Pavla Šareše, hrát kratší, zato přesné rovné rány.  Vyplatilo se. Pavel s přehledem a s nákokem 4 ran vyhrál! Pavel ŠAREŠ se stal absolutním vítězem turnaje na rány, vítězem kategorie HCP 0-18 a mistrem klubu na rány! Na druhém místě skončil Petr ŠŤASTNÝ, na třetím Eduard KNOLL. V kategorii HCP 18,1-30 zvítězila Hana BOBKOVÁ, která se stala mistryní klubu na rány, v boji o druhou příčku byl úspěšnější Karel SÚKUP před svým mladším bratrem Ladislavem SÚKUPEM. Kategorii 30,1-54 opět vévodila žena, a to Vladislava BARTUŠKOVÁ před svým manželem Oldřichem BARTUŠKEM a třetím Jaroslavem KŘIŠŤÁLEM. Juniorskou kategorii zastupoval sám samotinký Štěpán NEKULA. Uhrál skvělý výsledek tak, aby získal klubový HCP. Dospělí spoluhráči si pochvalovali, že je Štěpán soustředěný, naprosto vyrovnaný a klidný, což mělo kladný dopad i na jejich hru. Ve vložených soutěžích Nearest to pin ŽENY zvítězila Hana Bobková, Nearest to pin MUŽI - Zdeněk Navrátil, Longest drive MUŽI vyhrál Richard Filák a Longest drive ŽENY - Vladislava Bartušková. Pořadatelé turnaje děkují  všem sponzorům za věcné dary, jmenovitě firmám: NORIA, NOWACO, POMONA Těšetice, AGRANA Hrušovany n. Jev., MAŠEK - umělecká výroba, Hotel PRESTIGE, Znojemské strojírny, Vinařství LAHOFER, STAVOSPOL Znojmo, Truhlářství Znojmo aj.
Všechny golfisty bychom rádi pozvali v sobotu 3.10.2015 na turnaj O pohár rektorky SVŠE Znojmo a firmy BDO CA Brno.

GOLF TĚŠETICE - TURNAJ O POHÁR E-SHOPU NAGREEN.CZ

V sobotu 5.9.2015 byl na Golfovém hřišti v Těšeticích odehrán 1. ročník turnaje O pohár e-shopu www.nagreen.cz.
Majitel internetového obchodu, jenž přichází nově na trh, ing. Martin Uhrin se chce soustředit na prodej zejména dvou českých značek Sulov a Kilpi, které dodaly věcné ceny pro vítěze jednotlivých kategorií. V obchodě se bude prodávat nejen golfové, ale i outdorové a klasické sportovní oblečení.
Turnaj se hrál ve třech kategoriích, společných pro muže a ženy, na poslední chvíli byla přidána kategorie juniorů, ti hráli pouze 9 jamek. Ostatní hráli 18 jamek na stablefordové body s úpravou HCP, absolutní vítěz na rány. Příjemné počasí a zajímavý pořadatel přilákal na turnaj větší počet hráčů než se očekávalo. V rámci občerstvení měli hráči možnost ochutnat nové Znojemské pivo, chutnalo všem.
V juniorské kategorii dosáhl na nejvyšší příčku Pavel HAVLÍK, druhý byl Jakub HAVLÍK a třetí Martin SVOBODA.
Absolutním vítězem NA RÁNY se stal Richard FILÁK, jenž ve své kategorii HCP 0-18 skončil na třetím místě. Tuto kategorii na stablefordové body vyhrál Milan VOLF, druhý byl Eduard KNOLL z Autodromu Brno. V kategorii HCP 18,1-30 obsadil 1. místo Daniel MACH, 2. místo Ladislav FIALA, 3. místo Ivo HAVLÍK. V Kategorii HCP 30,1-54  se na stupínky vítězů mezi tolika muži prosadila Ivana LUDVÍKOVÁ, která obsadila třetí místo, na druhém místě skončil Petr BECK a první místo vybojoval Filip ECKL. Všem vítězům blahopřejeme.
V rámci tohoto turnaje prezident klubu Stanislav Jelínek st. vyhodnotil dlouhodobou prázdninovou soutěž na jamky, z níž vzešel Mistr klubu ve hře na jamky, tím se stal zaslouženě Milan VOLF před Jiřím ŠRÁMKEM st. a třetím Stanislavem Jelínkem ml.

GOLF TĚŠETICE - TURNAJ O POHÁR VINO HORT

Ač je to k nevíře, ale v sobotu 15.8.2015 přišlo na Golfové hřiště v Těšeticích takové množství hráčů, že se turnaj O pohár VINO HORT mohl uskutečnit. Vlivem extrémního sucha mnoho velkých hřišť, mezi nimi i Kaskáda, muselo turnaj odvolat. Turnaje se zúčastnilo 24 hráčů ve třech společných kategoriích, hrálo se 18 jamek na úpravu HCP, po poradě s hlavním rozhodčím a vzhledem ke zhoršeným podmínkám bez zvyšování HCP. Absolutní vítěz na rány. Protože se nejednalo o turnaj s ochutnávkou, ale o klasický turnaj s úpravou HCP, dodala společnost VINO HORT s.r.o. vynikající vzorky jako ceny pro vítěze (Kerner 2012, Sauvignon 2012, Veltlínské zelené 2014, růžové Merlot 2014 aj.) Absolutním vítězem s 75 ranami se stal Stanislav JELÍNEK ml. Kategorii 0-18 vyhrál Pavel ŠAREŠ, druhý Stanislav JELÍNEK ml. a třetí Jiří DVOŘÁČEK. V kategorii 18,1-30 stanul na stupních vítěze Ladislav BARTOŠÍK, druhý Tomáš PIKULA z GK Prštice a třetí Daniel MACH. Kategorii 30,1-54 ovládl Ladislav FIALA a vynikajícím výsledkem se posunul do nižší kategorie, druhý Petr BECK a třetí Martin HANZEL, který hrál svůj první turnaj. Společnou vloženou soutěž o první ránu nejblíže k jamce tzv. Nearest to pin, která se pořádá na jamce č. 8, vyhrál Martin HANZEL, nejdelší odpal tzv. The longest drive, který se realizuje na jamce č. 9, vyhrál za muže Jiří ŠTEFL a za ženy Ivana LUDVÍKOVÁ. Vítězům blahopřejeme a všem ostatním děkujeme za účast a vyjádření podpory.

GOLF TĚŠETICE - ARES-PRINT CUP

V sobotu 1.8.2015 se uskutečnil na golfovém hřišti v Těšeticích první prázdninový turnaj na úpravu HCP. Hrálo se 18 jamek na stablefordové body, absolutní vítěz - na rány. Počasí po ránu vypadalo skvěle, ani teplo ani zima, v průběhu turnaje se změnilo a silný vítr golfistům s dlouhými ránami nadělal hodně problémů. Nejlépe na tom byli ti, co vsadili na jistotu, kratší rovné rány, na které silný vítr neměl. Turnaje se zúčastnilo 23 hráčů, ve třech kategoriích - muži a ženy dohromady. Kategorii 0-18 vyhrál Pavel ŠAREŠ, který byl zároveň absolutním vítězem na rány a získal pohár ARES-Print. Druhý skončil Jiří HORÁČEK a třetí Jiří ŠRÁMEK ml.
V kategorii 18,1 - 30 zvítězil Karel SÚKUP, druhý Vladimír HOLUBÁŘ z Telče a třetí Petr SVOBODA. V kategorii 30,1-54 dosáhl na nejvyšší příčku Zdeněk LUDVÍK, na druhém místě skončil Oldřich BARTUŠEK a na třetím místě Petr BECK.
Ve vložených soutěžích Nearest to pin a The longest drive dominovala Hana Bobková, za muže byl s odpalem nejdelší Jiří Dvořáček.
Vítězům blahopřejeme.

GOLF TĚŠETICE  - II. LIGA - SOUTĚŽ DRUŽSTEV MUŽŮ (skupina VÝCHOD B)
pořádaná Českou golfovou federací - 2015

Družstvo mužů Těšetického golfového klubu obsadilo po závěrečných kolech v Ropici (17.-19.7.2015) - 8. místo, když po prvních dvou kolech v Olomouci (13.-14.6.2015) bylo průběžně na 4. místě.
Družstvo mužů hrálo ve složení - na foto zleva: Jiří Štefl, Stanislav Jelínek ml., Pavel Šareš, Jiří Šrámek ml., Zdeněk Navrátil a Jiří Šrámek st.
Vedení klubu všem zúčastněným hráčům děkuje za úspěšnou reprezentaci
Těšetického golfového klubu.

GOLF TĚŠETICE - PRÁZDNINOVÝ FOURSOME pro děti a dospělé

Pro zpestření prázdninového golfu uspořádal Těšetický golfový klub v sobotu 18.7.2015 turnaj dvojic, pro děti do 15 let a dospělé systémem
FOURSOME. Tímto systémem hrají dvojice jedním míčkem, na rány - 9 jamek. Systém Foursome má celkem přísná pravidla. Hráči se musejí po každé ráně
střídat, trestné rány nemají vliv na pořadí ve hře, tzn. zahraje-li někdo do autu, ránu opakuje s trestnou. Jestliže partneři zahrají ránu v nesprávném pořadí, rána se nezapočívává a strana je potrestána 2 trestnými ranami. K pravidelnému střídání musí docházet i na odpalištích. Turnaj vyhrála dvojice Radka KROČILOVÁ a Tereza ZAVŘELOVÁ, na druhou příčku dosáhli Daniel MACH a Patrik ČAPOUN, který hrál svůj první turnaj, třetí místo obsadila dvojice Richard FILÁK a Veronika FILÁKOVÁ.
Sálající slunce lákalo více k vodě než na golf, proto si všichni soutěžící zaslouží velkou pochvalu za výdrž.
Všem golfistům přejeme pěkné prázdniny a jistou ruku na golfu

Dlouhodobý turnaj  - PRÁZDNINOVÁ JAMKOVKA

GOLF TĚŠETICE - COOP Jednota Mikulov Cup

V sobotu 27.6.2015 se na Golfovém hřišti v Těšeticích konal již třetí ročník netradičního turnaje COOP Jednota Mikulov Cup - patr/sedmička. Hrálo se 9 jamek, a to pouze patrem a sedmičkou železem.
Nastávaly kuriozní situace, kdy hráči hráli patrem ještě na ferveji daleko před grýnem, někteří hráli patrem i z rafu, dokonce byl k vidění patr v bankru. Počasí bylo pro golf příznivé, nepršelo, ale nebylo ani příliš horko. Turnaje se zúčastnilo 17 hráčů, z nich čtyři ženy a jedna juniorka - Natálie BARTOŠÍKOVÁ, která juniorskou kategorii vyhrála. Druhý se umístil Štěpán NEKULA. V ŽENÁCH zvítězila Hana BOBKOVÁ, druhá skončila Jiřina JELÍNKOVÁ a třetí Kristýna HLAVÁČKOVÁ. Kategorii MUŽI s HCP 30,1-54 pokořil Ladislav FIALA, druhý skončil Filip ECKL a třetí Petr KOZÁK. MUŽE s HCP 18,1-30
nejlépe reprezentoval Ladislav BARTOŠÍK, na druhou příčku dosáhl Petr SVOBODA a třetí se umístil Daniel MACH. Kategorii MUŽI s HCP 0-18 vyhrál Pavel OLIVA, který se zároveň stal absolutním vítězem poháru COOP a odvezl si domů třílitrovou lahev Tuzemského rumu, stříbrný skončil Stanislav JELÍNEK ml. a bronzový Richard FILÁK. Hrálo se na rány, bez úpravy HCP. Firma COOP Jednota Mikulov v čele se svou výkonnou ředitelkou Vlastou Ličmanovou připravila pro hráče zajímavé, většinou poživatelné ceny. Téměř na všechny se dostalo. Všem děkujeme a vítězům blahopřejeme.

GOLF TĚŠETICE - poslední turnaj Vinařské túry - Vinařství BARABÁŠ Strachotice

Podvakráte jsme si stěžovali na horké počasí, a tak nám ten nahoře seslal v sobotu 20.6.2015 déšť a chlad. Poslední turnaj z řady turnajů Vinařská túra VI. - Vinařství BARABÁŠ začal za silného deště, ten v průběhu prvního kola slábl a druhou devítku šli hráči již bez deště. Tento turnaj jako prozatím jediný se uskutečnil bez žen pouze s muži. Ženy na turnaji ale nechyběly, zastupovaly je dvě velmi příjemné dámy z Vinařství BARABÁŠ, spolumajitelka Dana Neubauerová a mladinká someliérka Jiřina Čurdová, která měla degustaci skvěle připravenu.
Prezident klubu Stanislav Jelínek naznal, že ač poslední v pořadí, dodalo Vinařství Barabáš (vinaři pasováno na "Krále Sauvignonu") vzorky vín v té nejvyšší kvalitě, o čemž svědčí i to, že si hráči nakoupili domů nejvíce lahví. Jejich vinice jsou od roku 2007 obhospodařovány v ekologickém režimu a od roku 2010 v plném režimu bio. Jejich produkty - biovína - jsou vyráběny z biohroznů z vlastních vinic. Mezi vzorky  Chardonnay 2011, Rulandské bílé 2011, Sylvánské zelené 2011, Müller Thurgau měly největší úspěch Sauvignon 2013 a Rulandské modré 2010. Šampionem turnaje na rány a vítězem v kategorii MUŽI s HCP 0-18 se stal Jiří HORÁČEK. Druhý skončil Richard FILÁK a třetí Jiří ŠTEFL.
V kategorii MUŽI s HCP 18,1-30 dosáhl na nejvyšší příčku Martin UHRIN, stříbrnou trofej v podobě lahve vína z Vinařství Barabáš si odnesl Lukáš BOCEK a bronzovou Jan ZMEKO st. Kategorii MUŽI s HCP 30,1-54 ovládl Jaroslav KŘIŠŤÁL, druhý byl Ladislav FIALA a třetí Petr BECK.

SO 13.6.GOLF TĚŠETICE - Vinařská túra VI. - Vinařství rodiny ŠPALKOVY

Minulou sobotu jsme si mysleli, že horší počasí už nemůže být. Mýlili jsme se. Sobota 13.6.2015, kdy se uskutečnil turnaj Vinařská túra VI. -  Vinařství ŠPALEK, nás přesvědčila, že i v extrémních vedrech se dá hrát golf. Fakt je ten, že někteří ostřílení borci tentokrát nepodali výkony na úrovni svého HCP, byli i tací, kteří turnaj skrečovali.
Co však v sobotu 13.6. mělo stabilní vysokou úroveň, byla vína z Vinařství rodiny Špalkovy, s.r.o. Spolumajitel Petr Ilgner dodal skvělé vzorky: Veltlínské zelené 2014, Rulandské šedé 2014, Ryzlink rýnský 2014, Pinot blanc (Rulandské bílé) 2013, Gryllus Rosé 2014 a Gryllus červené 2011. Název vín vzešel z latinského gryllus - cvrček, podle hojného výskytu v zatravněných vinicích NP Podyjí. Rodinné vinařství se soustřeďuje na výrobu menších množství, zato vysoce kvalitních vín. Velmi známá jsou jejich vína ŠALER - likérová vína portského typu.
Šampionem turnaje na rány se překvapivě stal Ladislav SÚKUP a domů si odnesl také šampiona - Petit Edelspitz Pinot blanc 2009. V kategorii MUŽI s HCP 0-18 zvítězil Jiří HORÁČEK nad Richardem FILÁKEM. Kategorii MUŽI s HCP 18,1-30 vyhrál Ladislav SÚKUP, druhý byl Daniel MACH a třetí Karel SÚKUP. V kategorii MUŽI s HCP 30,1-54 se umístil na příčce nejvyšší Jiří POKORNÝ, stříbrný skončil Ladislav FIALA a bronzový Petr BECK. V ŽENÁCH porazila Gabriela LAMICHOVÁ Jiřinu JELÍNKOVOU. Těm, co turnaj dokončili, blahopřejeme za výdrž.

SO 6.6.2015 GOLF TĚŠETICE - Vinařská túra IV. - VINO HORT

V golfové terminologii se traduje, že není špatného počasí, je jen špatně oblečený golfista, to se říká, když je chladno, deštivo. Jak je tomu naopak při extrémních vedrech, to opravdu nevím, protože v sobotu 6.6.2015 jste se na golfový turnaj Vinařská túra IV. - VINO HORT mohli obléknout, jak chtěli, nic nepomáhalo. Samozřejmě musíte dodržet golfovou etiketu, tzn. muži musí mít triko s límečkem a krátkým rukávem, kalhoty dlouhé nebo těsně nad kolena, ženám je dovoleno triko bez límečku a bez rukávů, sukýnka. Sobotní sžírající vedro však ubíjelo jak méně zkušené golfisty, tak protřelé golfové matadory. Před všemi zúčastněnými smekáme, jsme rádi, že přijeli a všichni se ctí turnaj dohráli. Pro malý zájem zrušily turnaje i velká hřiště jako např. Telč.
Firma VINO HORT z Dobšic u Znojma stejně jako vloni připravila golfistům výborné vzorky vín, od skvělého Veltlínského zeleného VOC 2012, přes Sauvignon 2013, Kerner 2014 až po vynikající růžové Pinot Noir 2013, na která se firma specializuje. V rámci pitného režimu se také zaprášilo po vinných moštech HORT.
Skokanem turnaje  a zároveň vítězem kategorie MUŽI s HCP 30,1-54 se stal Ladislav FIALA, který nahrál 57 stablefordových bodů a snížil HCP z 54 na 34,5. Pomyslné stříbro si odnesl Daniel MACH
a bronz Oldřich BARTUŠEK. Kategorii MUŽI s HCP 18,1-30 vyhrál Tomáš BARTUŠEK z GC Telč, druhý byl Marian KOUTNÝ z GC Ostrožská Nová Ves a třetí Karel SÚKUP. Šampionem turnaje na rány a vítězem kategorie MUŽI s HCP 0-18 se stal Stanislav JELÍNEK ml., druhý skončil Pavel ŠAREŠ. V ŽENÁCH se mezi sebou utkaly Vlaďka a Lenka BARTUŠKOVY, z nichž lepší byla Vlaďka.
Vítězům blahopřejeme a zveme všechny na sobotu 13.6.2015, na další turnaj z řady Vinařské túry V.- Vinařství ŠPALEK.
Stanislav a Jiřina Jelínkovi

SO - 30.5. GOLF TĚŠETICE - Turnaj Texas Scramble ITVV Hatě

Stalo se již pravidlem, že turnaj Texas Scramble ITVV Hatě, pořádaný manžely Lidkou a Honzou Zmekovými a jejich synem Honzou, je pro golfisty jedním z nejpřitažlivějších. Hraje se 9 jamek - dvojice golfista s negolfistou či začínajícím golfistou - vždy míček v lepší pozici. V sobotu 30.5.2015 se na hřišti Královská vinice Těšetice sešlo 48 závodníků, z nichž čtvrtina držela golfovou hůl poprvé v životě. K dobré náladě přispělo příjemné jarní počasí a skvělá hostina z Hotelu Prestige (vitální pomazánky, vynikající domácí štrůdl, guláš, řízky i lahodná bezová limonáda). Pohodová atmosféra se odrazila i na golfových výkonech, kdy začátečníci zahráli rány, o kterých zkušení golfisti jenom sní. Příkladem je vítězná dvojice Pavel OLIVA a Štěpán NEKULA (35 ran), jenž hrál svůj první turnaj, a hned vyhrál. Druzí skončili Ladislav FIALA a Václav TOMŠÍČEK, třetí příčku obsadili Richard FILÁK s dcerou Veronikou. Richard Filák si odnesl také cenu za Nearest to pin. The longest drive na 9. jamce vyhrál krásnou ránou doprostřed ferveje Jan Zmeko ml. Kondice hřiště je čím dál tím lepší, což ocenili hlavně golfisté, kteří hrají na hřišti pravidelně.

SO 23.5. - Turnaj s ochutnávkou vín - Vinařství rodiny Vojtkovy - Lukáš Kubala

GOLF TĚŠETICE - Vinařská túra III. - Vinařství rodiny Vojtkovy
Jako mávnutím kouzelného proutku přestalo v sobotu 23.5.2015 pár minut před devátou hodinou pršet a znovu se rozpršelo, když dohrával poslední flight 17. jamku. Jakoby ten nahoře nad námi držel ochrannou ruku. Přesto nepříznivá předpověď golfisty ovlivnila natolik, že v kategorii ŽEN hrála sama samotinká Vlaďka BARTUŠKOVÁ. I když od začátku věděla, že zlato ji nemine, hrála bravurně a jako jediná ze všech zúčastněných zlepšila HCP. Nezklamal ani someliér Vinařství rodiny Vojtkovy Lukáš KUBALA a přivezl výborné vzorky vín, od Veltlínského zeleného 2013, Chardonnay 2013, Irsai Oliver 2012, Svatovařinecké Rosé 2013, vynikající Svatovavřinecké barrique 2011 a další. Svým bohorovným klidem a dobrou náladou nakazil i závodníky, obzvláště když si za své výkony mohli vybrat lahvinku vína, které jim nejvíce chutnalo. Zajímavé na turnaji bylo, že deštivé počasí neodradilo golfisty z jiných klubů, kteří nakonec obsadili většinu vítězných postů. Hrálo se 18 jamek na stablefordové body, vítězem na rány se stal Petr ŠŤASTNÝ z GC Austerlitz. V kategorii MUŽI s HCP 0-18 zvítězil Eduard KNOLL z Autodromu Brno, druhý Petr ŠŤASTNÝ (GC Austerlitz) a třetí Petr ŠEBL(Autodrom Brno).
Kategorii MUŽI s HCP 18,1-30 ovládl Martin UHRIN, který se zároveň zapsal do kroniky Golfového hřiště Královská vinice Těšetice prvním EAGLEM (jamka č. 7) v letošní sezoně. Druhý skončil Karel SÚKUP a třetí Ladislav BARTOŠÍK (všichni z TesGK). V kategorie MUŽI s HCP 30,1-54 skončil na stupni nejvyšším David MOOS (GC Sokrates) - doslova "přišel, viděl, zvítězil". Druhé místo vybojoval Daniel MACH a třetí Jaroslav KŘIŠŤÁL z TesGK. Všem zúčastněným děkujeme a vítězům gratulujeme.

 

 

 

 

Kontakt

Golfový areál Královská vinice TĚŠETICE, okr. Znojmo

golf-ares@seznam.cz

ARES 96 s.r.o.
Těšetice 29
671 61 p. Prosiměřice
fb GOLF Královská vinice Těšetice
IČ: 253 211 70
V obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Brně oddíl C, vložka 25242

Tel: 603 256 225
Tel: 606 680 849
Tel: 603 454 865

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode